Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 18/8/2022 στις 5:53 ΜΜ, VirusX2gr είπε

ΜΙλησα σημερα με ΔΕΗ για ανανεωση του gascontrol. Ενω η αρχικη μου περιοδος καταναλωσης ειναι απο 1/10/21 το τσακαλι στο τηλ μου λεει οτι η συμβαση μου ληγει στις 17/11/22. Μετα απο ποση ωρα και χωρις να υπαρχει συννενοηση κατεληξε οτι μπορει να γινει και τωρα ανανεωση ασχετα που ληγει τοτε και προχωρησαμε σε ανανεωση. Στην διαδικασια της αιτησης, δεν ηξερε που πανε τα 4.. τελικα μετα απο 45λεπτα στο τηλ και πολλες διακοπες καταφεραμε να την ολοκληρωσουμε και να στειλω με email τα εγγραφα.. 

Δεν ξερω εαν γινει τελικα με βαση την εικονα που ειδα, γιατι και η συμβαση που μου στειλανε εχει καποια λαθη αλλα ειδωμεν.. 

Γίνεται να κάνουμε τώρα ανανέωση? 

Εγώ έχω gascontrol στα 0.05 και ληγει αρχές Δεκεμβρίου του 22

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

Βέβαια όλα αυτά στην εικόνα αφορούν ρεύμα.. 

Ε ναι, γι'αυτό κλείνεις τηλεφωνικό ραντεβού.

4 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Γίνεται να κάνουμε τώρα ανανέωση? 

Εγώ έχω gascontrol στα 0.05 και ληγει αρχές Δεκεμβρίου του 22

 

Όχι... μόνο όταν μπεις στο τελευταίο μήνα μπορείς να κάνεις ανανέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ε ναι, γι'αυτό κλείνεις τηλεφωνικό ραντεβού.

 

Είχα κλείσει online ραντεβού και έκανα κανονικά αίτηση για αέριο στο κατάστημα δεν είχα κάποιο θέμα,απλά δεν διευκρινίζει για το αέριο για αυτό λέω να πάρει τηλέφωνο να ρωτήσει θα τον πουν αν γίνεται η όχι για το κατάστημα που θέλει αν και δεν νομίζω να έχει θέμα εφόσον μιλάμε για κεντρικό κατάστημα 

Επεξ/σία από tollisth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

υπάρχει το επίδομα θέρμανσης

επίσης η επιδότηση ΤΕΜ και η επιδότηση ΔΕΠΑ , μπαίνουν αυτόματα , αν δεν μπήκαν εσύ ξέρεις , φαίνεται στο λογαριασμό σου

Η ΔΕΠΑ δεν μπήκε, όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nikos Chatzoglou είπε

Η ΔΕΠΑ δεν μπήκε, όχι

Ηρών ?

όπως και να έχει ζητάς μέσω email την πίστωση των ποσών , σε 10 εργάσιμες μη απάντησης κάνεις αίτημα μέσω myrae, σε 10 μέρες μη απάντησης ή αρνητικής απάντησης πατάς στο υποστήριξη myrae -> σχετικά με την πορεία του αιτήματος , αν πάλι δεν Συνήγορο του Πολίτη κατά ΡΑΕ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε η ώρα που μπαίνω στο τελευταίο μήνα του συμβολαίου μου, σύμφωνα με τον πρώτο λογαριασμό που εκδόθηκε με έναρξη στις 23/9. Ήμουν από αυτούς που είχαμε κινηθεί σχετικά γρήγορα τότε και η ΕΔΑ είχε κάνει την αλλαγή μέσα σε μια εβδομάδα.

Η ανανέωση στο σταθερό myHomeGasControl δείχνει μονόδρομος και αναζητείται ο τρόπος υλοποίησης της νέας σύμβασης καθώς από Σεπτέμβριο οι τιμές είναι πιθανό να ανέβουν περισσότερο.

Έχετε καμιά ιδέα αν θα έχω κάποιο τηλεφώνημα από αυτούς ή να επικοινωνήσω εγώ μαζί τους; Έκλεισα την ερχόμενη Παρασκευή και ένα ραντεβού σε κατάστημα για κάθε ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, korakios είπε

Ηρών ?

όπως και να έχει ζητάς μέσω email την πίστωση των ποσών , σε 10 εργάσιμες μη απάντησης κάνεις αίτημα μέσω myrae, σε 10 μέρες μη απάντησης ή αρνητικής απάντησης πατάς στο υποστήριξη myrae -> σχετικά με την πορεία του αιτήματος , αν πάλι δεν Συνήγορο του Πολίτη κατά ΡΑΕ

Ναι, αυτή είναι η εταιρία. Και από άλλα άτομα άκουσα ότι έχουν πρόβλημα με τους συγκεκριμένους.

Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, johnnyman είπε

Γίνεται να κάνουμε τώρα ανανέωση? 

