Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Ήμουν elpedison και έκανα αίτηση για gascontrol της ΔΕΗ.

9 Σεπτεμβρίου ήρθε ο εδαθεσσ για καταμέτρηση με αφορμή την αλλαγή παρόχου . 

 

Έκτοτε καμιά ενημέρωση από ΔΕΗ. Πότε θα με συνδέσουν; Στο ebill βλέπω μόνο καρτέλα για ρεύμα.

    παρε τη δεπα να σου πουν ποιον βλεπουν να εκπροσωπει τον ΗΚΑΣΠ σου. Λογικα εχει γινει η αλλαγη, αλλα η μηχανοργανωση της ΔΕΗ ειναι επιπεδου δεκαετιας 80 στο ΦΑ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, fredd0 said:

    παρε τη δεπα να σου πουν ποιον βλεπουν να εκπροσωπει τον ΗΚΑΣΠ σου. Λογικα εχει γινει η αλλαγη, αλλα η μηχανοργανωση της ΔΕΗ ειναι επιπεδου δεκαετιας 80 στο ΦΑ

Πάντως στην elpedison δεν έχει βγει ακόμη τελικός (εν αντιθέσει με το ρεύμα που εκεί βγήκε)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

Πάντως στην elpedison δεν έχει βγει ακόμη τελικός (εν αντιθέσει με το ρεύμα που εκεί βγήκε)

 

Προφανως εννοουσα παρε ΕΔΑ, οχι ΔΕΠΑ ...

το ρευμα ειναι αρκετα πιο γρηγορο, το ΦΑ θελει την υπομονη του ειδικα αν κινεισαι περιξ της ΔΕΗ, και τωρα και μετα στους λογαριασμους. Μιλα με ΕΔΑ, και γενικα μην εχεις αγχος, απαξ και υπεγραψεις συμβαση εισαι κατοχυρωμενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Πάντως στην elpedison δεν έχει βγει ακόμη τελικός (εν αντιθέσει με το ρεύμα που εκεί βγήκε)

 

καλως ηρθες στο club και γω και αλλοι μια απ τα ιδια... και γω elpedison ρευμα βγηκε τελικος αεριο οχι ισως τωρα τελος του μηνα μας βγει τελικος.. απο δεη μη περιμενεις απ οτι ειδα πιο πισω να ρθει λογαριασμος αεριου... λογο αναβαθμισης συστηματος που δε γνωριζουν και ποτε θα ειναι ετοιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, dasnowy είπε

Λίγο νωρίς δεν είναι για τιμή Οκτωβρίου; Θα μπούνε μέσα με 0,17 και 0,20 (αν έχει μείνει ακόμα κόσμος στο flex).

Δεν προκύπτει από κάπου ότι το ttf του Οκτωβρίου θα είναι πιο πάνω από τα 0,20€/kwh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, nikosbt said:

καλως ηρθες στο club και γω και αλλοι μια απ τα ιδια... και γω elpedison ρευμα βγηκε τελικος αεριο οχι ισως τωρα τελος του μηνα μας βγει τελικος.. απο δεη μη περιμενεις απ οτι ειδα πιο πισω να ρθει λογαριασμος αεριου... λογο αναβαθμισης συστηματος που δε γνωριζουν και ποτε θα ειναι ετοιμο..

Η ΔΕΗ γενικά απ' ότι βλέπω είναι πολυ πίσω σε σχέση με την elpedison (βλέπε εφαρμογή playstore)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, karakatsanisg είπε

Καλησπέρα σε όλους. Εμένα τώρα μπήκε στην περιοχή μου. Αξίζει να βάλω; Είμαι σε πολυκατοικία με κεντρική θέρμανση.

Ευχαριστώ.

αν προλάβετε το σταθερό της ΔΕΗ και συνεχίσουν οι επιδοτήσεις , ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ...Εχω φυσικο αεριο πριν απο πολλα χρονια ...Περιεργως η Λυκοβρυση Αττικης ηταν απο τις πρωτες μου μπηκε 

Εχω παροχο τον αρχικο Φυσικο Αεριο Αττικης

Εχει αλλαξει καπιος παροχο και να ειδε πιο συμφερουσα τιμη ?

