Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, ekrepali είπε

Κατάστημα. Κι εκεί αργούν στο αέριο αλλά όχι όσο εξ αποστάσεως.

Ω ρε λέγε μας τέτοια... πέρυσι τα άλλαξαν 30/9.

Αλλά όντως στο benefit λέει 30/8... μπορεί να αλλάξουν και το control τότε.

Εγώ πέρυσι πήρα εκπροσώπηση 28/9, ίσως μποροώ να τους πάρω 28/8 να ανανεώσω με 0.12... αλλιώς γάμα τα.

παραδόξως σήμερα το πρωί μου έστειλαν το συμβόλαιο με e-mail! ίσως επειδή τους πήρα 2 τηλέφωνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ekrepali είπε

Εγώ πέρυσι πήρα εκπροσώπηση 28/9, ίσως μποροώ να τους πάρω 28/8 να ανανεώσω με 0.12... αλλιώς γάμα τα.

Ναι για μενα καντο αν μεχρι τοτε δεν αλλαξει κατι.

Πηγαινε απο καταστημα να το κανεις και πηγαινε κιολας μερικες ημερες νωριτερα γιατι δεν ξερεις τι μπορει να γινει.

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με τημεφωνικο αίτημα 3/8/22 έστειλαν το mail χθες και απάντησα σήμερα με όλα τα έντυπα που θελανε 7..8 έχασα το λογαριασμό .:άντε να δούμε τώρα πότε θα τελειώσουμε μέχρι και δηλώση πως έχω πληρώσει τα προηγούμενα μου ζητησαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ναι για μενα καντο αν μεχρι τοτε δεν αλλαξει κατι.

Πηγαινε απο καταστημα να το κανεις και πηγαινε κιολας μερικες ημερες νωριτερα γιατι δεν ξερεις τι μπορει να γινει.

Δεν υπάρχει περίπτωση να τους αφήσει το σύστημα να δημιουργήσουν νέα σύμβαση πριν τις 28/8. Είναι το ίδιο πράγμα που δοκίμασα πριν από μήνες και δεν άφηνε να αλλάξω το 0.02 σε 0.05.

29/8 Δευτέρα θα γίνει η δουλειά... και πάλι δεν έχω καταλάβει με ποιο τρόπο το νέο τιμολόγιο θα μπει μετά τις 28/9.

Εάν μου πούνε ότι για να μείνω σταθερό θα πάρω την όποια διαθέσιμη τιμή υπάρχει τον Σεπτέμβρη... εκεί δεν έχω ιδέα τι να κάνω. Να υπογράψω Benefit; Ν γυρίσω ΗΡΩΝ τον Οκτώβρη; 🤪 Η μαλακία είναι ότι δε ξέρω σίγουρα αν θα ισχύει το 0.12 και τον Σεπτέμβρη ή όχι. Θα πάρω αποφάσεις βάσει φημών.

26 λεπτά πριν, mtra είπε

Εγώ πάντως με τημεφωνικο αίτημα 3/8/22 έστειλαν το mail χθες και απάντησα σήμερα με όλα τα έντυπα που θελανε

Μail στέλνουν τώρα στις τηλεφωνικές αιτήσεις; Τέλος οι courier;  Μάλλον πνίγηκαν στη χαρτούρα... τον άλλον δε του έχουν στείλει ακόμα αντίγραφο απ'το χαρτί που υπέγραψε εδώ και 6 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να τους αφήσει το σύστημα να δημιουργήσουν νέα σύμβαση πριν τις 28/8. Είναι το ίδιο πράγμα που δοκίμασα πριν από μήνες και δεν άφηνε να αλλάξω το 0.02 σε 0.05.

29/8 Δευτέρα θα γίνει η δουλειά... και πάλι δεν έχω καταλάβει με ποιο τρόπο το νέο τιμολόγιο θα μπει μετά τις 28/9.

