Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Ξέχασα να πω το σπίτι τι νοικιαζουμε και το αέριο στο όνομα της συζύγου.

Ευχαριστώ. 

Μπορεις να δοκιμασεις μονο σε καταστημα της ΔΕΗ φυσικα να το αλλάξεις σε benefit και στο καπακι gas control. πρεπει ομως να πεσεις σε προθυμο, εξυπηρετικο και γνωστη υπαλληλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Thresh είπε

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο, μια χαρά επιδότηση δώθηκε και στα σταθερά όλη τη σεζόν.

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/ipen-macheri-stin-epidotisi-gia-ta-stathera-timologia-ilektrikis-energias/

Αυτό δεν έγινε τελικά;

Επίσης, εγώ που είχα σταθερό από πέρυσι, δεν πήρα καμία επιδότηση.

Επεξ/σία από trib
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, trib είπε

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/ipen-macheri-stin-epidotisi-gia-ta-stathera-timologia-ilektrikis-energias/

Αυτό δεν έγινε τελικά;

Επίσης, εγώ που είχα σταθερό από πέρυσι, δεν πήρα καμία επιδότηση.

είσαι στο νήμα με φυσικό αέριο , όχι ρεύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, trib είπε

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/ipen-macheri-stin-epidotisi-gia-ta-stathera-timologia-ilektrikis-energias/

Αυτό δεν έγινε τελικά;

Επίσης, εγώ που είχα σταθερό από πέρυσι, δεν πήρα καμία επιδότηση.

εισαι στο θεμα του φυσικου αεριου. Για το ηλεκτρικο υπαρχουν 2 αλλα θεματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

είσαι στο νήμα με φυσικό αέριο , όχι ρεύμα

Αν διάβαζες τα προηγούμενα σχόλια θα καταλάβαινες γιατί κάνουμε αυτή τη συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, moon1821 είπε

συζυγος εχει το 50% κατοικιας, αρα θελει Ε9

δες και εσύ προηγούμενες σελίδες να δεις αν πετύχεις υπάλληλο να σε πάει στο benefit και καπάκι ξανά control

2 λεπτά πριν, trib είπε

Αν διάβαζες τα προηγούμενα σχόλια θα καταλάβαινες γιατί κάνουμε αυτή τη συζήτηση.

μέχρι εκεί διάβασα , οι επιδοτήσεις μπήκαν και για τα σταθερά και δεν έγινε κάποια ανακοίνωση ποτέ περι τούτου (πέρυσι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, valliant είπε

Μπορεις να δοκιμασεις μονο σε καταστημα της ΔΕΗ φυσικα να το αλλάξεις σε benefit και στο καπακι gas control. πρεπει ομως να πεσεις σε προθυμο, εξυπηρετικο και γνωστη υπαλληλο...

Δε γίνεται αυτό παιδιά... κάπου γράφει στη σύμβαση ότι αν γίνει αλλαγή προγράμματος, μετά δε γίνεται άλλη αλλαγή προγράμματος τους επόμενους 4 μήνες. Η κάτι τέτοιο τέλος πάντων, θα το βρω μετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, valliant είπε

Μπορεις να δοκιμασεις μονο σε καταστημα της ΔΕΗ φυσικα να το αλλάξεις σε benefit και στο καπακι gas control. πρεπει ομως να πεσεις σε προθυμο, εξυπηρετικο και γνωστη υπαλληλο...

Εμένα δεν το κάνουν στο κατάστημα Παγκρατίου. Έπεσα σε μια άσχετη (απόγευμα πήγα)  και τώρα το κοιτάει η προϊστάμενη και καλά που ούτε αυτή ξέρει. Έχω κλείσει και ραντεβού για τρίτη στο Μαρούσι πρωί τώρα μπας και…αλλαγή αφμ δεν μπορώ γιατί το σπίτι είναι στην γυναικά μου οπότε πάει και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Μόνο για το ρεύμα όπως λέει ο τίτλος.

Άρα έχω δίκιο. Και αυτό έγραψα παραπάνω. Ότι θέλει προσοχή για να μην γίνει το ίδιο και στο φυσικό αέριο.

Στην αρχή είπαν ότι θα δώσουν επιδότηση και για τα σταθερά του ηλεκτρικού τον Νοέμβριο του 2021, μετά από 3 μήνες το ακύρωσαν.

Οπότε, αν κάποιος πάρει σταθερό Φυσικό με γνώμονα ότι θα πάρει σίγουρα την επιδότηση, να έχει στο μυαλό του ότι μπορεί τελικά να την ακυρώσουν και εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, trib said:

Άρα έχω δίκιο. Και αυτό έγραψα παραπάνω. Ότι θέλει προσοχή για να μην γίνει το ίδιο και στο φυσικό αέριο.

