Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, korakios είπε

σε ένα μήνα , ουσιαστικά  λίγο πριν 1/10

Πολλοί τυχεροί πραγματικά.!

Όπως είπα να δούμε εμείς του Δεκεμβρίου τι θα κάνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Πολλοί τυχεροί πραγματικά.!

Όπως είπα να δούμε εμείς του Δεκεμβρίου τι θα κάνουμε...

τυχεροί με 0,125 δε νομίζω , πάντως μην αγχώνεσαι , το κράτος μοιράζει χρήμα (μας) δίχως αύριο άρα μάλλον θα είναι και πιο βαρβάτες οι επιδοτήσεις

αρκεί να μην πέσεις σε κανα πρόγραμμα τύπου Ελιν ή Προτέργια βάσει TTF και καπάκι με αναπροσαρμογή στο TTF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, johnnyman είπε

Παιδιά όλοι εσείς που κάνατε ανανέωση έληγε τώρα η συμβαση σας?

Εμένα έληγε στις 16/9 σύμφωνα με το συμβόλαιο που υπέγραψα πέρυσι την ίδια ημερομηνία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η αρχικη αιτηση εγινε 30/11/21.εμενα με τις καθυστερησεις λογω πολλων αιτησεων ενεργοποιηθηκε το myhome gas controll στις 11/01/2022, συμφωνα με τον πρωτο λογαριασμο . τι μπορω να κανω? η να περιμενω ?δε μου εχει ερθει καποιο μηνυμα

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostakiss είπε

η αρχικη αιτηση εγινε 30/11/21.εμενα με τις καθυστερησεις λογω πολλων αιτησεων ενεργοποιηθηκε το myhome gas controll στις 11/01/2022, συμφωνα με τον πρωτο λογαριασμο . τι μπορω να κανω? η να περιμενω ?δε μου εχει ερθει καποιο μηνυμα

Kι εμενα 03/01/2022 ενεργοποιηθηκε με τις καθυστερησεις.

Θα δουμε μεσα στον Δεκεμβριο τι θα γινει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, johnnyman είπε

Πολλοί τυχεροί πραγματικά.!

Όπως είπα να δούμε εμείς του Δεκεμβρίου τι θα κάνουμε...

250 ευρώ για ένα αερόθερμο στο τζάκι και ξύλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμενα η σύμβαση εχει ως ημερομηνία 15/10/21 υπογεγραμμένη από ΔΕΗ και ξεκίνησε η μετρηση στην ΕΔΑΘΕΣΣ απο 01/11/21. έχω ελπιδες απο 01/09/22 η απο βδομαδα, να παω σε καταστημα ΔΕΗ και να ανανεωσω με gas control στα 0,125€ η φρουδες ελπιδες? ασε που μ αυτα που βλεπω και ακουω, εχω την εντυπωση οτι με το που θα μπει ο σεπτεμβρης θα αλλαξουν τιμη...

Επεξ/σία από valliant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, valliant είπε

εμενα η σύμβαση εχει ως ημερομηνία 15/10/21 υπογεγραμμένη από ΔΕΗ και ξεκίνησε η μετρηση στην ΕΔΑΘΕΣΣ απο 01/11/21. έχω ελπιδες απο 01/09/22 η απο βδομαδα, να παω σε καταστημα ΔΕΗ και να ανανεωσω με gas control στα 0,125€ η φρουδες ελπιδες? ασε που μ αυτα που βλεπω και ακουω, εχω την εντυπωση οτι με το που θα μπει ο σεπτεμβρης θα αλλαξουν τιμη...

απο 1/9 ετσι και αλλιως κατα 99% δεν θα παιζει 0.125, απορω πως δεν το χουν αλλαξει ακομα με το ttf 300+ με προβλεψη για 400. Το 0.125 δεν ειναι κανα φθηνο προγραμμα αλλα με καμια επιδοτηση μπορει να γινει κατι.Η μονη λυση ειναι να βαλεις καποιον συγγενη σου να παρει το αεριο στο ονομα του με υπευθυνη δηλωση. Ανανεωση γινεται μονο στο τελευταιο μηνα αυστηρα, δεν τους αφηνει το συστημα νωριτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2022 στις 5:54 ΜΜ, korakios είπε

δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής καθόλου

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

αν είχες το flex της Ζενίθ που στο ενδιάμεσο αλλάξανε όρους και βάλανε ρήτρα ψάξε προηγούμενες σελίδες για αμφισβήτηση .

 

στο GasControl δεν αναφέρει πουθενά για την ρήτρα. Αντιθέτως αν πας στο Γ1, αναγράφεται πως δεν υπάρχει ρήτρα. Για το GasControl το γράφει κάπου και δεν το βλέπω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9:30 είχα ραντεβού, 9:10 τελείωσα. Δεν είχε καθόλου κόσμο. Υπέγραψα οκ, πήρα και αντίγραφα. Η τιμολόγηση του 0.125 ξεκινάει από σήμερα. Η χρέωση θα γίνει αναλογικά στον επόμενο λογαριασμό, ευτυχώς που είχα στείλει ένδειξη το Μάιο και πήρα λογαριασμό. 

Το πρόγραμμα έχει μεν μηδενική εγγύηση αλλά οι παλιοί που είχαμε δώσε 100 ευρώ δεν τα παίρνουμε πίσω, μένουν μέσα. Καλύτερα μπας και πάρουμε και λίγο επίδομα θέρμανσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τελευταιος λογαριασμος Ηρων flex που μου ηρθε εχει τιμες εως 0.197

Εχει και εταιρικη εκπτωση και κρατικη επιδοτηση μετα,αλλα εκει που πανε οι τιμες η ψαλιδα με το 0.125 της ΔΕΗ θα ανοιξει κι αλλο τον χειμωνα 

Προσωπικα το ΦΑ απο οτι φαινεται θα το εχω μονο για ζεστο νερο φετος, θα δουλεψουν τα Α++ κλιματιστικα εκτος αν κανει κανα πολυ δυνατο κρυο 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Ο τελευταιος λογαριασμος Ηρων flex που μου ηρθε εχει τιμες εως 0.197

Εχει και εταιρικη εκπτωση και κρατικη επιδοτηση μετα,αλλα εκει που πανε οι τιμες η ψαλιδα με το 0.125 της ΔΕΗ θα ανοιξει κι αλλο τον χειμωνα 

Προσωπικα το ΦΑ απο οτι φαινεται θα το εχω μονο για ζεστο νερο φετος, θα δουλεψουν τα Α++ κλιματιστικα εκτος αν κανει κανα πολυ δυνατο κρυο 

 

 

για ποιόν μήνα είναι αυτή η τιμή στο flex;

είναι πριν ή μετά την έκπτωση 35% του προγράμματος;  sorry τώρα το είδα ότι είναι η αρχική τιμή

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε εμένα πάντως στο flex σε λογαριασμούς έναντι έχει τιμές

Ιούνιος: 0,167745320 (τιμή που έστειλε και ο φίλος σε προηγούμενο μήνυμα απο πινακάκι ΗΡΩΝ)

Ιούλιος: 0,231412648

πάντα πριν τις εκπτώσεις κλπ

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...