Εάν μου πούνε ότι για να μείνω σταθερό θα πάρω την όποια διαθέσιμη τιμή υπάρχει τον Σεπτέμβρη... εκεί δεν έχω ιδέα τι να κάνω. Να υπογράψω Benefit; Ν γυρίσω ΗΡΩΝ τον Οκτώβρη; 🤪 Η μαλακία είναι ότι δε ξέρω σίγουρα αν θα ισχύει το 0.12 και τον Σεπτέμβρη ή όχι. Θα πάρω αποφάσεις βάσει φημών.

Μail στέλνουν τώρα στις τηλεφωνικές αιτήσεις; Τέλος οι courier;  Μάλλον πνίγηκαν στη χαρτούρα... τον άλλον δε του έχουν στείλει ακόμα αντίγραφο απ'το χαρτί που υπέγραψε εδώ και 6 μήνες.

με mail έλαβα εγώ σήμερα την σύμβαση απο ΔΕΗ για gas home control. Πρώτη φορά βάζω αέριο. Μου ζήτησαν να τους στείλω μια υπεύθυνη δήλωση μέσω gov οτι αποδέχομαι την σύμβαση, και απαντώντας στο email τους εκτός απο την υ/δ ζήτησαν Ε9 και φωτοτυπία ταυτότητας με ΑΦΜ επάνω γραμμένο. Πάντως την τιμή μου είπαν οτι την έχω κατοχυρώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να τους αφήσει το σύστημα να δημιουργήσουν νέα σύμβαση πριν τις 28/8. Είναι το ίδιο πράγμα που δοκίμασα πριν από μήνες και δεν άφηνε να αλλάξω το 0.02 σε 0.05.

Aυτο εννοειται οτι δεν γινεται απλα θα πληρωσεις ρητρα αποχωρησης και θα πας στο αλλο.

53 λεπτά πριν, ekrepali είπε

και πάλι δεν έχω καταλάβει με ποιο τρόπο το νέο τιμολόγιο θα μπει μετά τις 28/9.

Ουτε αυτοι ξερουν ακομα.:P

54 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Εάν μου πούνε ότι για να μείνω σταθερό θα πάρω την όποια διαθέσιμη τιμή υπάρχει τον Σεπτέμβρη... εκεί δεν έχω ιδέα τι να κάνω. Να υπογράψω Benefit; Ν γυρίσω ΗΡΩΝ τον Οκτώβρη; 🤪 Η μαλακία είναι ότι δε ξέρω σίγουρα αν θα ισχύει το 0.12 και τον Σεπτέμβρη ή όχι. Θα πάρω αποφάσεις βάσει φημών.

Οποια αποφαση κι αν παρεις μονο ο χρονος θα δειξει αν ηταν η σωστη.

Περιμενα κι αναλογως πως θα παει η κατασταση αποφασιζεις.Ολοι το ιδιο θα κανουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Aυτο εννοειται οτι δεν γινεται απλα θα πληρωσεις ρητρα αποχωρησης και θα πας στο αλλο.

 

Δε γίνεται. Πρέπει να αλλάξεις πάροχο και μετά να γυρίσεις. Με το 0.50 δε με έπαιρναν οι προθεσμίες να το κάνω.

22 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ουτε αυτοι ξερουν ακομα.:P

Είναι τζόκερ ανάλογα τον υπάλληλο που θα πέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δε γίνεται. Πρέπει να αλλάξεις πάροχο και μετά να γυρίσεις. Με το 0.50 δε με έπαιρναν οι προθεσμίες να το κάνω.

Κανε ενα ερωτημα απο τωρα μηπως το αλλαξαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περσι η δεη ειχε συγκεκριμενα καταστηματα που εξυπηρετουσαν για φυσικο αεριο, αλλαξε αυτο η απλα δεν τα βρισκω στο σαιτ τους?απλα σημεια εξυπηρετησης λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VaggD είπε

Για φυσικό γιατί ζήτανε Ε1 και επίσης δεν το αναφέρουν?

Γενικά μπορεί να ανεβάσει κάποιος δικαιολογητικά γιατί δεν τα βρίσκω στο site.

