Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, blanka είπε

Εκανα το gas control στα 0.125 πρόσφατα, και εγραφε ότι στον πρώτο λογαριασμό θα χρεωθώ 100€ για εγγύηση. Είμαι νέος συνδρομητής νέα συνδεση

Μπορώ να την πάρω πίσω την εγγύηση με ενεργοποίηση αυτόματης πληρωμής όπως στην ΔΕΗ στο ρευμα? 

Στο Ρευμα ΔΕΗ πλήρωσα 100€ αλλά μου είπανε αν ενεργοποιήσω ebill ή αν βάλω αυτόματη εντολή εξόφλησης θα μου τα γυρίσουν πίσω τα 100€

υποτίθεται τρέχει προωθητική ενέργεια με μηδενική εγγύηση

myhome-gascontrol_04_2022_v2.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, blanka είπε

Εκανα το gas control στα 0.125 πρόσφατα, και εγραφε ότι στον πρώτο λογαριασμό θα χρεωθώ 100€ για εγγύηση. Είμαι νέος συνδρομητής νέα συνδεση

Μπορώ να την πάρω πίσω την εγγύηση με ενεργοποίηση αυτόματης πληρωμής όπως στην ΔΕΗ στο ρευμα? 

Στο Ρευμα ΔΕΗ πλήρωσα 100€ αλλά μου είπανε αν ενεργοποιήσω ebill ή αν βάλω αυτόματη εντολή εξόφλησης θα μου τα γυρίσουν πίσω τα 100€

FDFD.jpg.b2a92128c16e2e824e521e4686038732.jpg

 

Aν υπέγραψες αυτό, η εγγύηση είναι μηδενική. Πάρε όμως τηλ και ρώτα αν απαιτείται πάγια εντολή για να παραμείνει μηδενική, μη τυχόν στη χρεώσουν στον μεθεπόμενο λογαριασμό. Κι ότι σου πούνε, γράψε εδώ να ενημερωθούν οι συμφορουμήτες.

Υπενθυμίζω για τους υφιστάμενους πελάτες που έχουν δώσει 100ευρώ εγγύηση και κάνουν ανανέωση σ'αυτό το πρόγραμμα, η εγγύηση παραμένει μέσα... δε μηδενίζει.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, blanka είπε

Εκανα το gas control στα 0.125 πρόσφατα, και εγραφε ότι στον πρώτο λογαριασμό θα χρεωθώ 100€ για εγγύηση. Είμαι νέος συνδρομητής νέα συνδεση

Μπορώ να την πάρω πίσω την εγγύηση με ενεργοποίηση αυτόματης πληρωμής όπως στην ΔΕΗ στο ρευμα? 

Στο Ρευμα ΔΕΗ πλήρωσα 100€ αλλά μου είπανε αν ενεργοποιήσω ebill ή αν βάλω αυτόματη εντολή εξόφλησης θα μου τα γυρίσουν πίσω τα 100€

εχει μηδενικη εγγυηση για νεους πελατες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
26 minutes ago, ekrepali said:

Υπενθυμίζω για τους υφιστάμενους πελάτες που έχουν δώσει 100ευρώ εγγύηση και κάνουν ανανέωση σ'αυτό το πρόγραμμα, η εγγύηση παραμένει μέσα... δε μηδενίζει.

Yeah οπως και πέρσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΔΕΗ μέχρι 30/9/2022 δεν χρεώνει εγγύηση στο myHomeGas Control.

Εάν δεν δώσουν παράταση στην προωθητική ενέργεια, από 1/10/2022 θα χρεώνεται εγγύηση 100 ευρώ, την οποία μπορεί να πάρεις πίσω (μέσω λογαριασμού) , εάν επιλέξεις πληρωμή με πάγια εντολή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/401560/logariasmoi-reymatos-xamiloteres-xreoseis-sta-timologia-oktovriou-pos-tha-epidotithei-to-fysiko-aerio

Για το φυσικό αέριο, η κυβέρνηση προσανατολίζεται σε (οριζόντια) επιδότηση η οποία λέγεται ότι θα είναι της τάξης των 100-120 ευρώ ανά θερμική μεγαβατώρα.

Εν ολίγοις, αυτό που επιδιώκει το οικονομικό επιτελείο είναι να υπάρξει σημαντική ελάφρυνση στην τελική τιμή, δηλαδή περίπου 50% σε σχέση με τα 220-240 ευρώ ανά θερμική μεγαβατώρα που θα τιμολογούνταν το φυσικό αέριο εάν δεν λάμβανε καθόλου επιδότηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Thresh είπε

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/401560/logariasmoi-reymatos-xamiloteres-xreoseis-sta-timologia-oktovriou-pos-tha-epidotithei-to-fysiko-aerio

Για το φυσικό αέριο, η κυβέρνηση προσανατολίζεται σε (οριζόντια) επιδότηση η οποία λέγεται ότι θα είναι της τάξης των 100-120 ευρώ ανά θερμική μεγαβατώρα.

Εν ολίγοις, αυτό που επιδιώκει το οικονομικό επιτελείο είναι να υπάρξει σημαντική ελάφρυνση στην τελική τιμή, δηλαδή περίπου 50% σε σχέση με τα 220-240 ευρώ ανά θερμική μεγαβατώρα που θα τιμολογούνταν το φυσικό αέριο εάν δεν λάμβανε καθόλου επιδότηση.

γελανε και τα μουστακια σου εσενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Thresh είπε

 

Για το φυσικό αέριο, η κυβέρνηση προσανατολίζεται σε (οριζόντια) επιδότηση η οποία λέγεται ότι θα είναι της τάξης των 100-120 ευρώ ανά θερμική μεγαβατώρα.

 

Τζάμπα τα πήρα τα κλιματιστικά; Πάλι αέριο θα κάψω φέτος; 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, fredd0 said:

γελανε και τα μουστακια σου εσενα 

Αν δεν φάνε κάνα άκυρο τα σταθερά, θα...

Spoiler

maxresdefault.jpg.cd4b074bd65e1f79439b45e8689e1121.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Τζάμπα τα πήρα τα κλιματιστικά; Πάλι αέριο θα κάψω φέτος; 🤣

Οχι φυσικα τα Sendo περιμενουν να δειξουν την δυναμη τους.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Τζάμπα τα πήρα τα κλιματιστικά; Πάλι αέριο θα κάψω φέτος; 🤣

κάτσε να μην μην επιδοτήσουν τα σταθερά και τα λέμε μετά 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

κάτσε να μην μην επιδοτήσουν τα σταθερά και τα λέμε μετά 😁

καποιος πιλαφας, δε θυμαμαι ποιος τωρα που γυρναγα σπιτι ελεγε στο ραδιοφωνο οτι θα επιδοτηθουν ολοι ανεξαιρετως οσοι χρησιμοποιουν αεριο για θερμανση, απλα δε βγαινουν να επιδοτησουν πανω απο 70%. Επισημος, οχι δημοσιογραφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fredd0 είπε

καποιος πιλαφας, δε θυμαμαι ποιος τωρα που γυρναγα σπιτι ελεγε στο ραδιοφωνο οτι θα επιδοτηθουν ολοι ανεξαιρετως οσοι χρησιμοποιουν αεριο για θερμανση, απλα δε βγαινουν να επιδοτησουν πανω απο 70%. Επισημος, οχι δημοσιογραφος.

θα δούμε αύριο μιας και δεν ξέρουν τι τους γίνεται γενικότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...