Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, Thresh είπε

Στο κατάστημα του Αμαρουσίου πάντως ήταν ενημερωμένοι, δεν υπήρχε θέμα.

Δεν θα το έλεγα. Τρεις υπάλληλοι προσπαθούσαν να περάσουν στο σύστημα,  την ανανέωση του συμβολαίου μου gas control.

Μου ζήτησαν να υπογράψω την αίτηση και να την περάσουν την επόμενη μέρα στο σύστημα, όπου στο τέλος το κατάφεραν. 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, enterhere said:

Δεν θα το έλεγα. Τρεις υπάλληλοι προσπαθούσαν να περάσουν στο σύστημα,  την ανανέωση του συμβολαίου μου gas control.

Μου ζήτησαν να υπογράψω την αίτηση και να την περάσουν την επόμενη μέρα στο σύστημα, όπου στο τέλος το κατάφεραν. 😀

Εννοούσα ότι ήξεραν πως μπορούμε να ανανεώσουμε τον τελευταίο μήνα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, ekrepali said:

Λογικά έχει γίνει η αλλαγή στις 9/9 και η ΔΕΗ δεν έχει ενημερωθεί ακόμα.

Εκτός κι αν η καταμέτρηση της ΕΔΑ ήταν προγραμματισμένη, άσχετη με την αλλαγή παρόχου. Πάρε τηλ την ΕΔΑ και ρώτα (στο δωρεάν νούμερο, όχι το 5ψήφιο)

Για αλλαγή προμηθευτή γράφει το sms(viber) 

Στο ebill εκτός από το ρεύμα μπορώ να δω κάπου το αέριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, d_gkal said:

Για αλλαγή προμηθευτή γράφει το sms(viber) 

Στο ebill εκτός από το ρεύμα μπορώ να δω κάπου το αέριο;

ναι έχει αριστερά κάτω αο εκεί που λέει ρεύμα πεδίο για αέριο. εμφανίζεται λίγες μέρες μετά την αλλαγή προμηθευτή προς ΔΕΗ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, ekrepali said:

Λογικά έχει γίνει η αλλαγή στις 9/9 και η ΔΕΗ δεν έχει ενημερωθεί ακόμα.

Εκτός κι αν η καταμέτρηση της ΕΔΑ ήταν προγραμματισμένη, άσχετη με την αλλαγή παρόχου. Πάρε τηλ την ΕΔΑ και ρώτα (στο δωρεάν νούμερο, όχι το 5ψήφιο)

Για αλλαγή προμηθευτή γράφει το sms(viber) 

Στο ebill εκτός από το ρεύμα μπορώ να δω κάπου το αέριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, d_gkal είπε

6 Σεπτεμβρίου έκανα αίτηση στο gascontrol. 9 Σεπτεμβρίου περασε ο εδα για καταμέτρηση. 

Πότε θα γίνει η αλλαγή; 

 

 

 

 

 

4 ώρες πριν, d_gkal είπε

Για αλλαγή προμηθευτή γράφει το sms(viber) 

Στο ebill εκτός από το ρεύμα μπορώ να δω κάπου το αέριο;

σε εμένα σύμφωνα με την ΕΔΑ Θεσ/νίκης η μέτρηση και η αποστολή της στους παρόχους έγινε στις 25 Αυγούστου. Ο ΗΡΩΝ (παλιός πάροχος) την έχει δει την μέτρηση και μου είπαν ότι απλά θα μου στείλουν έναν τελικό εκκαθαριστικό λογαριασμό. Η ΔΕΗ (νέος πάροχος) λέει ότι δεν έχει δει ακόμη την μέτρηση της ΕΔΑ και δεν γνωρίζει πότε θα εμφανιστεί!!!!!

