Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αιτημα στην ΔΕΗ απο 6/9 για μεταφορα απο πρωτεργια. Η ΔΕΗ λεει εχουν πραγματοποιηθει ολες οι απαραιτητες ενεργειες απο τη πλευρα τους, μιληστε με ΕΔΑ

η ΕΔΑ λεει δε βλεπουμε τιποτα μιληστε με ΔΕΗ και ζητηστε κωδικο εκπροσωπου να βρουμε το αιτημα

Η ΔΕΗ λεει δεν υπαρχει ακομα ο κωδικος εκπροσωπου, θα κοινοποιηθει σε συντομο χρονικο διαστημα στην ΕΔΑ για να γινει η μεταφορα. Υπαρχει μεγαλος φορτος υπαρχουν αιτησεις πριν απο τη δικη σας.

-Αρα ειμαι ακομα στην πρωτεργια με τις αναλογες τιμες της? 

-Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλοκαίρι 100€ αέριο το χειμώνα που θα το ανάψουμε πόσο θα πληρώσουμε;σκεφτόμαστε της δεη το benefit αξίζει;

A11BDF95-8084-40CC-88F7-104A13AC1FA4.png

Επεξ/σία από orionk20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xariskk24 είπε

Με πήρε σήμερα η valt&volt μου ειπε οτι για το αεριο εχει την χαμηλότερη προμήθεια και μάλιστα μου είπε είναι 2,7 οταν στην προτεργια ειναι 23,7...

αφού σου το είπε θα ισχύει , δεν πιστεύω να θπάρχει περίπτωση υπάλληλος εταιρίας να σου είπε ψέματα 😂

 

3 ώρες πριν, xariskk24 είπε

εχουμε το λινκ του excel και είναι ενημερωμένο για να συγκρίνω? ειναι οντως τετοια η διαφορα?

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xariskk24 είπε

γω τελικα μολις έκανα μεταπήδηση στο Double MVP Plus | Protergia που δεν εχει ρήτρα..

επίσης βάλε στο excel στο "Protergia Αυτόνομο Single (όχι plus)" για ετήσιο πάγιο 2,5€ (με προϋπόθεση οτι θα πάρεις 100€ έκπτωσης στη διετία)

(5*24-15-100)/2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, korakios είπε

επίσης βάλε στο excel στο "Protergia Αυτόνομο Single (όχι plus)" για ετήσιο πάγιο 2,5€ (με προϋπόθεση οτι θα πάρεις 100€ έκπτωσης στη διετία)

(5*24-15-100)/2

image.png.5de060b277e8b42d952a6f240371d463.png

 

αυτό εννοείς? πχ για 4000kwh και με 150 ττφ είναι πιο φτηνή η voltera? αυτό το 0,1465 πχ στην προτεργια είναι αφού έχει αφαιρεθεί και το 0.09?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, xariskk24 είπε

image.png.5de060b277e8b42d952a6f240371d463.png

 

αυτό εννοείς? πχ για 4000kwh και με 150 ττφ είναι πιο φτηνή η voltera? αυτό το 0,1465 πχ στην προτεργια είναι αφού έχει αφαιρεθεί και το 0.09?

το screenshot που ανέβασες έχει το "Αγνοήστε τα παρακάτω" , που σημαίνει οτι αγνοείς ότι υπάρχει κάτω απο εκείνη τη γραμμή

δες τη στήλη τελική τιμή για € ,και για τιμή κιλοβατώρας τη στήλη "Πραγματική τιμή"

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους, μίλησα σήμερα με την δεη για το gas benefit και μου ειπαν ότι η εκτύπωση 30% ειναι μονο για τον Οκτώβριο. Θα ειναι παλι το πιο συμφέρον πακέτο ακομη και χωρις την έκπτωση ή καλύτερα να επιλεξω κατι αλλο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, vasot είπε

Καλησπέρα σε ολους, μίλησα σήμερα με την δεη για το gas benefit και μου ειπαν ότι η εκτύπωση 30% ειναι μονο για τον Οκτώβριο. Θα ειναι παλι το πιο συμφέρον πακέτο ακομη και χωρις την έκπτωση ή καλύτερα να επιλεξω κατι αλλο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

ο ποιητής εννοούσε μέχρι 15/10 θα υπάρχει το πρόγραμμα

φυσικά αν το κλείσεις καβαντζώνεσαι βάσει νομοθεσίας για 6 μήνες τουλάχιστον ,αν και η ΔΕΗ δεν έχει κάνει τροποποίηση ποτέ σε συμβόλαιο , επομένως μάλλον για 2 χρόνια θα ισχύει

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, fredd0 είπε

στον τελευταιο λογαριασμο σου, απο οποιον παροχο κι αν ηταν

 

5 ώρες πριν, nikos121 είπε

αιτημα στην ΔΕΗ απο 6/9 για μεταφορα απο πρωτεργια. Η ΔΕΗ λεει εχουν πραγματοποιηθει ολες οι απαραιτητες ενεργειες απο τη πλευρα τους, μιληστε με ΕΔΑ

η ΕΔΑ λεει δε βλεπουμε τιποτα μιληστε με ΔΕΗ και ζητηστε κωδικο εκπροσωπου να βρουμε το αιτημα

Η ΔΕΗ λεει δεν υπαρχει ακομα ο κωδικος εκπροσωπου, θα κοινοποιηθει σε συντομο χρονικο διαστημα στην ΕΔΑ για να γινει η μεταφορα. Υπαρχει μεγαλος φορτος υπαρχουν αιτησεις πριν απο τη δικη σας.

