Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Donmitsos10 είπε

Το αέριο της ζενίθ το έκανα Δεκέμβρη του 20. Η φωτογραφία που ανέβασα είναι από μειλ που μου ήρθε τον Ιούνιο όποτε λογικά το συμβόλαιο έληξε και το ανανέωσαν αυτόματα 

μπέρδεμα , στείλε απαραίτητα email (όχι τηλέφωνα) να πάρεις γραπτή απάντηση για το πως θα τιμολογείσαι και μέχρι πότε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Donmitsos10 είπε

Θα επανέλθω με πληροφορίες μόλις μου απαντήσουν. Παραθέτω τον τελευταίο λογαριασμό μήπως βγάλουμε άκρη έτσι. gas home fix αναφέρει 

 

Στη φωτογραφία βλέπουμε ότι και τα σταθερά λαμβάνουν πίστωση ΤΕΜ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Giorgis4 είπε

Στη φωτογραφία βλέπουμε ότι και τα σταθερά λαμβάνουν πίστωση ΤΕΜ...

όσο έπαιζε η ΤΕΜ και η έξτρα έκπτωση της ΔΕΠΑ , παίρναν όλα τα προγράμματα χωρίς διαχωρισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, blindeart13 είπε

Μονόδρομος για μένα... Αλλαγή ονόματος/ΑΦΜ προ ημερών σε συμβόλαιο 0,02 που έληγε 26/10 και υπογραφή νέου στα 0,125 μέσα σε μισή ωρίτσα σε κατάστημα ΔΕΗ.

 

Καλημέρα. Αν θες πες μου πως γίνεται η αλλαγή ονόματος/ΑΦΜ ? 

Μήπως και προλάβω.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, korakios είπε

το gascontrol είναι το φθηνότερο εδώ και μήνες μέχρι στιγμής , αλλά όταν λες περιστασιακή , πόσα kw/έτος?

Συνδεθηκα πρωτη φορα φετος μεσα γεναρη. Εχουν βγει 2 εκκαθαριστικοι.

Πρωτο διμηνο 17/1-17-3 99κυβικα

Δευτερο Διμηνο 17/3-17/5 27 κυβικα

Ε μετα ειναι καλοκαιρι δεν ανοιξε...

126 κυβικα δηλαδη ως τωρα. Κρυο τωρα αντε να ξανακανει νοεμβρη, οποτε μιλαμε αλλο ενα διμηνο χρηση τελος του χρονου.

Δηλαδη ετσι οπως τα βλεπω προκειται για 6 μηνη χρηση (τρια διμηνα) 150-200 κυβικα χρησης κατ'ετος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 ώρες πριν, itmaster99 είπε

Καλημέρα. Αν θες πες μου πως γίνεται η αλλαγή ονόματος/ΑΦΜ ? 

Μήπως και προλάβω.......

Η διαδικασία είναι η κλασσική για την υπογραφή συμβολαίου.. εν προκειμένω είχα εξουσιοδότηση από τη σύζυγο, μισθωτήριο από το taxis όπου φαινόταν το όνομα της, αντίγραφο τελευταίου λογαριασμού, φωτογραφία μετρητή, αντίγραφο ταυτότητας και υπέγραψα μία υπεύθυνη δήλωση με τα στοιχεία μου ότι δεν υπάρχει κάποια οφειλή κατά τον παρόντα χρόνο.

Μου είπε ότι θα βγει τελικός λογαριασμός στο όνομα μου, οπότε εκεί θα φανεί εάν υπάρχει κάποιο πρόστιμο διακοπής του συμβολαίου (δεν ήταν σίγουρος σχετικά με αυτό). Από ότι διαβάζω βέβαια εδώ.. θα έχει και κάποια ρήτρα αποχώρησης...

2 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Τελικά ποιο ασφαλές και άμεσο είναι επίσκεψη σε κατάστημα ΔΕΗ ή μέσω τηλ και διαδικασίας με email κλπ ?

το πρώτο.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, therock είπε

Συνδεθηκα πρωτη φορα φετος μεσα γεναρη. Εχουν βγει 2 εκκαθαριστικοι.

Πρωτο διμηνο 17/1-17-3 99κυβικα

Δευτερο Διμηνο 17/3-17/5 27 κυβικα

Ε μετα ειναι καλοκαιρι δεν ανοιξε...

