Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, vassar είπε

Στο αέριο πάντως η επιδότηση πέρσι και ακόμα και στο τελευταίο λογαριασμό που έλαβα ήταν και στα σταθερά προγράμματα, αυτό θα σταματήσει να ισχύει του χρόνου;

ειλικρινά εντυπωσιάζομαι με τέτοιες ερωτήσεις , εδώ ούτε απο το υπουργείο δεν είναι σε θέση να απαντήσουν και ρωτάτε κάτι τέτοια στο insomnia ? 😂

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους! Από 19/4 έχω αλλάξει πάροχο (από ΖΕΝΙΘ σε ΗΡΩΝ), με το επιβεβαίωσε η ΕΔΑ, η οποία έστειλε την μέτρηση στον ΗΡΩΝΑ, αλλά ακόμη δε φαίνομαι πελάτης του. Μου απάντησαν ότι ειναι θέμα συγχρονισμού. Τρεις μήνες συγχρονισμό;;;;;  Λέτε να παίζει κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, billever είπε

Γεια σε όλους! Από 19/4 έχω αλλάξει πάροχο (από ΖΕΝΙΘ σε ΗΡΩΝ), με το επιβεβαίωσε η ΕΔΑ, η οποία έστειλε την μέτρηση στον ΗΡΩΝΑ, αλλά ακόμη δε φαίνομαι πελάτης του. Μου απάντησαν ότι ειναι θέμα συγχρονισμού. Τρεις μήνες συγχρονισμό;;;;;  Λέτε να παίζει κάτι άλλο;

Καλως ήρθες στον κοσμο του Ηρων,εγω εχω σχεδον 4 μηνες που εχω φυγει με επιβεβαίωση από ΕΔΑ και ακόμη στον Ηρων δεν εχουν ιδέα και από ότι μου είπαν από την ΕΔΑ είναι κατι που θα έπρεπε να το ξέρουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billever είπε

Γεια σε όλους! Από 19/4 έχω αλλάξει πάροχο (από ΖΕΝΙΘ σε ΗΡΩΝ), με το επιβεβαίωσε η ΕΔΑ, η οποία έστειλε την μέτρηση στον ΗΡΩΝΑ, αλλά ακόμη δε φαίνομαι πελάτης του. Μου απάντησαν ότι ειναι θέμα συγχρονισμού. Τρεις μήνες συγχρονισμό;;;;;  Λέτε να παίζει κάτι άλλο;

άνοιξε αίτημα μέσω myrae μπας και γίνει τίποτα

εγώ έκανα αίτηση πέρυσι το Φεβρουάριο περίπου και 2η τον Ιούλιο, ακόμα περιμένω τα συμβόλαιο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/7/2022 στις 12:09 ΠΜ, korakios είπε

ειλικρινά εντυπωσιάζομαι με τέτοιες ερωτήσεις , εδώ ούτε απο το υπουργείο δεν είναι σε θέση να απαντήσουν και ρωτάτε κάτι τέτοια στο insomnia ? 😂

Επίσης μη κανετε καμιά 🥔 και ρωτήστε το υπουργείο, μπορεί να μην έχουν ιδέα τι γράψανε στο ΦΕΚ 😅

3 ώρες πριν, billever είπε

Γεια σε όλους! Από 19/4 έχω αλλάξει πάροχο (από ΖΕΝΙΘ σε ΗΡΩΝ), με το επιβεβαίωσε η ΕΔΑ, η οποία έστειλε την μέτρηση στον ΗΡΩΝΑ, αλλά ακόμη δε φαίνομαι πελάτης του. Μου απάντησαν ότι ειναι θέμα συγχρονισμού. Τρεις μήνες συγχρονισμό;;;;;  Λέτε να παίζει κάτι άλλο;

Mε Ήρων θα μιλάς αποκλειστικά μέσω myrae αν δε θες να κάψεις εγκεφαλικά κύτταρα. Κι εμένα το ρεύμα 3 μήνες δε συγχρονίζονται, μόλις άνοιξα αίτημα στη rae πήρα λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

edit:

Άντε ωραία, μας κόβω να μένουμε χωρίς αέριο απ'το καλοκαίρι. 💣

Η Ρωσία είναι έτοιμη να διακόψει πλήρως την ροή φυσικού αερίου στην Ελλάδα διότι όπως υποστηρίζουν πηγές της Gazprom, η Ελλάδα σπάει το εμπάργκο του ρωσικού φυσικού αερίου στην Βουλγαρία επαναπωλώντας το ρωσικό αέριο που εισάγει από τον Turkish Stream στην… Σόφια!

https://www.pronews.gr/oikonomia/gazprom-i-athina-mas-eksapata-kai-metapolei-to-rosiko-fysiko-aerio-sti-voulgaria/

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, ekrepali είπε

Mε Ήρων θα μιλάς αποκλειστικά μέσω myrae αν δε θες να κάψεις εγκεφαλικά κύτταρα. Κι εμένα το ρεύμα 3 μήνες δε συγχρονίζονται, μόλις άνοιξα αίτημα στη rae πήρα λογαριασμό.

