Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλαβα σήμερα στο viber το εξής μήνυμα από την ΔΕΗ:

Αγαπητέ/ή πελάτη,

Σας υπενθυμίζουμε πως η σύμβασή σας για το προϊόν Φυσικού Αερίου λήγει σύντομα. 

Μετά την λήξη, θα εφαρμοστούν οι χρεώσεις σύμφωνα με τους Γενικούς Όρους της Σύμβασης και η προωθητική έκπτωση δεν θα ισχύει.

Για να συνεχίσετε να απολαμβάνετε την προωθητική έκπτωση (gift), ανανεώστε τη σύμβασή σας:

🏪 σε ένα κατάστημα https://appointment.dei.gr/

☎️ τηλεφωνικά καλώντας ΔΩΡΕΑΝ στο 800-900-1000

(phone) μέσω της υπηρεσίας ‘Call me back’ στην ιστοσελίδα μας

Έχω κλείσει ραντεβού σε κατάστημα αύριο το απόγευμα για να υπογράψω την ανανέωση. Αν κάποιο μέλος έχει εμπειρία από ανανέωση σε κατάστημα, ας γράψει τι δικαιολογητικά του ζήτησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Amlet είπε

Εγινε αγορινα, ευχαριστω παρα πολυ. Δεν γνωριζα οτι στην ΔΕΗ εχουν αεριο, ουτε οτι υπηρχε προγραμμα χωρις το TTF οπως προειπατε ολοι. Εβαλα να με παρουν τηλεφωνο απο την ΔΕΗ, μιας και δεν υπαρχει στην περιοχη μου καταστημα. Υπαρχει περιορισμος χρονικος, μην τυχων και κοπει το προγραμμα?

To τρέχον κυμαινόμενο τους είναι για αιτήσεις μέχρι 31/8. Θεωρητικά θα κάνουν αυξήσεις και στο σταθερό. 

11 ώρες πριν, tzezanasi είπε

Το έχεις πιάσει σωστά το θέμα, αν μπορείς ενημέρωσε τι θα πει ο γνωστός σου γιατί γενικότερα το θέμα έχει ενδιαφέρον πιστεύω για πολλούς. Αύριο το πρωί είναι κανονισμένο το ραντεβού μου σε κατάστημα να δω και από εκεί.

Τον πήρα στο εταιρικό και δεν το σηκώνει... το προσωπικό του κινητό δεν το έχω.

Πήρα έτσι από περιέργεια στο κανονικό τμήμα εξυπηρέτησης, μου λέει η εκπρόσωπος ότι δε μπορεί να δει τη καρτέλα μου γιατί έχει πέσει όλο το σύστημα (τι πρωτότυπο). Τι ρώτησα γενικώς να μου πει τι γίνεται σ'αυτή τη περίπτωση και απάντησε ότι εξασφαλίζουμε τις τιμές που υπογράφουμε, όχι τις τιμές που μπορεί να ισχύουν μετά από 1 μήνα. Οπότε δε καταλαβαίνω για ποιο λόγο σου είπανε εσένα ότι δε γίνεται. Όταν γυρίσεις αύριο απ'το κατάστημα, ενημέρωσε για την εμπειρία σου. Ελπίζω μέχρι αύριο να έχει ξεκολλήσει και το σύστημα, μη πας τζάμπα! 🤪

2 λεπτά πριν, stelakis1914 είπε

Έλαβα σήμερα στο viber το εξής μήνυμα από την ΔΕΗ:

Αγαπητέ/ή πελάτη,

Σας υπενθυμίζουμε πως η σύμβασή σας για το προϊόν Φυσικού Αερίου λήγει σύντομα. 

Μετά την λήξη, θα εφαρμοστούν οι χρεώσεις σύμφωνα με τους Γενικούς Όρους της Σύμβασης και η προωθητική έκπτωση δεν θα ισχύει.

Για να συνεχίσετε να απολαμβάνετε την προωθητική έκπτωση (gift), ανανεώστε τη σύμβασή σας:

🏪 σε ένα κατάστημα https://appointment.dei.gr/

☎️ τηλεφωνικά καλώντας ΔΩΡΕΑΝ στο 800-900-1000

(phone) μέσω της υπηρεσίας ‘Call me back’ στην ιστοσελίδα μας

Έχω κλείσει ραντεβού σε κατάστημα αύριο το απόγευμα για να υπογράψω την ανανέωση. Αν κάποιο μέλος έχει εμπειρία από ανανέωση σε κατάστημα, ας γράψει τι δικαιολογητικά του ζήτησαν.

