Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν βρισκω πιθανο να μην επιδοτησουν τα σταθερα, ουσιαστικα θα ειναι εμμεση στηριξη και προς τη ΔΕΗ την οποια εχουν βαλει να πουλαει σε μια τιμη που θα την ζημιωσει

Εγω με 0.10 θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος,δεν περιμενω παρακατω και δεν με χαλαει να πληρωνω για θερμανση,αλλοι δινουν 5.000 το χρονο για κινητα και γκατζετς αλλα για θερμανση θεωρουν οτι πρεπει να δινουν 20 ευρω το χρονο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, vagos789 said:

ουσιαστικα θα ειναι εμμεση στηριξη και προς τη ΔΕΗ την οποια εχουν βαλει να πουλαει σε μια τιμη που θα την ζημιωσει

Δεν νομίζω ότι είναι σαν το ρεύμα το πως προμηθεύεται και κλείνει συμβόλαια μια εταιρεία για φυσικό αέριο, για να λέμε ότι ζημιώνεται αντίστοιχα. 

Σίγουρα θα έβγαζε παραπάνω χρήματα αν είχε αποκλειστικά κυμαινόμενα συμβόλαια, αλλά αν βλέπει ότι έχει ξεπεράσει κάποιο όριο συνδρομητών στα σταθερά, φαντάζομαι ότι θα είχε ήδη αλλάξει την τιμή και δεν θα την άφηνε για άλλο ένα μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΔΕΗ δεν ειναι παραγωγος αεριου,καθε ποσοτητα πρεπει να την αναζητησει στην αγορα 

Ο μοναδικος τροπος να μη ζημιωθει θα ειναι να εχει κλεισει μεγαλες ποσοτητες για πολυ καιρο, και αυτο δεν το εχουν κανει ουτε εταιρειες  τυπου ΗΡΩΝ και Μυτιληναιος (πιθανως ειναι πολυ ακριβα πλεον αν προσπαθησεις να το κανεις),ολοι αγοραζουν και πουλανε με το κερδος απο πανω

Ειναι υπο κρατικο management αρα δεν νοιαζει κανεναν και να μπει μεσα μερικα δις,αν τα χρειαστει θα μας βαλουν φορους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, vagos789 said:

Ο μοναδικος τροπος να μη ζημιωθει θα ειναι να εχει κλεισει μεγαλες ποσοτητες για πολυ καιρο, και αυτο δεν το εχουν κανει ουτε εταιρειες  τυπου ΗΡΩΝ και Μυτιληναιος (πιθανως ειναι πολυ ακριβα πλεον αν προσπαθησεις να το κανεις),ολοι αγοραζουν και πουλανε με το κερδος απο πανω

Αυτό εννοούσα ναι. 

Γιατί είναι τόσο απίθανο, λογικά δεν έχει και το "budget" να υποστηρίξει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά...30/9 λήγει το σταθερό τις ΔΕΗ π έχω...πήρα τηλ και Μ είπε ότι θα γίνει αυτόματα όταν λήξει κ θα με πάει στο αντίστοιχο πάλι σταθερό στο 0,125...ισχύει αυτό η θα φάω καμια φολα και το χάσω το σταθερό?

Επεξ/σία από Billar990repl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Billar990repl είπε

Καλημέρα παιδιά...30/9 λήγει το σταθερό τις ΔΕΗ π έχω...πήρα τηλ και Μ είπε ότι θα γίνει αυτόματα όταν λήξει κ θα με πάει στο αντίστοιχο πάλι σταθερό στο 0,125...ισχύει αυτό η θα φάω καμια φολα και το χάσω το σταθερό?

