Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εγω πέρσι την δεν ειδα κανένα φουσκωμένο λογαριασμό φ/α

Εντάξει όμως υπάρχουν που πλήρωσαν τριπλάσια ποσά απ' ότι άλλες φορές (Ίσως εξαρτάται και από την εταιρία που είναι ο καθένας).
Εν πάση περιπτώσει η ερώτηση είναι αν υπάρχει power pass ή κάτι αντίστοιχο για το αέριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Nikos Chatzoglou είπε

Εντάξει όμως υπάρχουν που πλήρωσαν τριπλάσια ποσά απ' ότι άλλες φορές (Ίσως εξαρτάται και από την εταιρία που είναι ο καθένας).
Εν πάση περιπτώσει η ερώτηση είναι αν υπάρχει power pass ή κάτι αντίστοιχο για το αέριο.

Οχι για αεριο δεν υπάρχει pass 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Οχι για αεριο δεν υπάρχει pass 

Στο google γράφει διάφορα για επιδότηση αερίου αλλά δεν είναι συγκεκριμένο πώς και αν γίνεται αίτηση και πού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Nikos Chatzoglou είπε

Στο google γράφει διάφορα για επιδότηση αερίου αλλά δεν είναι συγκεκριμένο πώς και αν γίνεται αίτηση και πού

Στο φυσικό αέριο δεν υπάρχει αυτό... Αν το είδες εσύ μπες εκεί... Απλά ξανά κοίταξε το.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, takoulou είπε

Στο φυσικό αέριο δεν υπάρχει αυτό... Αν το είδες εσύ μπες εκεί... Απλά ξανά κοίταξε το.. 

http://www.odigostoupoliti.eu/epidotisi-logariasmon-fysikou-aeriou-maiou-2022/

Σου φαίνεται ξεκάθαρο αυτό ; Λέει για επιδότηση αλλά δεν εξηγεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, takoulou είπε

To διάβασα ήδη αλλά δε λέει ούτε πώς θα πληρωθούν ούτε πότε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Εγω πέρσι την δεν ειδα κανένα φουσκωμένο λογαριασμό φ/α

φετος την ιδια περιοδο ( δεκ > μαρτιο ) με την ιδια καταναλωση με περισυ, πληρωσα τα διπλασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Manolo7 είπε

γνωρίζει κάποιος?

Όχι δεν άλλαξε. Π.χ. εδώ στην Hμαθία και τα 2 καταστήματα δεν δέχονται. Πρέπει να κατέβω Θεσσαλονίκη να το κάνω. Αλλά αυτό πήρα τηλέφωνο και μου το είπαν δεν βρήκα κάτι στο site.

Επεξ/σία από NikosRocknRolla
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Nikos Chatzoglou είπε

Οπότε ξέρει κάποιος αν γίνονται αιτήσεις (ή έγιναν) για επιδότηση στους λογαριασμούς αερίου ;

υπάρχει το επίδομα θέρμανσης

επίσης η επιδότηση ΤΕΜ και η επιδότηση ΔΕΠΑ , μπαίνουν αυτόματα , αν δεν μπήκαν εσύ ξέρεις , φαίνεται στο λογαριασμό σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Manolo7 είπε

γνωριζει καποιος?

 

2 ώρες πριν, tollisth είπε

Πάρε τηλ να ρωτήσεις έχω την εντύπωση το κάνεις σε οιοδήποτε κεντρικό κατάστημα 

https://www.dei.gr/el/simeia-eksypiretisis/

Αναζήτηση βάσει ΤΚ, πατάτε πάνω στο κατάστημα στο χάρτη, και στο παράθυρο που ανοίγει βλέπετε αν γίνεται να κλείσετε ραντεβού ή όχι. Βέβαια δεν υπάρχει επιλογή για ανανέωση συμβολαίου...

4343.jpg.de1ad82b22fc2a1119c9c804cc48907f.jpg

Εγώ έκλεισα ραντεβού τηλεφωνικά (ζήτησα να συνδεθώ με το τμήμα αερίου). 211-2110770

Οπότε ξέρω σίγουρα ότι έχω ραντεβού για ανανέωση αερίου και δε θα έχω παρατράγουδα. Μου δώσανε και τον 6ψήφιο κωδικό ραντεβού, αν και δε νομίζω να χρειαστεί. Για δικαιολογητικά μου είπανε ταυτότητα και τον τελευταίο λογαριασμό.

Για τρίτο πρόσωπο εννοείται θέλει επικυρωμένη εξουσιοδότηση και ταυτότητα του κατόχου παροχής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά που διαβάζω και εδώ και σε διάφορα sites για τις τιμές του αερίου μακαρίζω την τύχη μου που πρόλαβα και έκανα το σταθερό της ΔΕΗ με 0,05. 

Μέχρι 15 Μαρτίου του 2023. Θα βγει και ο φετινός χειμώνας χωρίς να χρεοκοπήσω ή να πάθω καμια πνευμονια στο σπίτι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

 

https://www.dei.gr/el/simeia-eksypiretisis/

Αναζήτηση βάσει ΤΚ, πατάτε πάνω στο κατάστημα στο χάρτη, και στο παράθυρο που ανοίγει βλέπετε αν γίνεται να κλείσετε ραντεβού ή όχι. Βέβαια δεν υπάρχει επιλογή για ανανέωση συμβολαίου...

4343.jpg.de1ad82b22fc2a1119c9c804cc48907f.jpg

Εγώ έκλεισα ραντεβού τηλεφωνικά (ζήτησα να συνδεθώ με το τμήμα αερίου). 211-2110770

Οπότε ξέρω σίγουρα ότι έχω ραντεβού για ανανέωση αερίου και δε θα έχω παρατράγουδα. Μου δώσανε και τον 6ψήφιο κωδικό ραντεβού, αν και δε νομίζω να χρειαστεί. Για δικαιολογητικά μου είπανε ταυτότητα και τον τελευταίο λογαριασμό.

Για τρίτο πρόσωπο εννοείται θέλει επικυρωμένη εξουσιοδότηση και ταυτότητα του κατόχου παροχής.

Βέβαια όλα αυτά στην εικόνα αφορούν ρεύμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...