Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, pagalo είπε

Σήμερα έκανα μεταφορά από Protergia σε Ηρων Double Home Flex.

Στο ρεύμα είναι το πρόγραμμα Generous Home

Στο Αέριο είναι το πρόγραμμα Gas Home Flex με έκπτωση 45% στην τελική τιμή χρέωσης

Για τον Οκτώβρη αξίζει να κρατήσεις το flex επειδή είναι πιο φτηνό από το fx. Τέλη Οκτωβρίου αν δεν ανακοινώσουν τιμή για το flex ή γίνει πιο ακριβό από το FX, αλλάζεις σε FX. Αν δεν σε νοιάζει η 24μηνη δέσμευση κοίτα και το ΔΕΗ gas benefit. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, xariskk24 είπε

Εννοείς ότι δεν έχει ηλιακό η θερμοσίφωνα και καίει αεριο; Οκ ίσως παω πάσο. 

Υπαρχουμε και εμεις με τις εστιες και φουρνο αεριου...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Άλλαξε το άμεσα σε FX

 

54 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Για τον Οκτώβρη αξίζει να κρατήσεις το flex επειδή είναι πιο φτηνό από το fx.

Έχω χάσει πολλά επεισόδια...

@pagalo ρίξε κέρμα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλεσαν από zenith και μου είπαν για ένα πρόγραμμα αερίου με 0,029 χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογης και μάλιστα επέμεναν ότι είναι σταθερό και ότι δεν θα αλλάξει ανάλογα το TTF γνωρίζει κάποιος πως λέγεται το πρόγραμμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, teopanta1 είπε

Με κάλεσαν από zenith και μου είπαν για ένα πρόγραμμα αερίου με 0,029 χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογης και μάλιστα επέμεναν ότι είναι σταθερό και ότι δεν θα αλλάξει ανάλογα το TTF γνωρίζει κάποιος πως λέγεται το πρόγραμμα; 

Θα σου πω πως λέγεται: ´Σε δουλεύω ψιλό γαζί’… και σε εμένα πέρυσι τέτοια ακριβώς έλεγαν από το τηλέφωνο.

Όταν ήρθε το συμβόλαιο, άλλα έγραφε..

Και θυμάμαι χαρακτηριστικά ρωτάω τον υπάλληλο που το έφερε, γιατί δεν ήταν από courier αλλά υπάλληλος της Ζενιθ, αν μπορώ να το διαβάσω πριν υπογράψω, και μου λεει δεν γίνεται αυτό, υπογράφετε και αν θελετε εχετε 14 ημέρες δικαίωμα υπαναχώρησης..

Και φυσικά μετά οταν ήρθε ο λογαριασμός… τα ακούμπησα.. και μπήκα μόνος και έψαξα και βρήκα από αυτά εδώ τα posts/συμβουλές τί ακριβώς συμβαίνει.. και πλήρωσα την ρήτρα αποχώρησης και πήγα στην ΔΕΗ (σταθερό πακέτο).

Εχεις ένα συντριπτικό πλεονέκτημα από εμένα τότε.. γνωρίζεις που να ρωτήσεις, αυτό δηλαδή που κάνεις τώρα 

Επεξ/σία από saleapple
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, teopanta1 είπε

Με κάλεσαν από zenith και μου είπαν για ένα πρόγραμμα αερίου με 0,029 χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογης και μάλιστα επέμεναν ότι είναι σταθερό και ότι δεν θα αλλάξει ανάλογα το TTF γνωρίζει κάποιος πως λέγεται το πρόγραμμα; 

και δώρο ελικόπτερο....δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα

ζητάς την ηχογράφηση της τηλεφωνικής επικοινωνίας και τη στέλνεις στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τα μέλη του Forum που με πολύτιμες επισημάνσεις με βοήθησαν να ξεδιαλύνω το τοπίο και να καταλήξω στην οριστική μου επιλογή. 

Θεωρώ πως μπήκα στο forum έχοντας κάνει αρκετή προσωπική έρευνα, αλλά και πάλι μου διεύφευγαν ορισμένα πολύ σημαντικά κομμάτια. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, teopanta1 είπε

Με κάλεσαν από zenith και μου είπαν για ένα πρόγραμμα αερίου με 0,029 χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογης και μάλιστα επέμεναν ότι είναι σταθερό και ότι δεν θα αλλάξει ανάλογα το TTF γνωρίζει κάποιος πως λέγεται το πρόγραμμα; 

Eχουν και στο site τους μια τέτοια παραπλάνηση. 

"Χωρίς TTF" γράφουν πάνω. 

Και έχουν κανονικότατα TTF στον τρόπο υπολογισμού της χρέωσης! 

image.png.50ad8244adec4f2ead40802f0ffc8af9.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...