γιατι δε κανεις αιτηση να πας στο 0,125 να σαι σιγουρος? αφου εισαι ηδη πελατης τους 2 λεπτα υποθεση ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, fredd0 είπε

γιατι δε κανεις αιτηση να πας στο 0,125 να σαι σιγουρος? αφου εισαι ηδη πελατης τους 2 λεπτα υποθεση ειναι

Μου είπε από το τηλέφωνο η ΔΕΗ ότι παω αυτόματα σε σταθερό...δεν χρειάζεται να κάνω κάτι....γτ αυτό έγραψα αν το έχει κάνει ήδη κάποιος 

Επεξ/σία από Billar990repl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Billar990repl είπε

Μου γίνεται αυτόματα σε σταθερό...δεν χρειάζεται να κάνω κάτι....γτ αυτό έγραψα αν το έχει κάνει ήδη κάποιος 

και αν το σταθερο της ΔΕΗ σε δυο βδομαδες εχει παει 2,00E? Σου υπεγραψε εγγυηση το ατομο που μιλησες στο τηλεφωνο οτι θα μεινει το ιδιο? Απλα ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, fredd0 είπε

και αν το σταθερο της ΔΕΗ σε δυο βδομαδες εχει παει 2,00E? Σου υπεγραψε εγγυηση το ατομο που μιλησες στο τηλεφωνο οτι θα μεινει το ιδιο? Απλα ρωταω

Μου είπε ότι πάει αυτόματα πάλι στο σταθερό με 0,125... επέμενα κ ρώτησα αν χρειάζεται να κάνω κάτι κ Μ είπε οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2022 στις 12:23 ΜΜ, moon1821 είπε

εκπροσωπηση ηταν αρχες Νοε 21 σιγουρα γιατι ειχα προβλημα με την ΕΔΑ (ειχαν λαθος στοιχεια)

όσοι ειστε εντος μηνα απο την υπογραφη πατε και επιμείνετε

τα ειπε και ο Κορακιος , εχουν άγνοια οι υπαλληλοι

Στις 16/9/2022 στις 12:14 ΜΜ, walex είπε

που ειχα υπογράψει πέρυσι στις 29/9/21 

με ακυρωσαν τελικα σημερα (με τηλεφωνο και μειλ)

η εκπροσώπηση ήταν 11 νοε 21 ενω η υπογραφη συμβολαιου 29 σεπ 21

μπορω μονο μετα τις 10 Οκτ 22 (ενα μηνα πριν δηλαδη) 

αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, moon1821 είπε

με ακυρωσαν τελικα σημερα (με τηλεφωνο και μειλ)

η εκπροσώπηση ήταν 11 νοε 21 ενω η υπογραφη συμβολαιου 29 σεπ 21

μπορω μονο μετα τις 10 Οκτ 22 (ενα μηνα πριν δηλαδη) 

αυτα

Και εγώ έτσι είμαι. Υπέγραψα 20/10 και ο λογαριασμός λέει από 17/11. Στο τηλ μου είχαν πει ότι μπορώ από 20/9. Έχω αύριο ραντεβού σε κατάστημα. Οπότε αν μου το περάσουν το 0,125 θα το ακυρώσουν μετά. Τι να κάνω…..υπογραφώ στο benefit να προλάβω το 30% ή προσπαθώ το 0,125 μπας και περάσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Billar990repl είπε

Καλημέρα παιδιά...30/9 λήγει το σταθερό τις ΔΕΗ π έχω...πήρα τηλ και Μ είπε ότι θα γίνει αυτόματα όταν λήξει κ θα με πάει στο αντίστοιχο πάλι σταθερό στο 0,125...ισχύει αυτό η θα φάω καμια φολα και το χάσω το σταθερό?

Πας σε κατάστημα, υπογράφεις ανανέωση και παίρνεις αποδεικτικό.

Οτιδήποτε άλλο κάνεις, δικό σου το ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kamenos1_1 είπε

Και εγώ έτσι είμαι. Υπέγραψα 20/10 και ο λογαριασμός λέει από 17/11. Στο τηλ μου είχαν πει ότι μπορώ από 20/9. Έχω αύριο ραντεβού σε κατάστημα. Οπότε αν μου το περάσουν το 0,125 θα το ακυρώσουν μετά. Τι να κάνω…..υπογραφώ στο benefit να προλάβω το 30% ή προσπαθώ το 0,125 μπας και περάσει?

