Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κάτι.εγω υπέγραψα σύμβαση στη ΔΕΗ αέριο 15/12.η τροφοδοσία όμως του ακινήτου ξεκίνησε στις 26/1.απο ποτέ αρχίζει να μετράει η σύμβαση ενός έτους που έχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PCEXPERT2012 είπε

Να ρωτήσω κάτι.εγω υπέγραψα σύμβαση στη ΔΕΗ αέριο 15/12.η τροφοδοσία όμως του ακινήτου ξεκίνησε στις 26/1.απο ποτέ αρχίζει να μετράει η σύμβαση ενός έτους που έχω?

Μάλλον 15/12. Εγώ υπέγραψα 20/10 και ξεκίνησα 19/11. Μου είπαν ότι μπορώ να πάω από 20/9. Όταν πάω να υπογράψω την νέα σύμβαση θα σου πω  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, korakios είπε

τότε αν συνεχίσουν έτσι οι τιμές και δε γίνεται αλλαγή ονόματος/ΑΦΜ , πας με σταθερή αρχική τιμή και ρήτρα και οικονομία. Μη νομίζεις οτι και με 0,125 είναι φθηνό

Οχι με την καμια δεν ειναι φθηνο το 0,130 τελικη τιμη και παρολο που εχω το φθηνο home online,εχω παλιο A/C που δεν ειναι inverter..οταν εχεις οικογενεια η μωρο δεν μπορεις να εχεις θερμανση με A/C οσο κ καλη μονωση να εχει το σπιτι,τα καλοριφερ παραμενουν η πιο καλη θερμανση(κ για ζεστο νερο) οποτε καλυτερα σταθερη τιμη με 0,130 παρα σε κανα μηνα 2πλη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kamenos1_1 είπε

Μάλλον 15/12. Εγώ υπέγραψα 20/10 και ξεκίνησα 19/11. Μου είπαν ότι μπορώ να πάω από 20/9. Όταν πάω να υπογράψω την νέα σύμβαση θα σου πω  

Γιατί πρέπει να πας απο εκεί, υποτίθεται το ανανεόνουν αυτόματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, walex είπε

Γιατί πρέπει να πας απο εκεί, υποτίθεται το ανανεόνουν αυτόματα

Αν περιμένω να λήξει και να ανανεώσουν  θα έχει αλλάξει ο μήνας και ίσως και η τιμή του Gascontrol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakiosποια η γνώμη σου για εμάς που λήγει αυτό το μήνα το gas control να πάμε να τρέξουμε πριν λήξει να το ανανεώσουμε στα 0,125 ή να το αφήσουμε να λήξει και βλέπουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, walex είπε

@korakiosποια η γνώμη σου για εμάς που λήγει αυτό το μήνα το gas control να πάμε να τρέξουμε πριν λήξει να το ανανεώσουμε στα 0,125 ή να το αφήσουμε να λήξει και βλέπουμε?

Αν ημουν στην θεση σου θα εκλεινα με 0,125.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, walex είπε

@korakiosποια η γνώμη σου για εμάς που λήγει αυτό το μήνα το gas control να πάμε να τρέξουμε πριν λήξει να το ανανεώσουμε στα 0,125 ή να το αφήσουμε να λήξει και βλέπουμε?

Μονόδρομος για μένα... Αλλαγή ονόματος/ΑΦΜ προ ημερών σε συμβόλαιο 0,02 που έληγε 26/10 και υπογραφή νέου στα 0,125 μέσα σε μισή ωρίτσα σε κατάστημα ΔΕΗ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, walex said:

δεν ξέρω για αυτό ρωτάω το forum

Όλα τα υπόλοιπα χειρότερα είναι κι οι τιμές μόνο προς τα πάνω θα πάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, therock είπε

Οπως ειχα γραψει και σε προηγουμενες σελιδες θελω να διακοψω φυσικο αεριο (protergia προσφορα black friday mvp). Απο οτι καταλαβαινω απο τους ορους, θα πληρωσω ενα φιξ ποσο συμφωνα με τους μηνες παραμονης? Σχεδον κοντευω χρονο οποτε θα χρεωθω 60 ευρω συμφωνα με το παρακατω πινακα?

(Τους εχω στειλει και μειλ αλλα δεν εχουν ακομα απαντησει)

image.jpeg.ab7698a7f3c892d9c3652abedcbe2570.jpeg

Παιδια για μενα υπαρχει μια γνωμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, blindeart13 είπε

Μονόδρομος για μένα... Αλλαγή ονόματος/ΑΦΜ προ ημερών σε συμβόλαιο 0,02 που έληγε 26/10 και υπογραφή νέου στα 0,125 μέσα σε μισή ωρίτσα σε κατάστημα ΔΕΗ.

 

Ποια είναι η διαδικασία για την αλλαγή ονόματος/ΑΦΜ; Πληρώνεις και πρόστιμο αν το κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...