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/symvaseis-fysiko-aerio/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Κανε ενα ερωτημα απο τωρα μηπως το αλλαξαν.

Πήρα τηλ, δε γίνεται... είναι το ίδιο πρόγραμμα δεν το δέχεται το σύστημα. Μόνο αλλαγή σε Benefit... κι αυτό φυσικά μπαίνει σε εφαρμογή 1 μήνα μετά την υπογραφή κι αφού περάσει τεχνικός για καταμέτρηση. Δηλαδή για να βάλω benefit και να προλάβω τη καταμέτρηση του Σεπτέμβρη πρέπει να υπογράψω τώρα. Αν υπογράψω benefit μετά τις 10/8, τότε δε θα έχει περάσει μήνας μέχρι τη καταμέτρηση (1/9-10/9) άρα το benefit θα μπει σε εφαρμογή 1/11 - 10/11 (άγνωστο πώς θα γίνει η τιμολόγηση τον Οκτώβρη).

Υπάρχει κι άλλη λύση (δοκιμασμένη). Κάνεις καταγγελία σύμβασης, σου κόβουν το αέριο και μετά υπογράφεις με 0.12. 😄

 

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Υπάρχει κι άλλη λύση (δοκιμασμένη). Κάνεις καταγγελία σύμβασης, σου κόβουν το αέριο και μετά υπογράφεις με 0.12. 😄

Ναι το εχω κανει κι ας μην ηθελα.:lol:

13 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πήρα τηλ, δε γίνεται... είναι το ίδιο πρόγραμμα δεν το δέχεται το σύστημα. Μόνο αλλαγή σε Benefit... κι αυτό φυσικά μπαίνει σε εφαρμογή 1 μήνα μετά την υπογραφή κι αφού περάσει τεχνικός για καταμέτρηση. Δηλαδή για να βάλω benefit και να προλάβω τη καταμέτρηση του Σεπτέμβρη πρέπει να υπογράψω τώρα. Αν υπογράψω benefit μετά τις 10/8, τότε δε θα έχει περάσει μήνας μέχρι τη καταμέτρηση (1/9-10/9) άρα το benefit θα μπει σε εφαρμογή 1/11 - 10/11 (άγνωστο πώς θα γίνει η τιμολόγηση τον Οκτώβρη).

Μια επιλογη να το κανεις απο τωρα και η δευτερη να μην κανεις τιποτα(προς το παρον).

Εγω θα το εκανα απο τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Πήρα τηλ, δε γίνεται... είναι το ίδιο πρόγραμμα δεν το δέχεται το σύστημα. Μόνο αλλαγή σε Benefit... κι αυτό φυσικά μπαίνει σε εφαρμογή 1 μήνα μετά την υπογραφή κι αφού περάσει τεχνικός για καταμέτρηση. Δηλαδή για να βάλω benefit και να προλάβω τη καταμέτρηση του Σεπτέμβρη πρέπει να υπογράψω τώρα. Αν υπογράψω benefit μετά τις 10/8, τότε δε θα έχει περάσει μήνας μέχρι τη καταμέτρηση (1/9-10/9) άρα το benefit θα μπει σε εφαρμογή 1/11 - 10/11 (άγνωστο πώς θα γίνει η τιμολόγηση τον Οκτώβρη).

Υπάρχει κι άλλη λύση (δοκιμασμένη). Κάνεις καταγγελία σύμβασης, σου κόβουν το αέριο και μετά υπογράφεις με 0.12. 😄

 

 

Τι εννοείς για να προλάβεις τη καταμέτρηση του Σεπτέμβρη? Τι πειράζει αν ξεκινήσεις να είσαι στο benefit από 1/11?Οκτώβρη θα τιμολογηθεις με σκέτο ttf όπως γίνεται όταν λήγει η σύμβαση(έτσι μου έχουν πει γραπτώς) και από όταν αρχίσει το benefit θα έχεις - 30% έκπτωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...