Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Καλημέρα ,

 Σας έχει εκδοθεί τελευταία λογαριασμός αεριου της ΔΕΗ ??

 Ειμαι στο MyHome Gas Control & τελευταιος λογαριασμός μου εκδόθηκε τον Μάιο !!!

Νοέβριο θα πάρεις τον επόμενο λογαριασμό.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, walex είπε

Και εάν λήξει το συμβόλαιο εντός Σεπτεμβρίου τι γίνεται?

θα μπεις με τις νέες τιμές , στείλε email καλύτερα να επιβεβαιώσεις σε ποιο πρόγραμμα θα μπεις , τιμή και αν είναι αορίστου ή όχι

Η τιμολόγηση θα γίνει αφού σπάσει αναλογικά η χρέωση , συνήθως βαράνε παραπάνω κιλοβατώρες τους μήνες αιχμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

θα μπεις με τις νέες τιμές , στείλε email καλύτερα να επιβεβαιώσεις σε ποιο πρόγραμμα θα μπεις , τιμή και αν είναι αορίστου ή όχι

Η τιμολόγηση θα γίνει αφού σπάσει αναλογικά η χρέωση , συνήθως βαράνε παραπάνω κιλοβατώρες τους μήνες αιχμής

στο gas control μπαίνεις (τους ρώτησα τηλεφωινκός) και έχει και penalty αποχώρισης εαν δεν κάνεις καταγγελία της σύμβασεις εντός 2 μηνών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, walex είπε

στο gas control μπαίνεις (τους ρώτησα τηλεφωνικός) και έχει και penalty αποχώρησης εαν δεν κάνεις καταγγελία της σύμβασης εντός 2 μηνών

επειδή παίζουν πολλοί άσχετοι υπάλληλοι μη δίνεις σημασία , μόνο γραπτώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μένα δεν έχουν εκδώσει ακόμα ούτε πρώτο λογαριασμό από την ΔΕΗ 5 μήνες τώρα :P

Ο τελευταίος λογαριασμός που πήρα ήταν από την φυσικό αέριο Αττικής με μέτρηση αρχές Απρίλη και αυτή είναι και η τελευταία μέτρηση που βγάζει στο σαιτ της ΕΔΑ.

Σήμερα άφησαν χαρτάκι ότι δεν μπορούσαν να πάρουν μέτρηση και την καταχώρησα στο σαιτ (δεν είχαν περάσει/αφήσει χαρτάκι μέχρι τώρα)

Αν βάλουμε δυο φορές την μέτρηση στο σαιτ, κρατάει την τελευταία; Η μόνη επιβεβαίωση ότι την πήρε είναι το μήνυμα επιτυχής καταχώρησης, αλλα αν κάνω ανανέωση την σελίδα δείχνει την παλιά του Απριλίου.

Για να δούμε αν θα πάρω λογαριασμό μέχρι τον Οκτώβρη :P

Σύμφωνα πάντως με παλαιότερο ποστ που λέτε για περιόδους καταμέτρησης θα πρεπε να ρθουν για καταμέτρηση τον Οκτώβρη.

Επεξ/σία από SofoS@
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω διαβάζω και πικρό φαρμάκι βλέπω να πίνω.... Είμαι gascontrol και έχω λήξη 1/11 άρα μπορώ να ανανεώσω 1/10

Για να δούμε τι τιμή θα έχει τότε. Δεν νομίζω το 0,125 να μείνει με όλα αυτά που συμβαίνουν.......😔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, itmaster99 είπε

Διαβάζω διαβάζω και πικρό φαρμάκι βλέπω να πίνω.... Είμαι gascontrol και έχω λήξη 1/11 άρα μπορώ να ανανεώσω 1/10

Για να δούμε τι τιμή θα έχει τότε. Δεν νομίζω το 0,125 να μείνει με όλα αυτά που συμβαίνουν.......😔

ποια αρχική ημερομηνία περιόδου κατανάλωσης γράφει ο πρώτος λογαριασμός ?

βασικά μπορείς και να στηριχθείς στην άγνοια των υπαλλήλων και να πας πιο μπροστά

μακάρι να παίξει κανα σενάριο με κόφτη στις πλασματικές τιμές TTF και το σπάμε στην τελική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

ποια αρχική ημερομηνία περιόδου κατανάλωσης γράφει ο πρώτος λογαριασμός ?