Έλα ρε, επιτέλους ένα γραπτό μήνυμα που ξεκαθαρίζει τα πράγματα. Ισχύει δηλαδή η ανανέωση εντός του τελευταίου μήνα για εξασφάλιση τιμών. 🙃

Δικαιολογητικά:

- Ταυτότητα (ή εξουσιοδότηση). Σε περίπτωση εξουσιοδότησης, εννοείται 2 ταυτότητες.

- Προηγούμενο λογαριασμό

- Εγώ θα πάρω και αποδεικτικό ΑΦΜ (εκκαθαριστικό) και θα βγάλω και μια φώτο το μετρητή έτσι για να υπάρχει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

-Εγώ θα πάρω και αποδεικτικό ΑΦΜ (εκκαθαριστικό) και θα βγάλω και μια φώτο το μετρητή έτσι για να υπάρχει.

Κι εγώ επειδή γνωρίζω την κατάσταση, το φάκελο με όλα τα διαθέσιμα προσωπικά έγγραφα στην τσάντα και επίσκεψη στο κατάστημα. Θα εκτυπώσω ότι ζητούσαν στην μεταφορά από άλλο πάροχο για κάθε ενδεχόμενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stelakis1914 είπε

Κι εγώ επειδή γνωρίζω την κατάσταση, το φάκελο με όλα τα διαθέσιμα προσωπικά έγγραφα στην τσάντα και επίσκεψη στο κατάστημα. Θα εκτυπώσω ότι ζητούσαν στην μεταφορά από άλλο πάροχο για κάθε ενδεχόμενο

Έτσι ακριβώς... για επίσκεψη σε κατάστημα ΔΕΗ χρειάζεται μέχρι και ΑΜΚΑ (σε περίπτωση που σου ανέβει η πίεση) και ασφαλιστήριο συμβόλαιο αυτοκινήτου (σε περίπτωση που μπουκάρεις μέσα να τους πατήσεις) 😄

Σοβαρά τώρα μιας που μου πέρασε απ'το μυαλό... όσοι αποφασίσετε να κάνετε αίτηση σε άλλο όνομα, πάρτε και ΙΒΑΝ μαζί (για να μπουν τα λεφτά σε περίπτωση πιστωτικού τελικού)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, stelakis1914 είπε

Για να συνεχίσετε να απολαμβάνετε την προωθητική έκπτωση (gift), ανανεώστε τη σύμβασή σας:

Στο 0.02 είσαι; 

Δηλαδή αν ανανεώσεις μέσα στο μήνα θα συνεχίσει να ισχύει η τιμή αυτή; 

Αν θυμάμαι καλά η προωθητική έκπτωση ήταν από 0.027 στο 0.02.

Μάλλον δε θα παίξει αυτή η τιμή αλλά προσπαθώ να καταλάβω τι εννοούν.. 

Επεξ/σία από Mule206
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, stelakis1914 said:

Έλαβα σήμερα στο viber το εξής μήνυμα από την ΔΕΗ:

Αγαπητέ/ή πελάτη,

Σας υπενθυμίζουμε πως η σύμβασή σας για το προϊόν Φυσικού Αερίου λήγει σύντομα. 

Μετά την λήξη, θα εφαρμοστούν οι χρεώσεις σύμφωνα με τους Γενικούς Όρους της Σύμβασης και η προωθητική έκπτωση δεν θα ισχύει.

Για να συνεχίσετε να απολαμβάνετε την προωθητική έκπτωση (gift), ανανεώστε τη σύμβασή σας:

🏪 σε ένα κατάστημα https://appointment.dei.gr/

☎️ τηλεφωνικά καλώντας ΔΩΡΕΑΝ στο 800-900-1000

(phone) μέσω της υπηρεσίας ‘Call me back’ στην ιστοσελίδα μας

Έχω κλείσει ραντεβού σε κατάστημα αύριο το απόγευμα για να υπογράψω την ανανέωση. Αν κάποιο μέλος έχει εμπειρία από ανανέωση σε κατάστημα, ας γράψει τι δικαιολογητικά του ζήτησαν.

Κάπου χάθηκα. Ποια είναι η προωθητική έκπτωση; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην μου κάνετε παράθεση, ζητώντας να ερμηνεύσω όσα γράφει η ΔΕΗ. 😀

Όσοι βιάζεστε να μάθετε, επικοινωνήστε μαζί τους για να αντλήσετε πληροφορίες.

