Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, kamenos1_1 είπε

Η έκπτωση 30% στο benefit δεν το είχαν έως 30/8; Γιατί σήμερα είδα ότι λέει έως 30/9. Μήπως κρατήσουν τις ίδιες τιμές και στο control άλλο ένα μήνα;

μακάρι

Επεξ/σία από moon1821
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Makislolo είπε

Ισχύει το 0,34 που άκουσα από αύριο στο gascontrol? Πήγα σήμερα για ανανέωση και μου είπε ότι από αύριο θα είναι αυτή η τιμή. 

Καθόλου απίθανο. Γενικότερα ιστορικα με την ΔΕΗ οπότε υπάρχει φήμη όντως επιβεβαιώνεται. Και με το ρεύμα από 9->18->24->50+ και με το αέριο από 0.02 σε 0.05 και 0.125. Είναι και το πιο λογικό, έγραψα πριν κάποιες μέρες ότι απορώ πως είναι ακόμα στα 0.125 με το ttf να βαράει 300αρα και να βαδίζει προς τα 400,δεν κάνει φιλανθρωπίες η ΔΕΗ. 

Οπότε ίσως είναι τελευταία ευκαιρία σήμερα τηλεφωνικά ΑΝ πιάνεται η μέρα της αίτησης για το 0.125. 

2 ώρες πριν, kamenos1_1 είπε

Η έκπτωση 30% στο benefit δεν το είχαν έως 30/8; Γιατί σήμερα είδα ότι λέει έως 30/9. Μήπως κρατήσουν τις ίδιες τιμές και στο control άλλο ένα μήνα;

 Ναι μέχρι 30/8 ήταν, θετικό ότι ενημέρωσαν την ημερομηνία, μετά το σταθερό της δεη αυτό μαζί με το φλεξ του ΗΡΩΝ είναι τα μόνα προγράμματα που παλεύονται. Βέβαια αν πάει 400+ το ttf ούτε με - 70% στη κατανάλωση δεν βγαινει ο χειμώνας. 

Στις 27/8/2022 στις 1:37 ΜΜ, giorgosman1 είπε

απο 1/9 ετσι και αλλιως κατα 99% δεν θα παιζει 0.125, απορω πως δεν το χουν αλλαξει ακομα με το ttf 300+ με προβλεψη για 400. Το 0.125 δεν ειναι κανα φθηνο προγραμμα αλλα με καμια επιδοτηση μπορει να γινει κατι.Η μονη λυση ειναι να βαλεις καποιον συγγενη σου να παρει το αεριο στο ονομα του με υπευθυνη δηλωση. Ανανεωση γινεται μονο στο τελευταιο μηνα αυστηρα, δεν τους αφηνει το συστημα νωριτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, jt1973 είπε

Καλημέρα ,

 

μια ερώτηση , υπόγραψα με ΔΕΗ συμβόλαιο πριν από 12 μερεσ φυσικού αερίου και πάνω γράφει μόνο gascontrol χωρίς τιμή ή κάτι που να λέει με τόσο θα Χρεώνεστε. 
έπρεπε να μου δώσουν και κάτι άλλο μαζί ;

ναι , τιμοκατάλογο , αλλά απο τη στιγμή που έχεις ημερομηνία υπογραφής , κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Makislolo είπε

Ισχύει το 0,34 που άκουσα από αύριο στο gascontrol? Πήγα σήμερα για ανανέωση και μου είπε ότι από αύριο θα είναι αυτή η τιμή. 

Που το άκουσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, tzitzikas2 said:

0,125 γράφει και σήμερα 

Μάλλον προσπαθουν να δωσουν μια ασπιδα σωτηριας σε οποιον ανοιξει τα ματια του...βεβαια στην Ελλαδα λιγοι μπορουν να τα ανοιξουν.....εχω πει ποσους γνωστους μου να πανε να το υπογραψουν κ ειναι ολοι κλασικοι Ελληναραδες...."Ελα μωρε,ολοι ιδιοι ειναι" κτλ κτλ Οπως κ περσι που τους επρηζα για το 0,02 κ μετα το Χειμωνα τους ηρθανε κατι 600αρια κ βριζανε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που ρωτάω ξανά αλλά απάντηση δεν πήρα, να ξέρω πότε να ψαχτώ. 
τι διαρκείας ήταν τα συμβόλαια που έκανε η ΔΕΗ στο αέριο πέρσι; Ενός ετους ή δυο; Επειδή ούτε  στο  ebill φαίνεται, ούτε υπέγραψα ποτέ συμβόλαιο. Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, satyllas είπε

Συγνώμη που ρωτάω ξανά αλλά απάντηση δεν πήρα, να ξέρω πότε να ψαχτώ. 
τι διαρκείας ήταν τα συμβόλαια που έκανε η ΔΕΗ στο αέριο πέρσι; Ενός ετους ή δυο; Επειδή ούτε  στο  ebill φαίνεται, ούτε υπέγραψα ποτέ συμβόλαιο. Ευχαριστω!

Ετησια ειναι τα συμβολαια που εκανε η ΔΕΗ στο Φυσικο αεριο. Εγω κλειδωσα μεσα Μαρτιου στο 0,05 για ενα χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα σύμβαση my home gas control που έληγε  1/10/21 με τιμή 0.027. Πήγα σήμερα σε κατάστημα ΔΕΗ και ανανέωσα για ένα χρόνο με το καινούργιο gas control με 0.125. Στην αρχή η υπάλληλος μου είπε πως δεν γίνεται αλλά όταν της είπα ξέρω άτομα που το κάνανε όντας στον τελευταίο μήνα του συμβολαίου πήρε τηλέφωνο σε  κάποιο υπεύθυνο στα κεντρικά και της είπε πως γίνεται. Επίσης μου είπε πως η τιμή του 0.125 θα ισχύσει για ένα μήνα ακόμη σύμφωνα με ειδοποίηση που έχουν λάβει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...