βασικά μπορείς και να στηριχθείς στην άγνοια των υπαλλήλων και να πας πιο μπροστά

μακάρι να παίξει κανα σενάριο με κόφτη στις πλασματικές τιμές TTF και το σπάμε στην τελική

1/11 έχει αρχική

Δεν παίζει πιο μπροστά....το προσπάθησα αλλά δεν το δέχεται το σύστημά τους μας πετάει έξω. 30 ημέρες πριν την αρχική ημερομηνία δέχεται ανανέωση 

Πέρυσι την έβγαλα αφρό με το 0,05 + επιδοτήσεις + επίδομα θέρμανσης

Φέτος......

 

Επεξ/σία από itmaster99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, itmaster99 είπε

1/11 έχει αρχική

Δεν παίζει πιο μπροστά....το προσπάθησα αλλά δεν το δέχεται το σύστημά τους μας πετάει έξω. 30 ημέρες πριν την αρχική ημερομηνία δέχεται ανανέωση 

Πέρυσι την έβγαλα αφρό με το 0,05 + επιδοτήσεις + επίδομα θέρμανσης

Φέτος......

τότε αν συνεχίσουν έτσι οι τιμές και δε γίνεται αλλαγή ονόματος/ΑΦΜ , πας με σταθερή αρχική τιμή και ρήτρα και οικονομία. Μη νομίζεις οτι και με 0,125 είναι φθηνό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας...

Αν και προχθές έκανα ανανέωση στο gascontrol,σήμερα είδα αυτό στα email μου...

Σταθερό στα 0,08€?...

https://www.insurancemarket.gr/energy/gas?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_campaign=fysikoaerio_sept_22&cmid=20dbfa53-d487-498c-95d2-aeffd3da7357

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, diamantis k είπε

Καλησπέρα σας...

Αν και προχθές έκανα ανανέωση στο gascontrol,σήμερα είδα αυτό στα email μου...

Σταθερό στα 0,08€?...

https://www.insurancemarket.gr/energy/gas?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_campaign=fysikoaerio_sept_22&cmid=20dbfa53-d487-498c-95d2-aeffd3da7357

https://www.insurancemarket.gr/energy/gas

όχι δεν είναι σταθερό

https://www.fysikoaerioellados.gr/product/aerio-oikiako-plires-extra/?product-category=household&product-commodity=natural-gas

το 0.089 που έχει είναι άγνωστο απο ποιον μήνα το πήρε , επίσης στο site (για ευνόητους λόγους) έχει μέχρι Ιούνιο

Spoiler

image.png.1eb2f34b7c86e3d498ac96d6d7ad629e.png

φυσικά καλύτερα απο του Ηρών το flex που έχει σταματήσει να δημοσιεύει τιμές αρκετούς μήνες πριν ,μπας και τσιμπήσει κανένας ....

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/9/2022 στις 2:46 ΜΜ, korakios είπε

Οι περισσότεροι σταθερό κλείσαμε μιας και τα κυμαινόμενα είναι φαρμάκι μέχρι στιγμής . Τώρα αν πάρει επιδότηση όπως πέρυσι ή όχι άγνωστο , απο εκεί και μετά κινείσαι όπως καταλαβαίνεις

Καλημέρα. Μου έστειλε ηλεκτρονικά η ΔΕΗ την σύμβαση για υπογραφή και αποστολή δικαιολογιτικών.

1. Πρέπει να προσέξω κάτι?

2. Τελικά μέχριο σήμερα πάμε στο σταθερό? ή να δούμε και αύριο μήπως έχουμε εξελίξεις και στο Φ.Α. με επιδοτήσεις?

3. Υπάρχει άλλο σταθερό πρόγραμμα Φ.Α. από άλλο πάροχο?

Επεξ/σία από doll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειχα γραψει και σε προηγουμενες σελιδες θελω να διακοψω φυσικο αεριο (protergia προσφορα black friday mvp). Απο οτι καταλαβαινω απο τους ορους, θα πληρωσω ενα φιξ ποσο συμφωνα με τους μηνες παραμονης? Σχεδον κοντευω χρονο οποτε θα χρεωθω 60 ευρω συμφωνα με το παρακατω πινακα?

(Τους εχω στειλει και μειλ αλλα δεν εχουν ακομα απαντησει)

image.jpeg.ab7698a7f3c892d9c3652abedcbe2570.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...