Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://energypress.gr/news/kyvernoepithesi-ston-desfa-sto-dark-web-evgalan-krisima-arheia-oi-ekviastes-haker

μηπως οι καθυστερησεις εχουν να κανουν με αυτη την ειδηση;

διαβαζω για λοκερ ιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, kostas314 είπε

https://energypress.gr/news/kyvernoepithesi-ston-desfa-sto-dark-web-evgalan-krisima-arheia-oi-ekviastes-haker

μηπως οι καθυστερησεις εχουν να κανουν με αυτη την ειδηση;

διαβαζω για λοκερ ιο

Καμία σχέση ο ΔΕΣΦΑ με την ΕΔΑ.

Με τη ΔΕΗ δεν υπάρχει νόημα... εγώ το Μάιο έδωσα ένδειξη (στο site της ΕΔΑ) και μια μέρα αργότερα ήρθαν απ'την ΕΔΑ για καταμέτρηση... και η ΔΕΗ έβγαλε λογαριασμό με τη δική μου ένδειξη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά. Επειδή αυτοί στον Ηρωνα τα έχουν χαμένα και με έχει πιάσει ανασφάλεια (φαινόταν ότι έχουν απορρίψει την αίτηση για το FX και δεν με ειδοποίησαν, ώστε να βρούμε το λόγο ή να λάβω τα μέτρα μου και να κάνω σύμβαση με άλλη εταιρία. Τελικά ισχύει η σύμβαση μετά από διπλό έλεγχο στα βαθύτερα συστήματα τους, μου είπαν και περιμένω τον πρώτο λογαριασμό), λέω να πάω στο gas benefit. Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει να μαντέψω την κατανάλωση;

Είναι η πρώτη χρήση ΦΑ, σε σπίτι 65 τετραγωνικά περίπου, ημιοροφο με ενεργειακά τζάμια και θερμοπροσοψη στην Αθήνα. Δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι να βάλω στο αντίστοιχο πεδίο του Excel ώστε να αποφασίσω...

Ευχαριστώ 🙂 

Επεξ/σία από MIKermit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, MIKermit είπε

Καλημέρα παιδιά. Επειδή αυτοί στον Ηρωνα τα έχουν χαμένα και με έχει πιάσει ανασφάλεια (φαινόταν ότι έχουν απορρίψει την αίτηση για το FX και δεν με ειδοποίηση, ώστε να βρούμε το λόγο ή να λάβω τα μέτρα μου και να κάνω σύμβαση με άλλη εταιρία.

μην αγχώνεσαι , 2 χρόνια πέρασαν απ προηγούμενη αίτηση και ένας χρόνος απο τη 2η αίτηση και ποτέ δεν απάντησαν 😛

19 λεπτά πριν, MIKermit είπε

Είναι η πρώτη χρήση ΦΑ, σε σπίτι ημιοροφο με ενεργειακά τζάμια και θερμοπροσοψη στην Αθήνα. Δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι να βάλω στο αντίστοιχο πεδίο του Excel ώστε να αποφασίσω...

Ευχαριστώ 🙂 

ότι και να κάψεις και όσο και να πάει το TTF , το benefit είναι φθηνότερο

άκυρο , με TTF 77,4 και κάτω συμφέρει το FX

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, korakios είπε

μην αγχώνεσαι , 2 χρόνια πέρασαν απ προηγούμενη αίτηση και ένας χρόνος απο τη 2η αίτηση και ποτέ δεν απάντησαν 😛

ότι και να κάψεις και όσο και να πάει το TTF , το benefit είναι φθηνότερο

άκυρο , με TTF 77,4 και κάτω συμφέρει το FX

Πότε θα ξαναπάει 77.4; 😂😂😂😂

Τώρα είναι 140 και δεν έχει ξεκινήσει η τρελή ζήτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MIKermit είπε

Πότε θα ξαναπάει 77.4; 😂😂😂😂

Τώρα είναι 140 και δεν έχει ξεκινήσει η τρελή ζήτηση...

σωστά , απλά έπρεπε να κάνω edit πριν μιας και ήταν πολύ γενικευμένο

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, korakios είπε

σωστά , απλά έπρεπε να κάνω edit πριν μιας και ήταν πολύ γενικευμένο

Άρα αλλάζω όσο είναι καιρός μιας και πήρε παράταση το benefit 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι φαίνεται οι λογαριασμοί στην Δεη θα σκάσουν ταυτόχρονα σε ολους αφου κανείς δεν εχει πάρει από Μάϊο και μετα, μάλλον περιμένουν να βγει και ο Οκτώβριος και μετα να εκδώσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/10/2022 στις 10:32 ΠΜ, alex ch είπε

s home flex 0.054€ kwh με ρήτρα και φοβάμαι μην κλάψω με μαύρο δάκρυ το χειμώνα. 

Θελω να παω σε καποιο πάροχο φυσικου αερίου. Σε ποιον να πάω ?

Θελω να παω σε καποιο πάροχο φυσικου αερίου. Σε ποιον να πάω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, adelaar είπε

Θελω να παω σε καποιο πάροχο φυσικου αερίου. Σε ποιον να πάω ?

Η ΔΕΗ αυτή τη στιγμή είναι η φτηνότερη με 5 ευρω πάγιο και 30% έκπτωση. Αν δε θες 24μηνη δέσμευση πας στο ΗΡΩΝ Fx, που είναι 2-3 λεπτά/kwh πιο ακριβό με το τρέχων ttf, με 3,5 ευρώ πάγιο, 50 ευρώ δώρο ηλεκτρονικά, 20 ευρώ δώρο για κάθε χρόνο που μένεις στο πρόγραμμα και τρία πάγια δώρο το καλοκαίρι. 

Ώπα 125 ευρώ ttf; Τι παίχτηκε; Δε σκοπεύω να αλλάξω το gas control με 0,125 ακόμα για τόσο μικρή διαφορά. 

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν καταλαβα καλα, εμεις που ειχαμε myhomegascontrol και ληγει αυτον και τον επομενο μηνα και δεν ανανεωσαμε νωριτερα, την πατησαμε?

 

Παμε για myhomehasbenefit Τιμή TTF* +0,040 -30% μεχρι τις 24/10?

Επεξ/σία από sotthes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sotthes είπε

Αν καταλαβα καλα, εμεις που ειχαμε myhomegascontrol και ληγει αυτον και τον επομενο μηνα και δεν ανανεωσαμε νωριτερα, την πατησαμε?

 

Παμε για myhomehasbenefit Τιμή TTF* +0,040 -30% μεχρι τις 24/10?

Για ttf 125 (το οποίο πέφτει) το benefit είναι ελάχιστα πιο φτηνό από το control. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...