Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Οκ άρα ας πούμε 100. Πάντως αν δεν πέσουν οι τιμές δεν έχει κανένα νόημα πλέον να έχεις αέριο σε μία πολυκατοικία αν δεν επιδοτείται

Δεν υπάρχει «ας πούμε» , είναι ακριβέστατο το ποσό ανάλογα το πάγιο από το πρόγραμμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναρωτιέμαι τι θα πληρώνω αν δε το χρησιμοποιώ.... Νόμιζα ότι είναι απλή ερώτηση .  εννοούσα τι γενικά χρεώνουν για να υπάρχει μία ενεργή σύνδεση σε ένα σπίτι okay θα πάρω ένα λογαριασμό φυσικό αέριο ενός άλλου και θα δω

Ας μου πει κάποιος που έχει φυσικό αέριο Ελλάδος; πόσο πληρώνει το καλοκαίρι ιούνιο-ιούλιο-αύγουστο....

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, coyote2 said:

Αναρωτιέμαι τι θα πληρώνω αν δε το χρησιμοποιώ.... Νόμιζα ότι είναι απλή ερώτηση .  εννοούσα τι γενικά χρεώνουν για να υπάρχει μία ενεργή σύνδεση σε ένα σπίτι okay θα πάρω ένα λογαριασμό φυσικό αέριο ενός άλλου και θα δω

Ας μου πει κάποιος που έχει φυσικό αέριο Ελλάδος; πόσο πληρώνει το καλοκαίρι ιούνιο-ιούλιο-αύγουστο....

Λοιπόν για να σε βοηθήσω, σου επισυνάπτω λογαριασμους 2 μηνών ΚΛΕΙΣΤΟΥ σπιτιου που έχει παροχή g4 για θέρμανση και ΖΝΧ

οπως είπαμε το πάγιο το προσαρμοζεις αναλόγως, στην περίπτωση μου δεν έχω πάγιο 

4E1C70C0-A14E-4E5F-83A1-3D4EE54B28A3.png

6F56BD40-F547-4579-9DCA-BA34EC8041C3.png

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, coyote2 είπε

Οκ άρα ας πούμε 100.

 

58 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Αναρωτιέμαι τι θα πληρώνω αν δε το χρησιμοποιώ...

Υπάρχουν στο excel του κοράκιο όλα τα προγράμματα, δεν είναι πυρηνική επιστήμη.

1.jpg.49202378ca3324676f07e58481394941.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, ekrepali said:

 

Υπάρχουν στο excel του κοράκιο όλα τα προγράμματα, δεν είναι πυρηνική επιστήμη.

1.jpg.49202378ca3324676f07e58481394941.jpg

 

Ωστόσο ακόμα και χωρίς πάγιο 0 δεν έρχεται ποτέ γιατί βάζουν χρεώσεις επι χρεώσεων όποτε ναι μεν είναι πολύ μικρά ποσά αλλά δεν είναι μηδέν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kpaleogiannis είπε

Επειδή πρέπει να βάλω ΤΩΡΑ αεριο στο καινουριο μου σπίτι κατεληξα σε ΔΕΗ σταθερό... Ο Θεός μαζί μας αδερφια!

να ξέρετε ότι η ΔΕΗ έχει πρόβλημα με τις νέες συνδέσεις μιας κ άλλαξε μηχανογραφικό για το Φ.αεριο κ καθυστερεί τουλάχιστον 3 εβδομάδες για να στείλει την αίτηση σας στην ΕΔΑ.Σε κοροϊδεύουν κ μέσα στα μούτρα ως εξυπηρέτηση πελατών.Δεν έχω βρίσει άνθρωπο ποτέ ...ε τώρα το κάνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, amfikratis είπε

να ξέρετε ότι η ΔΕΗ έχει πρόβλημα με τις νέες συνδέσεις μιας κ άλλαξε μηχανογραφικό για το Φ.αεριο κ καθυστερεί τουλάχιστον 3 εβδομάδες για να στείλει την αίτηση σας στην ΕΔΑ.Σε κοροϊδεύουν κ μέσα στα μούτρα ως εξυπηρέτηση πελατών.Δεν έχω βρίσει άνθρωπο ποτέ ...ε τώρα το κάνα