Υπογραφή σύμβασης gas control στα €0.05 στις 15/10/21, εκπροσώπηση από 2/11/21. πήγα την παρασκευή 16/09 το απόγευμα στο κατάστημα της ΔΕΗ, θεωρώντας ότι είμαι 1 μήνα πριν τη λήξη για να ανανεώσω στα €0.125. Το σύστημα δεν τους άφηνε να προχωρήσουν σε ανανέωση. Μετά από πολύ μπλα μπλά οι υπάλληλοι, όμως, ήταν πολύ ενημερωμένοι και με γύρισαν στο benefit και στο καπάκι στο gas control με ημερομηνία αλλαγής 16/09/2022.  Δυνατότητα υπάρχει να ανανεώσει κάποιος, αρκει να πέσει σε εξυπηρετικούς και γατόνια υπαλλήλους. 

Υ.Γ. Μην το παίξετε μάγκες σ αυτούς, απλά πείτε τους ότι θέλετε οπωσδήποτε να κλειδώσετε την τιμή αυτή και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να προλάβετε πολύ νωρίτερα από λήξεις συμβάσεων, γιατί φοβάστε την εκτόξευση του κόστους θέρμανσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, valliant είπε

Υπογραφή σύμβασης gas control στα €0.05 στις 15/10/21, εκπροσώπηση από 2/11/21. πήγα την παρασκευή 16/09 το απόγευμα στο κατάστημα της ΔΕΗ, θεωρώντας ότι είμαι 1 μήνα πριν τη λήξη για να ανανεώσω στα €0.125. Το σύστημα δεν τους άφηνε να προχωρήσουν σε ανανέωση. Μετά από πολύ μπλα μπλά οι υπάλληλοι, όμως, ήταν πολύ ενημερωμένοι και με γύρισαν στο benefit και στο καπάκι στο gas control με ημερομηνία αλλαγής 16/09/2022.  Δυνατότητα υπάρχει να ανανεώσει κάποιος, αρκει να πέσει σε εξυπηρετικούς και γατόνια υπαλλήλους. 

δυστυχώς οι υπόλοιποι πέσαμε σε άσχετους , αν ήταν θα είχαμε κλείσει απο 0,02 στα 0,05

σου είπαν αν θα έχει ρήτρα αποχώρησης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, valliant είπε

Υπογραφή σύμβασης gas control στα €0.05 στις 15/10/21, εκπροσώπηση από 2/11/21. πήγα την παρασκευή 16/09 το απόγευμα στο κατάστημα της ΔΕΗ, θεωρώντας ότι είμαι 1 μήνα πριν τη λήξη για να ανανεώσω στα €0.125. Το σύστημα δεν τους άφηνε να προχωρήσουν σε ανανέωση. Μετά από πολύ μπλα μπλά οι υπάλληλοι, όμως, ήταν πολύ ενημερωμένοι και με γύρισαν στο benefit και στο καπάκι στο gas control με ημερομηνία αλλαγής 16/09/2022.  Δυνατότητα υπάρχει να ανανεώσει κάποιος, αρκει να πέσει σε εξυπηρετικούς και γατόνια υπαλλήλους. 

Υ.Γ. Μην το παίξετε μάγκες σ αυτούς, απλά πείτε τους ότι θέλετε οπωσδήποτε να κλειδώσετε την τιμή αυτή και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να προλάβετε πολύ νωρίτερα από λήξεις συμβάσεων, γιατί φοβάστε την εκτόξευση του κόστους θέρμανσης.

Thanks…θα το δοκιμάσω αύριο. Ελπίζω να πετύχει γιατί αλλιώς την πάτησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...