Στην αρχή είπαν ότι θα δώσουν επιδότηση και για τα σταθερά του ηλεκτρικού τον Νοέμβριο του 2021, μετά από 3 μήνες το ακύρωσαν.

Οπότε, αν κάποιος πάρει σταθερό Φυσικό με γνώμονα ότι θα πάρει σίγουρα την επιδότηση, να έχει στο μυαλό του ότι μπορεί τελικά να την ακυρώσουν και εκεί. 

Το πλήθος των σταθερών συμβολαίων του ρεύματος ξεπερνάει το συνολικό πλήθος όλων των συμβολαίων του φυσικού αερίου. 😛

Τα σταθερά του φυσικού αερίου είναι ελάχιστα σε σχέση με τα συνολικά, ουσιαστικά αυτό μας "προστατεύει" και δεν άλλαξαν γνώμη την προηγούμενη σεζόν και μάλλον δεν θα αλλάξουν κι αυτή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, trib είπε

Άρα έχω δίκιο. Και αυτό έγραψα παραπάνω. Ότι θέλει προσοχή για να μην γίνει το ίδιο και στο φυσικό αέριο.

Στην αρχή είπαν ότι θα δώσουν επιδότηση και για τα σταθερά του ηλεκτρικού τον Νοέμβριο του 2021, μετά από 3 μήνες το ακύρωσαν.

Οπότε, αν κάποιος πάρει σταθερό Φυσικό με γνώμονα ότι θα πάρει σίγουρα την επιδότηση, να έχει στο μυαλό του ότι μπορεί τελικά να την ακυρώσουν και εκεί. 

άλλα διατύπωσες , μπορούσες εξαρχής να το γράψεις έτσι , τεσπα , ξεκαθαρίστηκε το τοπίο

35 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δε γίνεται αυτό παιδιά... κάπου γράφει στη σύμβαση ότι αν γίνει αλλαγή προγράμματος, μετά δε γίνεται άλλη αλλαγή προγράμματος τους επόμενους 4 μήνες. Η κάτι τέτοιο τέλος πάντων, θα το βρω μετά 

το έκανε ένα μέλος (ο @valliant edit εδώ) , δεν είμαι σίγουρος όμως αν 100% τον βάλανε σε νέο με 0,125 και διάρκεια 1 έτους

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, valliant είπε

Μπορεις να δοκιμασεις μονο σε καταστημα της ΔΕΗ φυσικα να το αλλάξεις σε benefit και στο καπακι gas control. πρεπει ομως να πεσεις σε προθυμο, εξυπηρετικο και γνωστη υπαλληλο...

Νομίζω δεν γίνεται αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Νομίζω δεν γίνεται αυτο...

Γιατί τον πανικοβάλεις? αφού το έκανε, μακάρι να ισχύει και να μην είναι ότι να´ναι οι υπάλληλοι

το μόνο που έχω αμφιβολία είναι αν όντως μπήκε στο νέο ή απλά το σύστημα τον είδε σαν να έκανε 2 αλλαγές και στη χειρότερη επέστρεψε εκεί που ήδη ήταν  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Νομίζω δεν γίνεται αυτο...

Οταν το έκανα την Παρασκευη 16/9, δεν ανεβασα τπτ σχετικο μ αυτο, γιατί ήθελα πρωτα να το επιβεβαιώσω πριν αναφερω κατι δημοσίως, αν και οι 2 υπαλληλοι που μ εξυπηρετησαν μου απαντησαν με βεβαιοτητα ότι εγινε κανονικα η ανανεωση.

Συγκεκριμένα η μια υπαλληλος γνωριζε τη διαδικασία αλλα ο δευτερος πηρε μπροστα μου τον προισταμενο του σε ανοιχτη ακροαση μαλιστα, ενημερωνοντας τον οτι ακουει κι ο πελατης και εδωσε οδηγιες για το πως θα γινει, αφου μαλιστα εκεινος(!) ειχε στησει το μηχανογραφικο σύστημα του αεριου. Πριν προχωρήσουμε ρωτησα επανειλημμένα(10+ φορες) για τη βεβαιότητα της αλλαγης αυτης κι αυτο που εισεπραξα ήταν αυτο που έγινε τελικα.

Ετσι τη Δευτερα ξαναπερασα απο εκει, με το προσχημα να τους ευχαριστήσω ακομα μια φορα για την αψογη εξυπηρετηση και να επιβεβαιώσω οτι όντως εμφανίζομαι πλεον στο συστημα με ημερομηνία αλλαγής(!) 16/09/2022. Μου είπαν ότι κανονικα φαινεται στο συστημα οτι είμαι στο gas control με €0.125. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...