Το βράδυ της Παρασκευής θα επανέλθω να αναφέρω όσα διαδραματίστηκαν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Mule206 είπε

Στο 0.02 είσαι; 

Δηλαδή αν ανανεώσεις μέσα στο μήνα θα συνεχίσει να ισχύει η τιμή αυτή; 

Αν θυμάμαι καλά η προωθητική έκπτωση ήταν από 0.027 στο 0.02.

Μάλλον δε θα παίξει αυτή η τιμή αλλά προσπαθώ να καταλάβω τι εννοούν.. 

 

54 λεπτά πριν, marmagia είπε

Κάπου χάθηκα. Ποια είναι η προωθητική έκπτωση; 

Αυτοματοποιημένο μήνυμα είναι, μη κολλάτε εκεί.

Εννοείται δε θα έχει 0.02 και θα ανανεώσει σε 0.12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stelakis1914 είπε

Έλαβα σήμερα στο viber το εξής μήνυμα από την ΔΕΗ:

Αγαπητέ/ή πελάτη,

Σας υπενθυμίζουμε πως η σύμβασή σας για το προϊόν Φυσικού Αερίου λήγει σύντομα. 

Μετά την λήξη, θα εφαρμοστούν οι χρεώσεις σύμφωνα με τους Γενικούς Όρους της Σύμβασης και η προωθητική έκπτωση δεν θα ισχύει.

Για να συνεχίσετε να απολαμβάνετε την προωθητική έκπτωση (gift), ανανεώστε τη σύμβασή σας:

🏪 σε ένα κατάστημα https://appointment.dei.gr/

☎️ τηλεφωνικά καλώντας ΔΩΡΕΑΝ στο 800-900-1000

(phone) μέσω της υπηρεσίας ‘Call me back’ στην ιστοσελίδα μας

Έχω κλείσει ραντεβού σε κατάστημα αύριο το απόγευμα για να υπογράψω την ανανέωση. Αν κάποιο μέλος έχει εμπειρία από ανανέωση σε κατάστημα, ας γράψει τι δικαιολογητικά του ζήτησαν.

Εσυ που εισαι ηδη στη ΔΕΗ λογικα τπτ.....εγω με μια ταυτοτητα πηγα κ ανανεωσα στο 0,125...

Επεξ/σία από desiro
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, desiro είπε

Εσυ που εισαι ηδη στη ΔΕΗ λογικα τπτ.....εγω με μια ταυτοτητα πηγα κ ανανεωσα στο 0,125...

Νομίζω ότι κάλυψες όλες τις απορίες... 🤐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πήγα στο κατάστημα τελικά (δε μου δούλεψε η παράθεση για κάποιο λόγο) και η υπάλληλος εκεί το είδε κλειδωμένο οτι μετά τις 15/11 μπορώ να κάνω ανανέωση. Της εξήγησα πωςμου είπε η πρώτη συνάδελφος τηλεφωνικά οτι αφού λήγει στις 21/09 και μπορούσα να ανανεώσω. μου είπαν θα το δουν και θα με πάρουν τηλέφωνο...

Επεξ/σία από tzezanasi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Amlet είπε

Παιδια να κανω μια ερωτηση. Μου εστειλε η NRG επιστολη οτι το προγραμμα που ειχα κανει τον Αυγουστο του 2021 και ηταν το GAS 4U + 30% επιπλέον έκπτωση και χρέωση Ενέργειας (€/kWh) Τιμή Title Transfer Facility + Περιθώριο Εμπορίας €0,01195, θα παει στο nrg Adapt GAS βγαινει περιθωριο 0,0194. Γινεται να το κανει αυτο μονομερως? Σας επισυναπτω και το χαρτι. Τι παιζει με το αεριο γιατι πρωτη φορα εχω βαλει, και εχω χασει την μπαλα.

είχες ρητρα ανπροσαρμογής πανω στο TTF επιπλέον και υποθέτω πλήρωσες αρκετά φέτος ,το καταργήσανε ευτυχώς

κατέβασε το excel της υπογραφής μου , βάλε κατανάλωση , μάντεψε τιμές TTF και δες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, johnnyman είπε

Τι θα κάνουμε εμείς που το δικό μας ληγει μέσα Δεκεμβρίου.....

Σκούρα τα πράματα.... 😞

Βλέπω να το κόβουμε τελειως...

23 Δεκεμβρίου κι εγώ. Μάλλον θα το ανάψω μέχρι τότε και μετά off. Και λίγες μέρες νωρίτερα μου λήγει και το Enter. Τραγωδία!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...