Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συμβόλαιο μου  είναι οικιακό κεντρική MVP double 50%

1 λεπτό πριν, efthimis20 είπε

Το συμβόλαιο μου  είναι οικιακό κεντρική MVP double 50%

Πέρσι μόνο στους 2 τελευταίους λογαριασμους είχαν βάλει ρήτραScreenshot_2022-09-30-00-07-36-725_com.google.android_apps_docs.jpg.f3523ec8f80bae310bc3f01e4cc56925.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, efthimis20 είπε

Το συμβόλαιο μου  είναι οικιακό κεντρική MVP double 50%

ok, είναι MVP , πάμε (ένα-ένα με το τσιγκέλι)

τι γράφει το συμβόλαιο για χρέωση ?

TTF+0,0237 ή κάτι άλλο επειδή είναι double ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μίλησα με ΔΕΗ είπαν ότι έχει κατοχειρωθει το πρόγραμμα και ότι περιμένουμε να ελέγξουν τα χαρτιά και θα σταλεί ανάλογο email, αναρωτιέμαι εφόσον έχω στείλει όλα τα έγγραφα με email αν πάω σε ένα κατάστημα και τους πω ότι τα έχω στείλει θα γίνει πιο γρήγορα η διαδικασία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, temis83 είπε

ΝΑ τα, τα ωραια καλοκαιριατικα

image.png.38778e016e06123f5cc7aefd2eb68ce4.png

Τυχαία μπήκα και το είδα. Ενοικιαζόμενα δωμάτια έχεις ή απλά πολλά άτομα; Η κατανάλωση είναι πολύ μεγάλη για ΖΝΧ. 4πλάσια από εμένα με 4 άτομα.

Επεξ/σία από CMOS_Z
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, efthimis20 είπε

Ίσως αν θυμάμαι επειδή έκανα κ το ρευμα μαζί για 24 μήνες, δεν είχαν για 6 μήνες ρήτρα

στο ρεύμα παλιά δίνανε 6 μήνες απαλλαγή απο ρήτρα σε νέα συμβόλαια

το πρόβλημα είναι οτι σου βάλανε ρήτρα στο αέριο (Οκτώβριο - Νοέμβριο περίπου αν θυμάμαι καλά) και σε πολλούς χωρίς καν ειδοποίηση , ήταν γνωστό θέμα

 

λοιπόν κατεβάζεις το excel και πας στο φύλλο με φυσικό αέριο

στο κελί Β8 που γράφει

=($B$29/1000+0,0237)*0,6

αλλάζεις το 0,,6 σε 0,5

στο κελί D8 που γράφει

=4,5*12

αλλάζεις το 4,5 και το κάνεις 3,95

Μετά βάλε κατανάλωση kw που καις περίπου και για TTF παίξε με τιμές 150-300 και θα καταλάβεις

1 ώρα πριν, CMOS_Z είπε

Τυχαία μπήκα και το είδα. Ενοικιαζόμενα δωμάτια έχεις ή απλά πολλά άτομα; Οι κατανάλωση είναι πολύ μεγάλη για ΖΝΧ. 4πλάσια από εμένα με 4 άτομα.

ότι και να είναι μην το πάτε oftopic

(edit: spoiler off)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

στο ρεύμα παλιά δίνανε 6 μήνες απαλλαγή απο ρήτρα σε νέα συμβόλαια

το πρόβλημα είναι οτι σου βάλανε ρήτρα στο αέριο (Οκτώβριο - Νοέμβριο περίπου αν θυμάμαι καλά) και σε πολλούς χωρίς καν ειδοποίηση , ήταν γνωστό θέμα

 

λοιπόν κατεβάζεις το excel και πας στο φύλλο με φυσικό αέριο

στο κελί Β8 που γράφει

=($B$29/1000+0,0237)*0,6

αλλάζεις το 0,,6 σε 0,5

στο κελί D8 που γράφει

=4,5*12

αλλάζεις το 4,5 και το κάνεις 3,95

Μετά βάλε κατανάλωση kw που καις περίπου και για TTF παίξε με τιμές 150-300 και θα καταλάβεις