Εγώ έχω gascontrol στα 0.05 και ληγει αρχές Δεκεμβρίου του 22

 

Καλά, εσύ εκεί πάνω θα δακρύσεις. Έχεις σκεφτεί τι θα κάνεις μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelakis1914 είπε

Ήρθε η ώρα που μπαίνω στο τελευταίο μήνα του συμβολαίου μου, σύμφωνα με τον πρώτο λογαριασμό που εκδόθηκε με έναρξη στις 23/9. Ήμουν από αυτούς που είχαμε κινηθεί σχετικά γρήγορα τότε και η ΕΔΑ είχε κάνει την αλλαγή μέσα σε μια εβδομάδα.

Η ανανέωση στο σταθερό myHomeGasControl δείχνει μονόδρομος και αναζητείται ο τρόπος υλοποίησης της νέας σύμβασης καθώς από Σεπτέμβριο οι τιμές είναι πιθανό να ανέβουν περισσότερο.

Έχετε καμιά ιδέα αν θα έχω κάποιο τηλεφώνημα από αυτούς ή να επικοινωνήσω εγώ μαζί τους; Έκλεισα την ερχόμενη Παρασκευή και ένα ραντεβού σε κατάστημα για κάθε ενδεχόμενο.

Εγώ πήγα στο κατάστημα για το ίδιο πρόγραμμα, σε 10 λεπτά τελείωσα. Φρόντισε να έχεις φωτογραφία της ένδειξης μετρητή, τελευταίο λογαριασμό φυσικού αερίου με απόδειξη πληρωμής του (εγώ είχα πάγια εντολή οπότε έδωσα το screenshot της πληρωμής από την εφαρμογή της τράπεζας), ταυτότητα, αποδεικτικό ΑΦΜ. Σαν ιδιοκτήτρια μου ζήτησαν και το Ε1 αλλά επειδή δεν έχει εκδοθεί ακόμη έδωσα το συμβόλαιο της αγοράς της κατοικίας. Αν δεν είσαι ιδιοκτήτης και είσαι ενοικιαστής δεν γνωρίζω τι άλλο θα ζητήσουν. Πάντως με την φωτογραφία της ένδειξης του μετρητή δεν χρειάστηκε να περάσει η ΕΔΑ για μέτρηση και η αλλαγή έγινε σε δυο εβδομάδες λόγω 15 Αύγουστου. Ελπίζω να βοήθησα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@libertini Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Θα ήθελα να μου επιβεβαιώσεις αν σου ζήτησαν όλα αυτά για ανανέωση του συμβολαίου και όχι για σύναψη νέου συμβολαίου με μεταφορά από άλλο πάροχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kirileman είπε

Καλά, εσύ εκεί πάνω θα δακρύσεις. Έχεις σκεφτεί τι θα κάνεις μετά;

Καλημέρα. 

Ακόμη δεν έχω σκεφτεί...

Ίσως λέω για καλό air condition δεν ξερω πραγματικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες,κατα την αποψη σας τα κυμαινομενα μειον την επιδοτηση δεν πλησιαζουν καν το 0.125 της ΔΕΗ σε φυσικο αεριο ?

Εχουμε καθολου εικονα για παραδειγμα ποσο ηταν η κρατικη επιδοτηση τον μηνα Ιουλιο για κυμαινομενα φυσικου αεριου ?

Ευχαριστω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Alastor192 said:

Παιδες,κατα την αποψη σας τα κυμαινομενα μειον την επιδοτηση δεν πλησιαζουν καν το 0.125 της ΔΕΗ σε φυσικο αεριο ?

Εχουμε καθολου εικονα για παραδειγμα ποσο ηταν η κρατικη επιδοτηση τον μηνα Ιουλιο για κυμαινομενα φυσικου αεριου ?

Ευχαριστω

 

 

Νομίζω ότι δεν έχει επιδότηση στα οικιακά  τώρα το καλοκαίρι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Alastor192 said:

Παιδες,κατα την αποψη σας τα κυμαινομενα μειον την επιδοτηση δεν πλησιαζουν καν το 0.125 της ΔΕΗ σε φυσικο αεριο ?

Εχουμε καθολου εικονα για παραδειγμα ποσο ηταν η κρατικη επιδοτηση τον μηνα Ιουλιο για κυμαινομενα φυσικου αεριου ?

Ευχαριστω

 

 

Από την στιγμή που έδιναν την προηγούμενη σεζόν και στα σταθερά, γιατί να μην πας στο 0.125 ? Το ΦΑ όπως φαίνεται απλά θα ανεβαίνει κι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Thresh είπε

Από την στιγμή που έδιναν την προηγούμενη σεζόν και στα σταθερά, γιατί να μην πας στο 0.125 ? Το ΦΑ όπως φαίνεται απλά θα ανεβαίνει κι άλλο.

Α με συγχωρεις δεν το γνωριζα,νομιζα οτι δινανε μονο σε κυμαινομενα. 

Γιατι σκεψου καποιος που ειχε κλεισει σταθερο με 0.03€ απο αρχες 2021, του επεστρεψαν και χρηματα κιολας ? 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...