Λέτε να με προβληματίσει που κανένας (ούτε ΕΔΑ, ούτε ΗΡΩΝ, ούτε ΔΕΗ) δεν μου έχει στείλει SMS για ενημέρωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το σχέδιο επιδότησης στο φυσικό αέριο - Τα κριτήρια ενίσχυσης για το πετρέλαιο θέρμανσης (naftemporiki.gr)

Οριζόντια επιδότηση στο φυσικό αέριο, με πρωταγωνιστικό τον ρόλο της ΔΕΠΑ Εμπορίας και στήριξη τέτοια, ώστε να απορροφά τουλάχιστον το 50% της ανατίμησης σε σχέση με τα περσινά επίπεδα, θα περιλαμβάνουν -σύμφωνα με πληροφορίες της «Ν»- οι παρεμβάσεις για τη μείωση της τιμής του καυσίμου που θα ανακοινωθούν την επόμενη εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εχω κανει αιτηση δεη για gascontrol απο 24 Αυγουστου και ακομα τιποτε.. πηρα και ΕΔΑ το σηκωνει ενας τυπος 2 φορες επεσα πανω του στο σταθερο που εχουν και μου πε εγω δε μπορω να σου πω τιποτε μιλα με τον παροχο που εκανες αιτηση.. εδα αττικης κηφισια μενω, δεη παιρνω λενε ακομα δεν εχουν νεα απο εδα.. τι αλλο μπορω να κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Οριζόντια επιδότηση στο φυσικό αέριο, με πρωταγωνιστικό τον ρόλο της ΔΕΠΑ Εμπορίας και στήριξη τέτοια, ώστε να απορροφά τουλάχιστον το 50% της ανατίμησης σε σχέση με τα περσινά επίπεδα, θα περιλαμβάνουν -σύμφωνα με πληροφορίες της «Ν»- οι παρεμβάσεις για τη μείωση της τιμής του καυσίμου που θα ανακοινωθούν την επόμενη εβδομάδα.

Δηλ? Σε πραγματικά νούμερα? Και θα επειρεάσει και τα σταθερά στο Φ.Α.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανείς, αν για την κατανάλωση που κάνουμε από τέλος Απριλίου, που έγινε η τελευταία καταμέτρηση, μέχρι μέσα Οκτωβρίου που θα γίνει η επόμενη, υπάρχει κάποια επιδότηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, doll είπε

Δηλ? Σε πραγματικά νούμερα? Και θα επειρεάσει και τα σταθερά στο Φ.Α.?

θα παει σε λιγο ο @Thresh στη ΔΕΘ να κανει τις σχετικες ανακοινωσεις ...

ελεος βρε παιδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, tempo είπε

 

σε εμένα σύμφωνα με την ΕΔΑ Θεσ/νίκης η μέτρηση και η αποστολή της στους παρόχους έγινε στις 25 Αυγούστου. Ο ΗΡΩΝ (παλιός πάροχος) την έχει δει την μέτρηση και μου είπαν ότι απλά θα μου στείλουν έναν τελικό εκκαθαριστικό λογαριασμό. Η ΔΕΗ (νέος πάροχος) λέει ότι δεν έχει δει ακόμη την μέτρηση της ΕΔΑ και δεν γνωρίζει πότε θα εμφανιστεί!!!!!

Λέτε να με προβληματίσει που κανένας (ούτε ΕΔΑ, ούτε ΗΡΩΝ, ούτε ΔΕΗ) δεν μου έχει στείλει SMS για ενημέρωση;

Ρώτα την ΕΔΑ σε πιο πάροχο φαίνεσαι στο σύστημα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ρώτα την ΕΔΑ σε πιο πάροχο φαίνεσαι στο σύστημα τους...

μπορούν να μου το πουν αυτό;

θυμάμαι ότι σε παρόμοια ερώτηση μου απάντησαν ότι αυτοί όπως όφειλαν καταχώρησαν την τιμή του μετρητή για την αλλαγή παρόχου, τώρα είπαν στο τι κάνουν οι εταιρείες δεν μπορούν να με βοηθήσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, doll said:

Δηλ? Σε πραγματικά νούμερα? Και θα επειρεάσει και τα σταθερά στο Φ.Α.?

No idea, την Τετάρτη θα μάθουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...