  Απόκρυψη περιεχομένων

ότι και να είναι μην το πάτε oftopic

Ok θα το κάνω σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CMOS_Z είπε

Τυχαία μπήκα και το είδα. Ενοικιαζόμενα δωμάτια έχεις ή απλά πολλά άτομα; Η κατανάλωση είναι πολύ μεγάλη για ΖΝΧ. 4πλάσια από εμένα με 4 άτομα.

Σε εμας βγαινει περιπου 25 κυβικα τον μηνα, οσο στον φιλο δηλαδη για 3 ατομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nermain είπε

Σε εμας βγαινει περιπου 25 κυβικα τον μηνα, οσο στον φιλο δηλαδη για 3 ατομα.

κακώς το έβαλα σε spoiler

1 ώρα πριν, korakios είπε

ότι και να είναι μην το πάτε oftopic

1 ώρα πριν, efthimis20 είπε

Φίλε μου, συγνώμη δε θέλω να ζαλιζω μπάλες, απλά εκφράζω κάποιους προβληματισμούς

😂 δεν το είχα διαβάσει 🤣

καλά κάνεις , απλά υπόψιν μέχρι αύριο είναι της ΔΕΗ (σε κατάστημα με τα δικαιολογητικά επιτόπου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, korakios είπε

καλά κάνεις , απλά υπόψιν μέχρι αύριο είναι της ΔΕΗ (σε κατάστημα με τα δικαιολογητικά επιτόπου)

Ελπίζω να μη το μετανοιώσω που είμαι ακόμα ζενίθ με 8. κάτι cent μέχρι το τέλος συμβολαίου (μας το άλλαξαν από 3.5c).

Αρχές Ιανουαρίου λήξη, έχω και κάπου 70ρι πιστωτικό τώρα στο λογαριασμό + 100€ εγγύηση, δε γουστάρω να τους δώσω ούτε λεπτό σε ρήτρα αποχώρησης, ας τα φάνε όλα και έφυγα Ιανουάριο για κάτι άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, CMOS_Z είπε

Ελπίζω να μη το μετανοιώσω που είμαι ακόμα ζενίθ με 8. κάτι cent μέχρι το τέλος συμβολαίου (μας το άλλαξαν από 3.5c).

Αρχές Ιανουαρίου λήξη, έχω και κάπου 70ρι πιστωτικό τώρα στο λογαριασμό + 100€ εγγύηση, δε γουστάρω να τους δώσω ούτε λεπτό σε ρήτρα αποχώρησης, ας τα φάνε όλα και έφυγα Ιανουάριο για κάτι άλλο. 

ποιος ξέρει τι θα παίξει τους επόμενους μήνες στη μπανανία ? απλά έχε το νου σου για καμιά τυχών υποσημείωση αλλαγής χρεώσεων, ευελπιστώ οτι για τέτοια θέματα έχουν κόψει τέτοιες παπάντζες πλέον , αλλά να τσεκέρνεις τυχών ψιλά γράμματα στους λογαριασμούς

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ekrepali είπε

Πετάει η ομάδα.

index.jpg.cc8ad32bf20cb2500133ca598e516f8c.jpg

Πριν λίγο δηλ πρωί -πρωί ήρθε το email με λογαριασμό παρόμοιο με το δικό σου ,με διαφορά μερικών ευρώ [5-6]  Ο λογαριασμός είναι κατ εκτίμηση σε όλα τα επίπεδα ,μέτρηση και υποθέτουν ότι τον Αυγούστο έκαψες τό Χ αέριο και βαράνε στο κεφάλι

Μπορεί κάποιος να έλειπε για διακοπές ή να δούλευε στην Τασμανία ....,αλλά αυτοί βαράνε στο κεφάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...