Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, korakios είπε

 

σε άλλα μέλη απο Ζενιθ με σταθερό που έληγε πριν λίγο τους κάνανε ανανέωση στα 0,08

Γιατί τότε υπήρχε σταθερό με 0.08, τώρα δεν υπάρχει... θα πάει στο Easy μετά τη λήξη. @VaggD

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, korakios said:

της ΔΕΠΑ ? (όχι ΤΕΜ)  βασικά έκανα edit πριν

δες αρχές Σεπτέμβρη ή σπάστο και πήγαινε στο 0,125 της ΔΕΗ

σε άλλα μέλη απο Ζενιθ με σταθερό που έληγε πριν λίγο τους κάνανε ανανέωση στα 0,08

Το αστείο είναι ότι δεν έχουν πάρει καν τηλ για προσφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, korakios είπε

της ΔΕΠΑ ? (όχι ΤΕΜ)  βασικά έκανα edit πριν

Αποτι φαίνεται κάνουν ετεροχρονισμένα την έκπτωση ΔΕΠΑ. 

 

Επεξ/σία από Mule206
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, VaggD είπε

Το αστείο είναι ότι δεν έχουν πάρει καν τηλ για προσφορά...

Νομίζω πως δεν θα σε πάρουν τηλ απλά αν δεν αιτηθεις μονος σου αποχώρηση σε γυρνάνε αυτόματα σε κάποιο διαθέσιμο πρόγραμμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, VaggD είπε

Συγνώμη που επιμένω αλλά δεν η εφάπαξ συνδρομή 75 της nrg τι είναι ακριβώς ?

τίποτα , απλά πληρώνεις στον 1ο λογαριασμό 75€ (σαν να προπληρώνεις τη ρήτρα αποχώρησης 😁)

κατέβασε το excel...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, korakios είπε

τι εννοείς ?

όχι μπαρούφες σου είπανε , αρμέξανε πολλούς στο flex (κατηργημένο της Ζενίθ) πάντως παράνομα

το FX δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής προς το παρών  (edit πάνω στο TTF) , άγνωστο αν βάλουν μετά

της ΔΕΗ προς το παρών δεν τα πειράζουνε , άγνωστο αν το κάνουν μετά

θα πρότεινα σήμερα να το αποφασίσεις

Τέλος Αυγούστου θα καλέσω την ΕΔΑ θεσσ για έλεγχο. Εγώ έχω υποβάλει την μελέτη στην ΕΔΑ όποτε όταν γυρίσω από διακοπές θα υποβαλω τα τελικά χαρτιά για να έρθει μηχανικός για έλεγχο. Με αυτά που λέτε κλείνω προς το σταθερό ΔΕΗ 0,125. Αυτό έχει έκπτωση δεπα? Λέτε να κάνω από τώρα την διαδικασία για συμβόλαιο? Γίνεται και ηλεκτρονικά ή πρέπει να πάρω τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού σε κατάστημα τους? Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Τέλος Αυγούστου θα καλέσω την ΕΔΑ θεσσ για έλεγχο. Εγώ έχω υποβάλει την μελέτη στην ΕΔΑ όποτε όταν γυρίσω από διακοπές θα υποβαλω τα τελικά χαρτιά για να έρθει μηχανικός για έλεγχο. Με αυτά που λέτε κλείνω προς το σταθερό ΔΕΗ 0,125. Αυτό έχει έκπτωση δεπα? Λέτε να κάνω από τώρα την διαδικασία για συμβόλαιο? Γίνεται και ηλεκτρονικά ή πρέπει να πάρω τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού σε κατάστημα τους? Ευχαριστώ!

Περσι ειχε την επιδοτηση το σταθερο, φετος κανεις δεν ξερει αν θα υπαρχει, ποσο θα ειναι και αν θα ειναι μονο για σταθερα η και κυμαινομενα. Η διαδικασια παιρνει αρκετο καιρο, για επανασυνδεση εμενα πηρε σχεδον εναν μηνα με τηλεφωνικη αιτηση. Για αιτηση σε καταστημα πρεπει να υποστηριζει το καταστημα το φυσικο αεριο, τα εχουν στην λιστα στο σαιτ τους. Οπως και να χει καλο ειναι να βιαστεις γιατι ποιος ξερει αν θα ισχυει για πολυ το (πανακριβο) κατα τα αλλα 0.125.

 

Ασχετο τωρα ειδα στο σαιτ τους οτι για το benefit https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/fysiko-aerio/myhome-gasbenefit/ η εκπτωση 30% για αιτησεις μεχρι 31/8. Μετα θα ισχυει ξερο ttf+0.04? Και με 24μηνη δεσμευση κιολας?Δεν πολυβγαζει νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Manolo7 είπε

Ασχετο τωρα ειδα στο σαιτ τους οτι για το benefit https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/fysiko-aerio/myhome-gasbenefit/ η εκπτωση 30% για αιτησεις μεχρι 31/8. Μετα θα ισχυει ξερο ttf+0.04? Και με 24μηνη δεσμευση κιολας?Δεν πολυβγαζει νοημα.

ωχ, καινούριο είναι

και βγάζει νόημα μιας και τα υπόλοιπα κυμαινόμενα (πλην του Ηρων FX) βαράνε ρήτρα πάνω στο TTF και πάνε αρκετά παραπάνω απο TTF+0,04

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα . Μπαίνω σε νεο σπίτι λογω μετακομισης και πρέπει άμεσα να κάνω νέο προγραμμα. Εχω αποκλεισει απο τα λεγόμενα σας το ενδεχομενο double . Aλλα για αεριο η τιμη του ηρων fx  στα 0.02 μου φαινεται καλη. ειναι κατι που δεν βλεπω η πρεπει να προσεξω εκτός απο την ασυνέπεια του ηρων με τους λογαριασμους που διαβασα σε προηγουμενες σελιδες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, andreaskes είπε

Καλησπέρα . Μπαίνω σε νεο σπίτι λογω μετακομισης και πρέπει άμεσα να κάνω νέο προγραμμα. Εχω αποκλεισει απο τα λεγόμενα σας το ενδεχομενο double . Aλλα για αεριο η τιμη του ηρων fx  στα 0.02 μου φαινεται καλη. ειναι κατι που δεν βλεπω η πρεπει να προσεξω εκτός απο την ασυνέπεια του ηρων με τους λογαριασμους που διαβασα σε προηγουμενες σελιδες? 

+ ρήτρα αναπροσαρμογής , κατέβασε το excel της υπογραφής μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

+ ρήτρα αναπροσαρμογής , κατέβασε το excel της υπογραφής μου

ευχαριστω για την απαντηση.το εχω κατεβασει εννοειται αλλα μαλλον δεν το καταλαβαινω σωστα η δεν ,μου το ανοιγει σωστα?

 

Screenshot 2022-08-02 02.54.55.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, andreaskes είπε

ευχαριστω για την απαντηση.το εχω κατεβασει εννοειται αλλα μαλλον δεν το καταλαβαινω σωστα η δεν ,μου το ανοιγει σωστα?

κελί Β24 , μαντεύεις τιμή TTF , οι τρέχουσες (αλλάζουν συνεχώς) είναι εδώ:

https://www.theice.com/products/27996665/Dutch-TTF-Gas-Futures/data?marketId=5285051

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...