Μολις εστειλα myrae για τον ιδιο λογο. Ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΙ στην ηρων, απλα ηταν αναγκη να μπει παροχη τωρα και επελεξα το αοριστου..

Σε περιπτωση που θελω να παω αλλου πριν ερθει λογαριασμος, (πολύ πιθανό σενάριο), υπαρχει θεμα με τον επομενο παροχο που ζηταει εξοφλημενο τελευταιο λογαριασμο του τωρινου παροχου (Ηρων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, VirusX2gr said:

Μολις εστειλα myrae για τον ιδιο λογο. Ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΙ στην ηρων, απλα ηταν αναγκη να μπει παροχη τωρα και επελεξα το αοριστου..

Σε περιπτωση που θελω να παω αλλου πριν ερθει λογαριασμος, (πολύ πιθανό σενάριο), υπαρχει θεμα με τον επομενο παροχο που ζηταει εξοφλημενο τελευταιο λογαριασμο του τωρινου παροχου (Ηρων)

Κανείς υπεύθυνη δήλωση ότι δεν έχει εκδοθεί ακόμα λογαριασμός και δεν έχεις οφειλές 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικοτερα το ttf που χρεωνει η ΔΕΗ νομιζω ειναι τα χαμηλοτερα σε σχεση με τους υπολοιπους, μπορει να κανω και λαθος..

Αν παω gasbenefit μετα μπορω να παω σε gascontrol χωρις ρητρα αποχώρησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, VirusX2gr είπε

Γενικοτερα το ttf που χρεωνει η ΔΕΗ νομιζω ειναι τα χαμηλοτερα σε σχεση με τους υπολοιπους, μπορει να κανω και λαθος..

Αν παω gasbenefit μετα μπορω να παω σε gascontrol χωρις ρητρα αποχώρησης;

Στη παρούσα φάση είναι 0.02 φτηνότερη από το επόμενο κυμαινόμενο.

Αν πας benefit και αλλάξεις σε gascontrol, θα πληρώσεις ρήτρα αποχώρησης για το benefit... επίσης η αλλαγή προγράμματος εκτελείται αφού περάσει τεχνικός της ΕΔΑ για καταμέτρηση. Δηλαδή αν κάνεις τώρα την αλλαγή... θα μπει σε ισχύ όταν γίνει η καταμέτρηση το Σεπτέμβρη, κι αν δε γίνει καταμέτρηση τον Σεπτέμβρη, τότε το Νοέμβρη.

Επίσης η νέα σύμβαση εκτελείται με 30 μέρες καθυστέρηση δηλαδή αν η προγραμματισμένη καταμέτρηση είναι 1-10 Νοεμβρίου και εσύ υπογράψεις αλλαγή προγράμματος 15 Οκτωβρίου, τότε η εντολή για αλλαγή προγράμματος θα καταχωρηθεί στο σύστημα στις 15 Νοεμβρίου και η αλλαγή θα πραγματοποιηθεί στην επόμενη καταμέτρηση δηλαδή στις 1-10 Ιανουαρίου. Απλά πράγματα. 💣

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/7/2022 στις 7:19 ΜΜ, ekrepali είπε

edit:

Άντε ωραία, μας κόβω να μένουμε χωρίς αέριο απ'το καλοκαίρι. 💣

Η Ρωσία είναι έτοιμη να διακόψει πλήρως την ροή φυσικού αερίου στην Ελλάδα διότι όπως υποστηρίζουν πηγές της Gazprom, η Ελλάδα σπάει το εμπάργκο του ρωσικού φυσικού αερίου στην Βουλγαρία επαναπωλώντας το ρωσικό αέριο που εισάγει από τον Turkish Stream στην… Σόφια!

https://www.pronews.gr/oikonomia/gazprom-i-athina-mas-eksapata-kai-metapolei-to-rosiko-fysiko-aerio-sti-voulgaria/

Ποιος σπάει το εμπάργκο; Εγώ και εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απάντηση της Ηρων στο myrae:

Αναφορά σε κείμενο

Κατόπιν επικοινωνίας με το αρμόδιο για παροχές Φυσικού Αερίου,  τμήμα της Εταιρείας μας , επιβεβαιώνεται πως η παροχή εκροσωπείται από την Εταιρεία μας.

Η μη αποτύπωση της εν λόγω πληροφορίας στο σύστημα μας οφείλεται σε αστοχία η οποία επιλύεται.

2 μηνες κάνει συγχρονισμό το σύστημα... :P 

Επεξ/σία από VirusX2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

πάροχοι κεριών και οικονομικά πακέτα το νέο θέμα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...