Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αφου 2 μερες δεινοπαθησα στα τηλεφωνα αποφασισα να παω σε καταστημα ΔΕΗ οπου η μεταφορα μου απο ζενιθ στο σταθερο της ΔΕΗ ολοκληρωθηκε σε μιση ωριτσα!

 

για την ιστορια, μιλησα με 6 διαφορετικους τηλεφωνητες τις τελευταιες 2 μερες, οι μισοι μου ειπαν οτι ΔΕΝ ειναι διαθεσιμο το συμβολαιο της σταθερης χρεωσης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και εγώ τελικά σήμερα με ραντεβού και έκανα αλλαγή χρήστη στη σύνδεση. Δεν πλήρωσα τίποτα επιτόπου, τώρα αν στον παλιό χρήστη βάλουν στον εκκαθαριστικό 40€ αποχώρηση θα δείξει. Επίσης ήταν κάθετοι ότι αν γίνει κανένα χαζό και το Benefit είναι πιο φθηνό από το Control με επιδότηση, αλλάζω χωρίς ποινή από τη στιγμή που συνεχίζω και είμαι στη ΔΕΗ. Α να δούμε. Και καλο χειμώνα :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, temis83 είπε

ΝΑ τα, τα ωραια καλοκαιριατικα

 

Περάστικα! Και σε μενα εσκασε το T2 της Zenith... 46 κυβικα, 146 ευρώ.... και η πραγματικη διαφορα στον μετρητη ειναι πολυ μεγαλυτερη. Εκλεισα τις βάνες του αεριου και ελπιζω να μην περάσουν για τον εκκαθαριστικο αυτοι αλλα να δωσω εγω ηλεκτρονικα καποιο διαχειρισιμο νουμερο γιατι το κλεισαμε το σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έμενα γρήγορα φαίνεται να προχωράει η αίτηση για gascontrol. Τετάρτη έκανα αίτηση ενδιαφέροντος, Πέμπτη με πήραν πίσω από συνεργάτη της ΔΕΗ, Δευτέρα ήρθαν τα χαρτιά για υπογραφή με courier και σήμερα με πήραν να μου ζητήσουν ένα έξτρα δικαιολογητικό (μου είπαν να το στείλω μέχρι αύριο στις 16:00 γιατί μετά είπαν παύει να είναι διαθέσιμο το πρόγραμμα. Το έστειλα σήμερα.).

52 λεπτά πριν, gvoi είπε

Επίσης ήταν κάθετοι ότι αν γίνει κανένα χαζό και το Benefit είναι πιο φθηνό από το Control με επιδότηση, αλλάζω χωρίς ποινή από τη στιγμή που συνεχίζω και είμαι στη ΔΕΗ.

Το θέμα είναι τι έκπτωση θα έχει και πόση επιπλέον προμήθεια θα προσθέτουν στο ttf απο 1/10.

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάζει ρήτρα αναπροσαρμογής πάνω στο TTF και βγαίνει πανάκριβο. Πήγα να την πατήσω και εγώ τον Φεβρουάριο με το 50% στο double.

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, efthimis20 είπε

Γιατί αρκετοί γράφετε τα ότι η Protergia έχει το χειρότερο συμβόλαιο στο αέριο? 

δεν κατάλαβες οτι πλήρωσες παρα πολλά ? (+50% τουλάχιστον σε σχέση με άλλα κυμαινόμενα...)

1 ώρα πριν, gvoi είπε

Πήγα και εγώ τελικά σήμερα με ραντεβού και έκανα αλλαγή χρήστη στη σύνδεση. Δεν πλήρωσα τίποτα επιτόπου, τώρα αν στον παλιό χρήστη βάλουν στον εκκαθαριστικό 40€ αποχώρηση θα δείξει.

αυτό εννοείται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό προσπαθώ να καταλάβω, γιατί ακόμα πιστεύω ότι είναι όπως κ τα άλλα κυμαινομενα, αλλα μαλλον δεν είναι έτσι, είμαι στο double 50% αλλά οι λογαριασμοί από κάποιο μήνα κ μετα έχουν ρήτρα. 

Το θέμα είναι πως μπορώ να υπολογίζω τη ρήτρα κάθε φορά για να δω ποσο θα μου βγαίνει ο λογαριασμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, efthimis20 είπε

Αυτό προσπαθώ να καταλάβω, γιατί ακόμα πιστεύω ότι είναι όπως κ τα άλλα κυμαινομενα, αλλα μαλλον δεν είναι έτσι, είμαι στο double 50% αλλά οι λογαριασμοί από κάποιο μήνα κ μετα έχουν ρήτρα. 

δεν το έχω το πρόγραμμα στο excel, δώσε τρόπο τιμολόγησης και τρόπο υπολογισμού της ρήτρας αναπροσαρμογής να σου δώσω παράδειγμα

είτε ανεβάζεις συμβόλαιο , είτε δίνεις λινκ

7 λεπτά πριν, efthimis20 είπε

Το θέμα είναι πως μπορώ να υπολογίζω τη ρήτρα κάθε φορά για να δω ποσο θα μου βγαίνει ο λογαριασμός

έχει τύπο υπολογισμού , πχ στο mvp είναι

(1,17*TTF-29)/1000 η έξτρα επιβάρυνση , όπου TTF χειμώνα απο 150-300 δείχνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, efthimis20 είπε

Είναι στάνταρ αυτός ο μαθ. τυπος? 

 

Ναι

 

3 λεπτά πριν, efthimis20 είπε

Τι είναι το 1,17 κ τι το 0,029? 

1,17 είναι ο συντελεστής προσαύξησης και το 0,029 είναι το πάνω όριο της ρήτρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...