Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Dantε είπε

Κατσε για 1 χρονο ειναι τα συμβολαια αυτα με το 0.02 απο περσι; Δε γραφει και πανω στο λογαριασμο οπως στο ρευμα μεχρι ποτε ειναι.

ναι , για ένα χρόνο , τόσο γράφει το συμβόλαιο

ποια η αρχική ημερομηνία περιόδου κατανάλωσης του πρώτου λογαριασμού ?

κάνε και εσύ τις ανάλογες κινήσεις

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Dantε said:

Κατσε για 1 χρονο ειναι τα συμβολαια αυτα με το 0.02 απο περσι; Δε γραφει και πανω στο λογαριασμο οπως στο ρευμα μεχρι ποτε ειναι.

Στο e-bill δυστυχώς όχι. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , για ένα χρόνο , τόσο γράφει το συμβόλαιο

ποια η αρχική ημερομηνία περιόδου κατανάλωσης του πρώτου λογαριασμού ?

κάνε και εσύ τις ανάλογες κινήσεις

Απο 11/3/22 ξεκιναει. Μαλλον οπως αναφερεται και παραπανω,απο τωρα δυσκολο να κλειδωσω κατι δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας από τη ΔΕΗ δεν παρακολουθει εδω να κανει μια παρέμβαση για ανανέωση αντί ενός μηνός δύο μηνών απο εκπροσώπηση να προλάβουν όσοι θέλουν  

sorry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dantε είπε

Απο 11/3/22 ξεκιναει. Μαλλον οπως αναφερεται και παραπανω,απο τωρα δυσκολο να κλειδωσω κατι δηλαδη.

Τυχερος σαν κι εμενα εισαι...Σκεψου οτι εχεις κλειδωσει την τιμη στο 90% του χειμωνα.

Μην πεις ουτε λεξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, korakios είπε

δυστυχώς οι υπόλοιποι πέσαμε σε άσχετους , αν ήταν θα είχαμε κλείσει απο 0,02 στα 0,05

σου είπαν αν θα έχει ρήτρα αποχώρησης ?

Μου εξήγησαν ότι δε θα έχει ρήτρα αποχώρησης. το ρωτησα 10 φορες και μαλιστα μιλουσε στο τηλεφωνο με τον προισταμενο του για κατι αλλο και πηρε επιβεβαιωση κι απ αυτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μπει σε σκέψεις. εμένα λήγει 9/2 τα 0,05.  ότι γλιτώσω ως τότε (λογικά αν δώσουν επιδοτήσεις σχεδόν τζάμπα θα μου βγει ο χειμώνασ) και μετά θα πληρώσω χρυσή την θέρμανση από 9/2 μέχρι Απρίλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, marmagia είπε

έχω μπει σε σκέψεις. εμένα λήγει 9/2 τα 0,05.  ότι γλιτώσω ως τότε (λογικά αν δώσουν επιδοτήσεις σχεδόν τζάμπα θα μου βγει ο χειμώνασ) και μετά θα πληρώσω χρυσή την θέρμανση από 9/2 μέχρι Απρίλιο

προσωπικά θα παρέμενα , αλλά ότι και να επιλέξεις είναι θέμα τύχης μιας και είναι στον αέρα όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, korakios said:

προσωπικά θα παρέμενα , αλλά ότι και να επιλέξεις είναι θέμα τύχης μιας και είναι στον αέρα όλα

αυτό θα κάνω.. θα μείνω μέχρι να λήξει και μετά θα δούμε τι θα γίνει. ίσως λίγο air condition και λιγες ωρες αεριο. ασε που οπως φαινεται και στο ρευμα οσο πιο αδιαφορος ειναι καποιος τεινει να την βολευει καλυτερα. πχ δεν ασχοληθηκε καποιος να βρει σταθερο οικονομικο; παρε επιδοτησεις με το τσουβαλι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, marmagia είπε

έχω μπει σε σκέψεις. εμένα λήγει 9/2 τα 0,05.  ότι γλιτώσω ως τότε (λογικά αν δώσουν επιδοτήσεις σχεδόν τζάμπα θα μου βγει ο χειμώνασ) και μετά θα πληρώσω χρυσή την θέρμανση από 9/2 μέχρι Απρίλιο

Μεχρι και Ιανουαριο εχεις κλειδωσει τιμη 5 λεπτων ενω αλλοι στη θεση σου θα πληρωνουν 12,5 λεπτα!

Αυτο να σκεφτεσαι. Αργοτερα, βλεπεις τι σε συμφερει και αναλογως πραττεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλά είναι σχεδόν σίγουρο ότι η επιδότηση θα υπερκαλύπτει τα 5 λεπτά, οπότε μέχρι τότε θα παίζει σχεδόν τσάμπα.

Αν ήταν 9/3 δεν θα χρειαζόταν καν σκέψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

αυτό θα κάνω.. θα μείνω μέχρι να λήξει και μετά θα δούμε τι θα γίνει. ίσως λίγο air condition και λιγες ωρες αεριο. ασε που οπως φαινεται και στο ρευμα οσο πιο αδιαφορος ειναι καποιος τεινει να την βολευει καλυτερα. πχ δεν ασχοληθηκε καποιος να βρει σταθερο οικονομικο; παρε επιδοτησεις με το τσουβαλι :P

 

Μην το λες αυτο, προβλεπω κλαμα στους επομενους λογαριασμους ρευματος. Η επιδοτηση πεφτει απο τα 800εκ. στα 200-300, που σημαινει οτι θα μπει πλαφον. Δηλαδη θα σου λεει, τις πρωτες 200Κς θα πληρωνεις 12 λεπτα, τις επομενες 200 14, τις επομενες 200 20 λεπτα, και παει λεγοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Thresh είπε

Καλά είναι σχεδόν σίγουρο ότι η επιδότηση θα υπερκαλύπτει τα 5 λεπτά, οπότε μέχρι τότε θα παίζει σχεδόν τσάμπα.

Αν ήταν 9/3 δεν θα χρειαζόταν καν σκέψη.

Δηλαδη οποιος εχει σταθερο 0.05, το χειμωνα θα τη βγαλει τσαμπα?

Με τη προυποθεση οτι θα παρουν τα σταθερα  επιδοτηση συν οτι η επιδοτηση θα ειναι > 0.05;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, nikos121 said:

Δηλαδη οποιος εχει σταθερο 0.05, το χειμωνα θα τη βγαλει τσαμπα?

Με τη προυποθεση οτι θα παρουν τα σταθερα  επιδοτηση συν οτι η επιδοτηση θα ειναι > 0.05;

Πέρσι έτσι έγινε. Φέτος ποιος ξερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...