Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από γραπτή επικοινωνία με δεη με ενημέρωσαν ότι όταν λήξει το myhomegascontrol γίνεται μεταφορά σε κυμαινόμενο (λογικά αορίστου?) και χρεώνεσαι βάσει ttf. Οπότε δεν ειναι σαν το ρεύμα που σε μεταφέρει στο αντίστοιχο πρόγραμμα με τις τότε τιμές. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 hours ago, Manolo7 said:

Μετά από γραπτή επικοινωνία με δεη με ενημέρωσαν ότι όταν λήξει το myhomegascontrol γίνεται μεταφορά σε κυμαινόμενο (λογικά αορίστου?) και χρεώνεσαι βάσει ttf. Οπότε δεν ειναι σαν το ρεύμα που σε μεταφέρει στο αντίστοιχο πρόγραμμα με τις τότε τιμές. 

Αυτό όταν έχεις ενημερώσει 1 μηνα πριν ότι δεν θες αυτόματη ανανέωση ή χωρίς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Manolo7 είπε

Μετά από γραπτή επικοινωνία με δεη με ενημέρωσαν ότι όταν λήξει το myhomegascontrol γίνεται μεταφορά σε κυμαινόμενο (λογικά αορίστου?) και χρεώνεσαι βάσει ttf. Οπότε δεν ειναι σαν το ρεύμα που σε μεταφέρει στο αντίστοιχο πρόγραμμα με τις τότε τιμές. 

Λοιπόν, δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Κι εμένα γραπτώς αυτό μου απάντησαν, ωστόσο τηλεφωνικά μου είπαν ότι γίνεται αυτόματη μεταφορά στο control με την τρέχουσα τιμολόγηση. Επειδή εμένα έγινε η μετάβαση, τους ξαναπήρα και μου επιβεβαίωσαν ότι είμαι στο νέο με τα 0,125 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vins είπε

Λοιπόν, δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Κι εμένα γραπτώς αυτό μου απάντησαν, ωστόσο τηλεφωνικά μου είπαν ότι γίνεται αυτόματη μεταφορά στο control με την τρέχουσα τιμολόγηση. Επειδή εμένα έγινε η μετάβαση, τους ξαναπήρα και μου επιβεβαίωσαν ότι είμαι στο νέο με τα 0,125 

ναι είναι γνωστό το support, εγώ θα στείλω αρκετά ερωτήματα , ένα ανα εβδομάδα , να κάνω γκάλοπ 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, vins είπε

Λοιπόν, δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Κι εμένα γραπτώς αυτό μου απάντησαν, ωστόσο τηλεφωνικά μου είπαν ότι γίνεται αυτόματη μεταφορά στο control με την τρέχουσα τιμολόγηση. Επειδή εμένα έγινε η μετάβαση, τους ξαναπήρα και μου επιβεβαίωσαν ότι είμαι στο νέο με τα 0,125 

Μάλιστα άρα πρέπει να έχουμε το νου μας ένα μήνα πριν λήξει και να ενοχλησουμε κιόλας. 

 

49 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αυτό όταν έχεις ενημερώσει 1 μηνα πριν ότι δεν θες αυτόματη ανανέωση ή χωρίς?

Μου είπε ότι αν θέλω να ανανεώσω πρέπει να πάρω τηλέφωνο λίγες μέρες πριν να τους το ζητήσω. Εάν το αφήσω έτσι θα ξεκινήσω να χρεώνομαι βάσει ttf από την επόμενη της λήξης του συμβολαίου. Βέβαια από ότι είπαν τα μέλη πιο πάνω ο κάθε υπάλληλος απαντάει όπως νομίζει οπότε δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αυτά που μου είπε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Manolo7 said:

Μου είπε ότι αν θέλω να ανανεώσω πρέπει να πάρω τηλέφωνο λίγες μέρες πριν να τους το ζητήσω. Εάν το αφήσω έτσι θα ξεκινήσω να χρεώνομαι βάσει ttf από την επόμενη της λήξης του συμβολαίου. Βέβαια από ότι είπαν τα μέλη πιο πάνω ο κάθε υπάλληλος απαντάει όπως νομίζει οπότε δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αυτά που μου είπε. 

Καλή φάση.

