Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, wint3r είπε

στο GasControl δεν αναφέρει πουθενά για την ρήτρα. Αντιθέτως αν πας στο Γ1, αναγράφεται πως δεν υπάρχει ρήτρα. Για το GasControl το γράφει κάπου και δεν το βλέπω;

όχι δε γράφει πουθενά οτι δεν εχει ρήτρα , ούτε θα δεις κάτι τέτοιο στους όρους , φυσικά αν είχε ρήτρα αναπροσαρμογής  θα αναφερόταν υποχρεωτικά , κινείσαι όπως νομίζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagos789 είπε

Ο τελευταιος λογαριασμος Ηρων flex που μου ηρθε εχει τιμες εως 0.197

Εχει και εταιρικη εκπτωση και κρατικη επιδοτηση μετα,αλλα εκει που πανε οι τιμες η ψαλιδα με το 0.125 της ΔΕΗ θα ανοιξει κι αλλο τον χειμωνα 

Προσωπικα το ΦΑ απο οτι φαινεται θα το εχω μονο για ζεστο νερο φετος, θα δουλεψουν τα Α++ κλιματιστικα εκτος αν κανει κανα πολυ δυνατο κρυο 

 

 

δε ξερω πιο προγραμμα εχεις, φιλη που εχει Gas Home Flex E της ηρθε με 0.34 χρεωση

 

heron.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, fredd0 είπε

δε ξερω πιο προγραμμα εχεις, φιλη που εχει Gas Home Flex E της ηρθε με 0.34 χρεωση

Έδωσε 11,06-3,87=7,19 για 32,41 kwh. Αυτό μας κάνει 0,222 € η κιλοβατώρα. Η φίλη σου έχει έκπτωση 35% ενώ ο vagos έχει 45%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vagos789 είπε

Ο τελευταιος λογαριασμος Ηρων flex που μου ηρθε εχει τιμες εως 0.197

Εχει και εταιρικη εκπτωση και κρατικη επιδοτηση μετα,αλλα εκει που πανε οι τιμες η ψαλιδα με το 0.125 της ΔΕΗ θα ανοιξει κι αλλο τον χειμωνα 

Προσωπικα το ΦΑ απο οτι φαινεται θα το εχω μονο για ζεστο νερο φετος, θα δουλεψουν τα Α++ κλιματιστικα εκτος αν κανει κανα πολυ δυνατο κρυο 

 

 

 

36 λεπτά πριν, vali είπε

Έδωσε 11,06-3,87=7,19 για 32,41 kwh. Αυτό μας κάνει 0,222 € η κιλοβατώρα. Η φίλη σου έχει έκπτωση 35% ενώ ο vagos έχει 45%.

ο vagos789 είπε ότι αυτή η τιμή που γράφει 0.197 είναι πριν τις εκπτώσεις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, doll είπε

Καλησπέρα. Πάω για GasControl. Μετά τα σημερινά για ενδεχόμενη επιδότηση τι γνώμη έχετε? Να προχωρήσω?

 

Μόλις το έκανα το πρόγραμμα σε ΔΕΗ της Αθήνας που βρίσκομαι αυτήν την περίοδο, για το σπίτι μου στη Θεσσαλονίκη. Μην το καθυστερείτε...

Η διαφορά μεταξύ του κυμαινόμενου της ΔΕΗ και του σταθερού της είναι ότι όταν η τιμή στο κυμαινόμενο είναι πάνω από 140€/MWh τότε συμφέρει το σταθερό. Από 140€ και κάτω, συμφέρει το κυμαινόμενο (λόγω έκπτωσης 30%).

Που σιγά μην πέσει η τιμή κάτω από 200€ το χειμώνα...

Επεξ/σία από Giorgis4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fredd0 είπε

δε ξερω πιο προγραμμα εχεις, φιλη που εχει Gas Home Flex E της ηρθε με 0.34 χρεωση

 

heron.jpg

Δεν εχω χρεωση για 8ο μηνα,μεχρι 31/7 φτανω οπου εχω 0,197 (εκκαθαριστικος,ισως παιζει ρολο)

Μετα εχω εκπτωση 45% και μηδενικο παγιο το καλοκαιρι, αυτο καποτε φαινοταν φοβερη προσφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Δεν εχω χρεωση για 8ο μηνα,μεχρι 31/7 φτανω οπου εχω 0,197 (εκκαθαριστικος,ισως παιζει ρολο)

Μετα εχω εκπτωση 45% και μηδενικο παγιο το καλοκαιρι, αυτο καποτε φαινοταν φοβερη προσφορα

εκείνο το 0,197 πως βγαίνει;

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vagos789 είπε

ειναι η τιμη χρεωσης προμηθειας περιοδου που αναγραφεται για 01/07 εως 31/07

ναι, αυτό μου κάνει εντύπωση, άλλη τιμή εσύ, άλλη εγώ και η φίλη του fredd0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tempo είπε

ναι, αυτό μου κάνει εντύπωση, άλλη τιμή εσύ, άλλη εγώ και η φίλη του fredd0

καλα αυτη πηρε αυτο το προγραμμα γιατι εχει σκοπο να αλλαξει ετσι κι αλλιως, απλα της βαλανε ΦΑ Ιουλιο μηνα και ηθελε παροχο  για να ενεργοποιηθει η εγκατασταση χωρις δεσμευση/ρητρα αποχωρησης κοκ. 0 καταναλωση εχει. Οπως ειπα πανω πανω λεει Προγραμμα - Gas Home Flex E

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Giorgis4 said:

Που σιγά μην πέσει η τιμή κάτω από 200€ το χειμώνα...

Είναι ήδη 300, τι να πέσει, μόνο πάνω βλέπω να πηγαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Άρα το μόνο συμφέρον είναι το gascontrol της ΔΕΗ; 

Έχω σκοπό να κάψω ΦΑ το χειμώνα, λόγω μωρών. 

 

αυτη τη στιγμη, και αν το προλαβεις, ναι αυτο ειναι το πιο συμφερον. Υπαρχει ενας αστερισκος που αφορα τις επιδοτησεις, τι θα δωσουν, ποσο και που θα το δωσουν. Αλλα νομιζω αν μπορεις να μπεις σε αυτη τη τιμη, μπες, και αν γινει καμια στραβη και εξαιρεσουν τα fixed απο τις επιδοτησεις πληρωσε τη ρητρα και φυγε. Για μενα, αν σκοπευεις να καψεις ΦΑ το ρισκο να περιμενεις πλεον ειναι εναντιον σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...