Ψαχνω συγκεντροτικο πινακα παροχων αλλα δεν βρισκω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Καλησπερα ...Εχω φυσικο αεριο πριν απο πολλα χρονια ...Περιεργως η Λυκοβρυση Αττικης ηταν απο τις πρωτες μου μπηκε 

Εχω παροχο τον αρχικο Φυσικο Αεριο Αττικης

Εχει αλλαξει καπιος παροχο και να ειδε πιο συμφερουσα τιμη ?

Ψαχνω συγκεντροτικο πινακα παροχων αλλα δεν βρισκω

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

πχ για πέρυσι αν έκλεινες στα 0,02 θα σου ερχόταν μηδέν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλανια καλησπέρα έχω σπάσει το κεφάλι μ κ δεν ξέρω τ να κάνω...έχω ΔΕΗ με 0.50 μέχρι 13 Δεκεμβρίου...να πληρώσω τώρα ρήτρα αποχώρησης και ν μπω αύριο κιόλας στο 0,125 η να μείνω και ν δω τότε...έχω και καυστήρα να βάλω πετρέλαιο μετά τις 13 Δεκεμβρίου...δύσκολη αποφαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Billar990repl είπε

Αλλανια καλησπέρα έχω σπάσει το κεφάλι μ κ δεν ξέρω τ να κάνω...έχω ΔΕΗ με 0.50 μέχρι 13 Δεκεμβρίου...να πληρώσω τώρα ρήτρα αποχώρησης και ν μπω αύριο κιόλας στο 0,125 η να μείνω και ν δω τότε...έχω και καυστήρα να βάλω πετρέλαιο μετά τις 13 Δεκεμβρίου...δύσκολη αποφαση

με 0,05 θες να πεις 😁 ,

όντως δύσκολη απόφαση , ότι και να κάνεις ίσως στα ίδια θα σου βγει σαν μέσο όρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

αν προλάβετε το σταθερό της ΔΕΗ και συνεχίσουν οι επιδοτήσεις , ναι

https://energypress.gr/news/dimioyrgia-neoy-eyropaikoy-benchmark-gia-aerio-syndesi-toy-ttf-me-amerikaniko-henry-hub-kai

Aν μπει πλαφόν στο ΤΤF, μπορούμε άραγε να σπάσουμε τη σύμβαση λόγω ανωτέρας βίας (Άρθρο 22) ή θα πληρώσουμε ρήτρα 100 ευρώ σαν μαλάκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

https://energypress.gr/news/dimioyrgia-neoy-eyropaikoy-benchmark-gia-aerio-syndesi-toy-ttf-me-amerikaniko-henry-hub-kai

Aν μπει πλαφόν στο ΤΤF, μπορούμε άραγε να σπάσουμε τη σύμβαση λόγω ανωτέρας βίας (Άρθρο 22) ή θα πληρώσουμε ρήτρα 100 ευρώ σαν μαλάκες;

τη ρήτρα αποχώρησης ,αν δε συμφέρει το σταθερό , φυσικά και θα μας τη χρεώσουν και θα τρέχουμε στη ΡΑΕ 😛

κάτσε πρώτα να δούμε τι θα κάνουν και πόσο θα διαμορφωθεί , μετά βλέπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

τη ρήτρα αποχώρησης ,αν δε συμφέρει το σταθερό , φυσικά και θα μας τη χρεώσουν και θα τρέχουμε στη ΡΑΕ 😛

κάτσε πρώτα να δούμε τι θα κάνουν και πόσο θα διαμορφωθεί , μετά βλέπουμε

Ότι θα τη χρεώσουν εννοείται... το θέμα είναι πώς θα τη διεκδικίσουμε, εγώ άρχισα ήδη να προετοιμάζομαι γι'αυτό το ενδεχόμενο επειδή είμαι control freak. 😄

1.jpg.5a3633c48f2abadfa559891c70ab6b37.jpg

Kαταλαβαίνεις πού το πάω... 😉 Εκρήξεις στον αγωγό Nord Stream που προκάλεσε ανεπανόρθωτη βλάβη στις διεθνείς διασυνδέσεις, γεγονός μη δυνάμενο να προβλεφθεί κατά την υπογραφή της σύμβασης. Γεγονός που ώθησε στην αλλαγή λειτουργίας του benchmark ΤΤF, καθιστόντας τα κυμαινόμενα τιμολόγια φτηνότερα απ'το σταθερό gas control με 0.125 το οποίο είναι υπέρμετρα απεχθές και επονείδιστο. 😛

Πω πω δημιούργησα... κρατάω bookmark σε περίπτωση που το χρειαστώ. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...