Το να πας από κυμαινόμενο σε σταθερό θεωρείται "αναβάθμιση" (όπως στις ταχύτητες internet) και δεν χρεώνει σπάσιμο ακόμα κι αν ήσουν σε 2ετές συμβόλαιο. Τεσταρισμένο από πέρσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Manolo7 είπε

Μάλιστα άρα πρέπει να έχουμε το νου μας ένα μήνα πριν λήξει και να ενοχλησουμε κιόλας. 

Αυτό είναι πολύ σημαντικό καθώς εμάς ουδέποτε μας ενημέρωσαν! Και μάλιστα όταν τους το έγραψα στο email μαζί με αλλα ερωτήματα, το έκαναν γαργάρα κανονικά! Όποτε έχετέ το στο νου σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ,

 

ειμαι πολύ προβληματισμένος με το θέμα αυτό. Πραγματικά σκέφτομαι να κάνω αίτηση για δεη φυσικό στα 0,12 γιατί φοβάμαι τι θα γίνει από χειμώνα μεριά. 
 

εχω την εντύπωση ότι δεν θα μπορέσω να ανταποκριθώ στις χρηματικές ανάγκες θέρμανσης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jt1973 είπε

Καλημέρα ,

 

ειμαι πολύ προβληματισμένος με το θέμα αυτό. Πραγματικά σκέφτομαι να κάνω αίτηση για δεη φυσικό στα 0,12 γιατί φοβάμαι τι θα γίνει από χειμώνα μεριά. 
 

εχω την εντύπωση ότι δεν θα μπορέσω να ανταποκριθώ στις χρηματικές ανάγκες θέρμανσης 

Και αν δεν δώσουν επιδότηση στα σταθερά? Το ρεύμα πχ με τις επιδοτήσεις έχει πέσει 0.11 όπως είπε ο κοράκιος, σκέψου να είχες κλείσει σταθερό με 0.24..απο την άλλη πόσο μπορεί να φτάσει το αέριο με αυτή τη κατάσταση? 0.25 είναι απίθανο? Για μένα όχι.Δικοπο μαχαίρι ειναι εγώ προσωπικά θα περιμένω μεχρι τέλη Αυγούστου μέσα Σεπτέμβρη μήπως βγει κάτι καλύτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο πολύ για κατι καλύτερο οσο πλησιάζουμε στον χειμώνα και όπως δείχνουν τα γεγονότα μέχρι στιγμής και τα συμβόλαια που παίζουν δείχνουν την πορεία που θα υπάρξει για την σεζόν που έρχεται το (θετικο) θα είναι να διατηρηθούν οι τιμές σε αυτά τα επίπεδα,όπως έχουν πει εάν υπάρχει κάποια αποκλιμάκωση θα είναι για σεζόν 23-24 απο εκει και περα το κόστος θέρμανσης είναι πολύ διαφορετικο για τον καθένα,περιοχη,αναγκες θέρμανσης, αν δικαιούται το επίδομα θέρμανσης,κατανάλωση που εχει οπότε ο καθένας τα ζυγίζει και πράττει αναλόγως  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα σήμερα το σταθερό της ΔΕΗ. Ο θεός βοηθός!

Στην περίπτωση που τον χειμώνα με τις επιδοτήσεις κλπ συμφέρει το κυμενόμενο, ξέρετε αν μπορώ να διακόψω το σταθερό, να πληρώσω το πέναλτι αποχώρησης και να παω στο κυμαινόμενο της ΔΕΗ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Ωραία πολιτική η ΕΕ

βρεθήκαμε με έναν προμηθευτη. Ποιός το σκέφτηκε?

Δεν βρίσκεις άκρη εδώ ένας Γάλλος υπουργός δεν ξέρω τι ήταν λέει δεν θέλουμε να εξαρτώμαστε από τους Ρώσους και θέλουμε να στηριζομαστε στα πόδια μας, και αμέσως μετά ανεβαίνει άρθρο ότι κανονίζεται σχέδιο έκτακτης ανάγκης για την Ευρώπη σε περίπτωση που δεν ξανανοίξουν τον αγωγό οι Ρώσοι. 

Με λίγα λόγια ανεξάρτητοι από τα lidl. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο αέριο πάντως η επιδότηση πέρσι και ακόμα και στο τελευταίο λογαριασμό που έλαβα ήταν και στα σταθερά προγράμματα, αυτό θα σταματήσει να ισχύει του χρόνου;

Επεξ/σία από vassar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...