Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, S90 είπε

Κοράκιε σήμερα που μιλησα μαζί τους μου ανέφεραν για 20 ευρω.....μήπως εννοεις ότι μπορει να χρεώσουν τις τυχόν εκτπώσεις που πήραμε? Γιατί όχι διακοπή για 20 ευρώ.

αίτηση διακοπής ποτέ δεν κάνεις , ούτε στο ρεύμα , μόνο αν θες να καταργήσεις την παροχή σου

η διακοπή απο το παλιό πρόγραμμα θα γίνει αυτόματα με τη νέα αίτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Κανεις δεν ξερει με σιγουρια....θα δειξει.

Εγώ θα μείνω προς το παρών μέχρι 17 Δεκεμβρίου με το 0.05 και μετά δεν ξέρω πραγματικά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Εγώ θα μείνω προς το παρών μέχρι 17 Δεκεμβρίου με το 0.05 και μετά δεν ξέρω πραγματικά...

 

Κι εμενα 03/01/2022 ληγει.

Μετα εχει ο Θεος.....εμεις δεν θα'χουμε.:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, nikos121 είπε

Το τελευταια σταθερα της ΔΕΗ στα 0,02 ποτε ληγουνε?

Μέχρι πέρυσι το Σεπτέμβριο ήταν διαθέσιμα, μερικοί ενεργοποιήθηκαν τον Οκτώβρη... οπότε λήξουν συντόμως. Οι περισσότεροι τα ανανεώσαμε σε 0.125

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν τω μεταξυ εκεινο τον καιρο χαζευα το ινσομνια γενικα και αοριστα και παρατηρουσα οτι το συγκεκριμενο νημα ηταν πολυ "ενεργο" και λεω τι διαολο συζητανε 200 σελιδες ρε φιλε? 🤣 Παραηταν μεγαλο το νημα για να ακολουθησω.

Μετα αργοτερα οταν ξυπνησα προλαβα οριακα το 0,05 και αν επιδοτηθει θα εχω κανει τρομερο ντιλ καθως το εχω μεχρι τελη μαρτη.

Τελικα ολα στη ζωη ειναι θεμα σωστου timing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

αίτηση διακοπής ποτέ δεν κάνεις , ούτε στο ρεύμα , μόνο αν θες να καταργήσεις την παροχή σου

η διακοπή απο το παλιό πρόγραμμα θα γίνει αυτόματα με τη νέα αίτηση

Ναι εννοούσα για αίτηση και μεταφορά σε νέο πάροχο, ότι ζητάνε 20 ευρω αν γίνει πριν την λήξη του που ειναι 6 Νοεμβρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, S90 είπε

Ναι εννοούσα για αίτηση και μεταφορά σε νέο πάροχο, ότι ζητάνε 20 ευρω αν γίνει πριν την λήξη του που ειναι 6 Νοεμβρη

αυτό εννοείται θα το πληρώσεις στον τελικό λογαριασμό

γιαυτό είπα να ψάξεις προηγούμενες σελίδες μπας και βρεις υπάλληλο να σου γυρίσει το δικό σου συμβόλαιο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johnnyman είπε

Εγώ θα μείνω προς το παρών μέχρι 17 Δεκεμβρίου με το 0.05 και μετά δεν ξέρω πραγματικά...

 

23 Δεκεμβρίου. Λογικά θα το αφήσω ως έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikos121 είπε

εν τω μεταξυ εκεινο τον καιρο χαζευα το ινσομνια γενικα και αοριστα και παρατηρουσα οτι το συγκεκριμενο νημα ηταν πολυ "ενεργο" και λεω τι διαολο συζητανε 200 σελιδες ρε φιλε? 🤣 Παραηταν μεγαλο το νημα για να ακολουθησω.

Μετα αργοτερα οταν ξυπνησα προλαβα οριακα το 0,05 και αν επιδοτηθει θα εχω κανει τρομερο ντιλ καθως το εχω μεχρι τελη μαρτη.

Τελικα ολα στη ζωη ειναι θεμα σωστου timing...

Ακριβώς ίδια περίπτωση και εγώ. Ήμουν μια χαρά με τη Ζενιθ για 2 χρονια και ειδικα πέρυσι μου ήρθε κυριολεκτικά τζάμπα το αέριο για τον χειμωνα. Εληγε όμως 28/2 και μπήκα εδώ και είδα που λέγανε για την ΔΕΗ. 
Πρόλαβα ευτυχώς το 0,05 και έτσι μέχρι 15 Μαρτίου θα είμαι καλυμμένος. Καλά αν το επιδοτήσουν κιόλας άστο σαν πέρυσι τζάμπα θα βγαίνει. 

Βγήκε με λίγα λόγια και φέτος ο χειμώνας και του χρόνου βλέπουμε τι γίνεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με τον ΗΚΑΣΠ.

Αυτός ο αριθμός αναφέρεται πάνω στη σύμβαση με ΕΔΑ και λογικά δεν πρέπει να αναγράφεται και πάνω σε κάποιον μετρητή φυσικού αερίου της πολυκατοικίας, ώστε να γίνει η αντιστοίχιση της παροχής?

Το ρωτάω γιατί πρόκειται για νεόδμητη πολυκατοικία με νέα σύνδεση φυσικού αερίου. Έχω κοιτάξει όλους τους μετρητές αλλά δεν αναγράφεται το ΗΚΑΣΠ που έχω από τη σύμβαση της ΕΔΑ για το διαμέρισμα.

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ekrepali είπε

Μέχρι πέρυσι το Σεπτέμβριο ήταν διαθέσιμα, μερικοί ενεργοποιήθηκαν τον Οκτώβρη... οπότε λήξουν συντόμως. Οι περισσότεροι τα ανανεώσαμε σε 0.125

Η ανανέωση γίνεται αυτόματα;

ή σε βάζουν σε Γ1 και μετά μπορείς να κάνεις νέο συμβόλαιο;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πάντως από 0,05€ σε 0,125€ είναι μια αύξηση της τάξης των 150%.... Να υποθέσω ότι μπορούμε να υπολογίσουμε για φέτος λοιπόν ότι θα πληρώνουμε λογαριασμούς, ότι και πέρσι επί +150% δηλαδή; Ο περσινός μηνιαίος λογαριασμός των 200€, φέτος θα γίνει 500€ δηλαδή;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, topmar είπε

Καλησπέρα, πάντως από 0,05€ σε 0,125€ είναι μια αύξηση της τάξης των 150%.... Να υποθέσω ότι μπορούμε να υπολογίσουμε για φέτος λοιπόν ότι θα πληρώνουμε λογαριασμούς, ότι και πέρσι επί +150% δηλαδή; Ο περσινός μηνιαίος λογαριασμός των 200€, φέτος θα γίνει 500€ δηλαδή;; 

ανάλογα τις επιδοτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...