Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, tsigpan είπε

Επίσης μου είπε πως η τιμή του 0.125 θα ισχύσει για ένα μήνα ακόμη σύμφωνα με ειδοποίηση που έχουν λάβει.

Θα πήγε να κλάφτηκε ο @Threshή τους απείλησε, δεν ξέρω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
3 minutes ago, kirileman said:

Θα πήγε να κλάφτηκε ο @Threshή τους απείλησε, δεν ξέρω. :P

Τσάμπα έτρεχα κι άλλαζα γμτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Thresh είπε

Τσάμπα έτρεχα κι άλλαζα γμτ...

καλά έκανες ,δε ρισκάρει κάποιος με αυτά

το θέμα είναι οτι δεν έχουν βγάλει επιδοτήσεις καθόλου για οικιακούς καταναλωτές  ,απο Ιούνιο σταμάτησαν , ίσως απο Οκτώβρη θα ξεκινήσουν

edit

για πρώτη φορά δεν έχουν βγαλει ούτε για επιχειρήσεις για το Σεπτέμβρη

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, korakios said:

καλά έκανες ,δε ρισκάρει κάποιος με αυτά

το θέμα είναι οτι δεν έχουν βγάλει επιδοτήσεις καθόλου για οικιακούς,καταναλωτές  λογικά απο Οκτώβρη θα ξεκινήσουν (ελπίζω)

Η χρέωση αλλάζει από τότε που υπέγραψα ανανέωση ή όταν τελειώσει το 12μηνο του  προηγούμενου? Δεν το ρώτησα γμτ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Η χρέωση αλλάζει από τότε που υπέγραψα ανανέωση ή όταν τελειώσει το 12μηνο του  προηγούμενου? Δεν το ρώτησα γμτ...

χαχαχα, το ίδιο σκέφτηκα και εγώ , ούτε που ρώτησα , βέβαια είμαι σίγουρος οτι δε θα ήξερε η υπάλληλος

Υποθέτω στο 12μηνο του προηγούμενου , θα δούμε απο του χρόνου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tsigpan είπε

 Επίσης μου είπε πως η τιμή του 0.125 θα ισχύσει για ένα μήνα ακόμη σύμφωνα με ειδοποίηση που έχουν λάβει.

Εκανα αίτηση για to 0.125. Η τιμή κλείδωσε αλλά πραγματικά δεν ξέρουν πότε θα αλλάξει. Ρώτησε και τον προιστάμενο της αλλά και αυτός δεν ήξερε. Αρα για 12 μήνες πάμε με αυτό και βλέπουμε.

Ερώτηση: έχει ποινή αν το σπάσουμε πριν την λήξη του (δηλ πριν τους 12 μήνες)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 minutes ago, doll said:

Ερώτηση: έχει ποινή αν το σπάσουμε πριν την λήξη του (δηλ πριν τους 12 μήνες)?

80 ευρώ πριν το 6μηνο, 40 μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Thresh είπε

Η χρέωση αλλάζει από τότε που υπέγραψα ανανέωση ή όταν τελειώσει το 12μηνο του  προηγούμενου? Δεν το ρώτησα γμτ...

 

5 ώρες πριν, korakios είπε

χαχαχα, το ίδιο σκέφτηκα και εγώ , ούτε που ρώτησα , βέβαια είμαι σίγουρος οτι δε θα ήξερε η υπάλληλος

Υποθέτω στο 12μηνο του προηγούμενου , θα δούμε απο του χρόνου

 

1 ώρα πριν, doll είπε

Εκανα αίτηση για to 0.125. Η τιμή κλείδωσε αλλά πραγματικά δεν ξέρουν πότε θα αλλάξει. Ρώτησε και τον προιστάμενο της αλλά και αυτός δεν ήξερε. Αρα για 12 μήνες πάμε με αυτό και βλέπουμε.

Μου είπανε απ'τη μέρα της υπογραφής, οπότε μάλλον έχασα 1 μήνα απ'το φτηνό.

Επίσης βλέπω ισχύει ακόμα το πρόγραμμα για νέες συμβάσεις, όπως επίσης πήρε παράταση για 1 μήνα και το Benefit με ΤΤF+0.04 -30%

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ekrepali είπε

Μου είπανε απ'τη μέρα της υπογραφής, οπότε μάλλον έχασα 1 μήνα απ'το φτηνό.

Καλημέρα. Αν καθυστερήσω να τους στείλω τα δικαιολογητικά με μαιλ. η σύμβαση θα αρχίζει από την ημέρα της αίτησης ή από την ημέρα υπογραφής της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έκανα κι εγώ αίτηση για το GasControl και είναι σε εξέλιξη εδώ και 5 μέρες. Εχθές με κάλεσαν από την Ζενίθ που είμαι τώρα και μου είπαν πως έχουν οικονομικότερο πακέτο. Προς μεγάλη μου έκλπληση μπήκα τώρα και το είδα και στο Gas Home Easy η τιμή είναι 0,02948€ και στο τηλέφωνο μου είπε πως δεν υπάρχει ρήτρα. Δεν καταλαβαίνω εγώ κάτι σωστά;image.png.23ca9c9efc3432496edff46e2079880b.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, wint3r είπε

Παιδιά έκανα κι εγώ αίτηση για το GasControl και είναι σε εξέλιξη εδώ και 5 μέρες. Εχθές με κάλεσαν από την Ζενίθ που είμαι τώρα και μου είπαν πως έχουν οικονομικότερο πακέτο. Προς μεγάλη μου έκλπληση μπήκα τώρα και το είδα και στο Gas Home Easy η τιμή είναι 0,02948€ και στο τηλέφωνο μου είπε πως δεν υπάρχει ρήτρα. Δεν καταλαβαίνω εγώ κάτι σωστά;image.png.23ca9c9efc3432496edff46e2079880b.png

Εχει αναφερθεί ποιο πισω απο τον ekrepali και το γραφει στους ορους του προγράμματος μπορεις να το δεις και εσυ

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, wint3r είπε

Παιδιά έκανα κι εγώ αίτηση για το GasControl και είναι σε εξέλιξη εδώ και 5 μέρες. Εχθές με κάλεσαν από την Ζενίθ που είμαι τώρα και μου είπαν πως έχουν οικονομικότερο πακέτο. Προς μεγάλη μου έκλπληση μπήκα τώρα και το είδα και στο Gas Home Easy η τιμή είναι 0,02948€ και στο τηλέφωνο μου είπε πως δεν υπάρχει ρήτρα. Δεν καταλαβαίνω εγώ κάτι σωστά;image.png.23ca9c9efc3432496edff46e2079880b.png

Ειδικοί όροι, ρήτρα αναπροσαρμογης ttf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με κεντρική θέρμανση φυσικού αερίου πολυκατοικίας, τι λέτε να κάνουμε;

Να κυνηγήσουμε να κλείσουμε σταθερό στη ΔΕΗ στο mybuilding gas control με 0,13€ / kwh;

Θα δωθούν επιδοτήσεις και για την κεντρική θέρμανση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Beep είπε

Θα δωθούν επιδοτήσεις και για την κεντρική θέρμανση;

πέρυσι δίνανε, φέτος άγνωστο , έχουν σταματήσει στους οικιακούς καταναλωτές εδώ και μήνες και δε βλέπω πλέον ούτε στα επαγγελματικά για Σεπτέμβριο , υποθέτω οτι θα ξεκινήσουν κάποια στιγμή

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...