-Αρα ειμαι ακομα στην πρωτεργια με τις αναλογες τιμες της? 

-Ναι

Ως προς το τελευταίο ερώτημα σου, εμένα η υπάλληλος στη ΔΕΗ (σε κατάστημα) μου απάντησε ρητά ότι η χρέωση της ΔΕΗ ξεκινά από την ημερομηνία που υπογράφτηκε η σύμβαση, άσχετα με τα διαδικαστικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, Stavros82t said:

 

Ως προς το τελευταίο ερώτημα σου, εμένα η υπάλληλος στη ΔΕΗ (σε κατάστημα) μου απάντησε ρητά ότι η χρέωση της ΔΕΗ ξεκινά από την ημερομηνία που υπογράφτηκε η σύμβαση, άσχετα με τα διαδικαστικά. 

Από την στιγμή που ολοκληρώνεται η αλλαγή παρόχου ισχύει το τιμολόγιο της ΔΕΗ. Όχι από την υπογραφή 

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Stavros82t είπε

Ως προς το τελευταίο ερώτημα σου, εμένα η υπάλληλος στη ΔΕΗ (σε κατάστημα) μου απάντησε ρητά ότι η χρέωση της ΔΕΗ ξεκινά από την ημερομηνία που υπογράφτηκε η σύμβαση, άσχετα με τα διαδικαστικά. 

η ποιήτρια έκανε λάθος μιας και η νομοθεσία υπερισχύει

η εκπροσώπηση ξεκινά με την καταμέτρηση της ΕΔΑ , όπου και τότε ξεκινά να μετρά και ο χρόνος του συμβολαίου

Άρθρο 42

Αναφορά σε κείμενο

Η διαδικασία Αλλαγής Προμηθευτή δε δύναται να ολοκληρωθεί χωρίς την λήψη της ανωτέρω επιτόπιας ένδειξης από τον Μετρητή Κατανάλωσης του Πελάτη από τον αρμόδιο Διαχειριστή. Ο χρόνος λήψης της επιτόπιας ένδειξης συνιστά τον χρόνο ολοκλήρωσης της Αλλαγής Προμηθευτή.

δε γίνεται να χρεώνει η ΔΕΗ kw ημερών που αφορούν περίοδο προηγούμενου πάροχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, korakios είπε

ο ποιητής εννοούσε μέχρι 15/10 θα υπάρχει το πρόγραμμα

φυσικά αν το κλείσεις καβαντζώνεσαι βάσει νομοθεσίας για 6 μήνες τουλάχιστον ,αν και η ΔΕΗ δεν έχει κάνει τροποποίηση ποτέ σε συμβόλαιο , επομένως μάλλον για 2 χρόνια θα ισχύει

Εγω ρώτησα αν η έκπτωση ισχύει οσο το συμβόλαιο δλδ 2 χρονια και αφού με εβαλε στην αναμονή για να ρωτησει κ να σιγουρευτει μου ειπε οτι αν κλεισω μέχρι 15 Οκτωβρίου θα εχω έκπτωση 30% για τον Οκτώβριο και απο κει και περα δεν προβλέπεται κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Stavros82t είπε

 

εμένα η υπάλληλος στη ΔΕΗ (σε κατάστημα) μου απάντησε ρητά ότι η χρέωση της ΔΕΗ ξεκινά από την ημερομηνία που υπογράφτηκε η σύμβαση, άσχετα με τα διαδικαστικά. 

δεν γινεται αυτο που λες. Η τιμολογηση απο το νεο παροχο θα γινει απο τη μερα που θα γινει καταμετρηση και θα "χρεωθει" το ρολοι σου στον νεο παροχο. Ο παλιος θα βγαλει τελικο λογαριασμο με βαση αυτη την καταμετρηση, και απο κει και περα χρεωνει ο καινουργιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vasot είπε

Εγω ρώτησα αν η έκπτωση ισχύει οσο το συμβόλαιο δλδ 2 χρονια και αφού με εβαλε στην αναμονή για να ρωτησει κ να σιγουρευτει μου ειπε οτι αν κλεισω μέχρι 15 Οκτωβρίου θα εχω έκπτωση 30% για τον Οκτώβριο και απο κει και περα δεν προβλέπεται κατι αλλο.

ποίημα σου είπε ,θα ρώτησε το σεκιουριτά δίπλα ,  άλλα λέει η νομοθεσία και αυτό να δίνεις σημασία

υπογράφεις αυτό δλδ , με την ευκαιρία κάτσε να κάνω επικόλληση , καιρό είχα :

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

ΥΓ. Δε γελάω με σένα , τα reactions κολλάνε σε αυτά που λέει ο κάθε πικραμένος υπάλληλος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα στην παρεα ! η ερωτηση μου αφορα τη φοιτητικη κατοικια της κορης μου στην επαρχια ... σκεφτομαι χρηση μονο τους χειμερινους μηνες .Ποια ειναι αυτη τη στιγμη η καλυτερη προταση για ενα συμβολαιο χωρις δεσμευσεις μεγαλου διαστηματος και τι κοστος εχει πανω κατω το μηνα αν γινεται μικρη εως μηδενικη χρηση  ;

Επεξ/σία από jk21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...