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρουν τι γίνεται επί δυόμιση μήνες δεν είχα καμία εξέλιξη και ούτε που ήξεραν που βρίσκεται η αίτηση που την είχα κάνει Μάρτιο τόσο στο κατάστημα που πήγα δεύτερη φορά όπως και στην εξυπηρέτηση που είχα πάρει πόσες φορές όταν ήρθε ο λογαριασμός είδα ότι από την στιγμή της αίτησης είχε ολοκληρώθηκε μέσα σε 2-3 εβδομάδες από 1 Απριλίου ήμουν στην ΔΕΗ αλλά ούτε που το ήξεραν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/7/2022 στις 1:10 ΜΜ, ekrepali είπε

Προσωπικά πιστεύω ότι το κυμαινόμενο θα ανέβει πάνω από 200E/MWh (0.20Ε/kwh) την επόμενη βδομάδα που θα κλείσει ο Nordstream για συντήρηση (11/7 ως 21/7)... και το χειμώνα μπορεί και να έχουμε ακόμα μεγαλύτερα δράματα. Τώρα απλά θα πάρουμε μια καλή γεύση.

Καλά την ψιλιάστηκες ότι θα επηρεάσει το κλείσιμο του Nordstream.Ωστόσο για να δούμε...

https://www.in.gr/2022/07/08/economy/oikonomikes-eidiseis/logariasmoi-reymatos-anatropi-sta-metra-logo-nord-stream-1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, libertini είπε

Καλά την ψιλιάστηκες ότι θα επηρεάσει το κλείσιμο του Nordstream.Ωστόσο για να δούμε...

https://www.in.gr/2022/07/08/economy/oikonomikes-eidiseis/logariasmoi-reymatos-anatropi-sta-metra-logo-nord-stream-1/

Είναι γνωστό εδώ και 1 βδομάδα αυτό...  απλά στην Ελλάδα λειτουργούν τα πάντα με χρονοκαθυστέρηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτός Ρώσικο δεν παίρνει όμως?

19 ώρες πριν, marmagia είπε

Ωστόσο ακόμα και χωρίς πάγιο 0 δεν έρχεται ποτέ γιατί βάζουν χρεώσεις επι χρεώσεων όποτε ναι μεν είναι πολύ μικρά ποσά αλλά δεν είναι μηδέν 

αρχίζω να πιστεύω ότι δεν αξίζει να βάλω αέριο αυτόνομη. Πληρώνω 250 ευρω κοινόχρηστα το χειμώνα και το ανάβουν μία φορά την ημέρα. Αν βάλω αυτόνομη θα πληρώσω 70 ευρω έτσι κι αλλιως. Δε θα δώσω τα 250 αλλά θα δώσω 60 συν ότι κάψω. Με μία φορά την ημέρα θα μου βγεί το ίδιο και χειρότερα... τι θα γλυτώσω για μικρό σπίτι. Την ησυχία μου αλλλα..... 

Αν κάνει πολύ κρύο θα βάλω κλιματισμό.... Αθήνα είμαστε. Πιστεύω ότι θα αργήσει να πέσει ή δε θα πέσει ποτέ στα 5 cents

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, coyote2 said:

και αυτός Ρώσικο δεν παίρνει όμως?

αρχίζω να πιστεύω ότι δεν αξίζει να βάλω αέριο αυτόνομη. Πληρώνω 250 ευρω κοινόχρηστα το χειμώνα και το ανάβουν μία φορά την ημέρα. Αν βάλω αυτόνομη θα πληρώσω 70 ευρω έτσι κι αλλιως. Δε θα δώσω τα 250 αλλά θα δώσω 60 συν ότι κάψω. Με μία φορά την ημέρα θα μου βγεί το ίδιο και χειρότερα... τι θα γλυτώσω για μικρό σπίτι. Την ησυχία μου αλλλα..... 

Αν κάνει πολύ κρύο θα βάλω κλιματισμό.... Αθήνα είμαστε. Πιστεύω ότι θα αργήσει να πέσει ή δε θα πέσει ποτέ στα 5 cents

Βασικά ούτε η κοινόχρηστη παροχή θα σου βγει 250€. Μην συγκρίνεις τα φετινά δεδομένα με τα περσινά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...