126 κυβικα δηλαδη ως τωρα. Κρυο τωρα αντε να ξανακανει νοεμβρη, οποτε μιλαμε αλλο ενα διμηνο χρηση τελος του χρονου.

Δηλαδη ετσι οπως τα βλεπω προκειται για 6 μηνη χρηση (τρια διμηνα) 150-200 κυβικα χρησης κατ'ετος?

και πάλι έχεις κατανάλωση , αν τα κάνεις κιλοβατώρες (επί 11,5 περίπου) συμφέρει το gascontrol

___________________

έγινε και μια μικρή διόρθωση στο excel , είχα στο gascontrol πάγιο 5,5 ενώ ήταν 5€/μήνα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, blindeart13 είπε

 

Η διαδικασία είναι η κλασσική για την υπογραφή συμβολαίου.. εν προκειμένω είχα εξουσιοδότηση από τη σύζυγο, μισθωτήριο από το taxis όπου φαινόταν το όνομα της, αντίγραφο τελευταίου λογαριασμού, φωτογραφία μετρητή, αντίγραφο ταυτότητας και υπέγραψα μία υπεύθυνη δήλωση με τα στοιχεία μου ότι δεν υπάρχει κάποια οφειλή κατά τον παρόντα χρόνο.

Μου είπε ότι θα βγει τελικός λογαριασμός στο όνομα μου, οπότε εκεί θα φανεί εάν υπάρχει κάποιο πρόστιμο διακοπής του συμβολαίου (δεν ήταν σίγουρος σχετικά με αυτό). Από ότι διαβάζω βέβαια εδώ.. θα έχει και κάποια ρήτρα αποχώρησης...

το πρώτο.. 

τελικά δεν την πάλεψα, ξεκίνησα την διαδικασία μεταφοράς ηλεκτρονικά, φεύγω ταξίδι όλη την επόμενη εβδομάδα και Δευτέρα δεν είχε κανένα διαθέσιμο rdv στα καταστήματα που έχω πρόσβαση στην περιοχή μου.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Τελικά ποιο ασφαλές και άμεσο είναι επίσκεψη σε κατάστημα ΔΕΗ ή μέσω τηλ και διαδικασίας με email κλπ ?

πιο ασφαλές δεν ξέρω, αλλά πιο σύντομο και σίγουρα αυτό σου δίνει ασφάλεια είναι στο κατάστημα η αίτηση. εγώ που έκανα μέσω τηλεφώνου-email πήρε κανά μήνα περίπου να ελέγξουν τα δικαιολογητικά που τους έστειλα, και αφού κάθε τρείς και λίγο έπαιρνα τηλέφωνο να τους πιέσω. μιλάμε γάνιασα μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία. οπότε βούρ στο κατάστημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα επιδοτηθουν διπλά στο επιδομα θερμανσης οσοι δεν εχουν το αεριο σαν μεσο θερμανσης. οσοι εχουμε-εχετε μονο μεσο για θερμανση το φυσικο αεριο βαλτε χτες το 0.125 γιατι προβλεπω επιδοτησεις ψιχουλα 0.02 και 0.03 οπως περσι. Καλη μας υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ που έβαλα την Ανοιξη ΔΕΗ Gas Control και που βλέπω στον ένα και μοναδικό λογαριασμό που έχω λάβει χρέωση 0.05 ευρώ ανα kWh θα συνεχίσω να έχω αυτή τη χρέωση το χειμώνα;

Ρωτάω γιατί βλέπω η τιμή έχει πάει ήδη για το πακέτο αυτό 0,125 ευρώ ανά kWh.

6 λεπτά πριν, vali είπε

Μα και μεγάλη επιδότηση να δώσουν στο αέριο, ποιό το όφελος αν δεν υπάρχει αέριο να κάψεις;

Επάρκεια αερίου η Ελλάδα έχει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vali είπε

αν δεν υπάρχει αέριο να κάψεις;

χαλαρωστε, η Ελλαδα δεν ειναι Γερμανια. Δεν εχει τις καταναλωσεις που εχουν εκει ... και Γεωγραφικα ακομα ειναι ευκολο να φερει αεριο, διπλα μας ειναι τα κοιτασματα, δε χρειαζομαστε αγωγο οπως οι γερμανοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...