Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, marmagia είπε

και ότι δεν διπλοχρεωνουν μεταξύ έναντι και εκκαθαριστικών τις χρεώσεις μεταφοράς κλπ.

κανονικά χρεώνονται μόνο στον εκκαθαριστικό, έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 minutes ago, libertini said:

κανονικά χρεώνονται μόνο στον εκκαθαριστικό, έτσι δεν είναι;

Δεν είμαι σίγουρη γιατί λόγω της τηλεμετρησης έχω κάθε μήνα εκκαθαριστικό. Εμένα πχ με διπλό χρέωσαν στον εκκαθαριστικό (τελικό) και στον διορθωτικό που βγήκε για να μου δώσουν τις κρατικές επιδοτήσεις 

οχ δες εδώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, marmagia είπε

Δεν είμαι σίγουρη γιατί λόγω της τηλεμετρησης έχω κάθε μήνα εκκαθαριστικό. Εμένα πχ με διπλό χρέωσαν στον εκκαθαριστικό (τελικό) και στον διορθωτικό που βγήκε για να μου δώσουν τις κρατικές επιδοτήσεις

την διάβασα αυτή την ανάρτηση, ωστόσο αναφέρεσαι στον τελικό λογαριασμό και στον εκκαθαριστικό. Παρακάτω βάζω έναν παλιό λογαριασμό του ΗΡΩΝ, ο οποίος είναι έναντι και έχει χρέωση μεταφοράς. Νόμιζα ότι ήταν φυσιολογικό 🤔 Αν δεν είναι, ε ρε μηνύσεις που θα πέσουν! Τώρα που πήραμε φόρα! 😄

12:2020 copy.pdf

Επεξ/σία από libertini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, libertini said:

την διάβασα αυτή την ανάρτηση, ωστόσο αναφέρεσαι στον τελικό λογαριασμό και στον εκκαθαριστικό. Παρακάτω βάζω έναν παλιό λογαριασμό του ΗΡΩΝ, ο οποίος είναι έναντι και έχει χρέωση μεταφοράς. Νόμιζα ότι ήταν φυσιολογικό 🤔 Αν δεν είναι, ε ρε μηνύσεις που θα πέσουν! Τώρα που πήραμε φόρα! 😄

12:2020 copy.pdf 972.35 kB · 4 downloads

Αυτός ο έναντι δεν έχει ούτε ρήτρα αναπροσαρμογής μέσα ούτε κρατικές επιδοτήσεις σου έχουν χρεώσει όμως κανονικά χρεώσεις μεταφοράς κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, marmagia είπε

Αυτός ο έναντι δεν έχει ούτε ρήτρα αναπροσαρμογής μέσα ούτε κρατικές επιδοτήσεις σου έχουν χρεώσει όμως κανονικά χρεώσεις μεταφοράς κλπ 

Δεν έχει τίποτα διότι είναι από τον Δεκέμβρη του 2020 έως Φλεβάρη του 2021!!!! Φαντάστηκα ότι η χρέωση μεταφοράς ήταν ενδεικτική, διότι ενδεικτική ήταν και η ποσότητα του φυσικού αερίου

Επεξ/σία από libertini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, libertini είπε

Δεν έχει τίποτα διότι είναι από τον Δεκέμβρη του 2020 έως Φλεβάρη του 2021!!!! Φαντάστηκα ότι η χρέωση μεταφοράς ήταν ενδεικτική, διότι ενδεικτική ήταν και η ποσότητα του φυσικού αερίου

Στον εκκαθαριστικό επιστρέφονται όλα τα ποσά των έναντι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Sir3n said:

Με ενδιαφέρει το θέμα, παρακολουθώ 

Spoiler

Δεν θα σου έρθουν ενημερώσεις για νέα μηνύματα εάν δεν σε ταγκαρει κάποιος. Καλύτερα επέλεξε παρακολούθηση του τοπικ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marmagia είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν θα σου έρθουν ενημερώσεις για νέα μηνύματα εάν δεν σε ταγκαρει κάποιος. Καλύτερα επέλεξε παρακολούθηση του τοπικ 

 

Από πού πατάω παρακολούθηση; Τώρα έφτιαξα το προφίλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Sir3n said:

Από πού πατάω παρακολούθηση; Τώρα έφτιαξα το προφίλ

Πάνω δεξιά δίπλα από τον τίτλο του topic έχει ένα κουμπί follow. Αν το πατήσεις θα σου βγάλει ένα παράθυρο που θα επιλέξεις τον τρόπο που θες να λαμβάνεις νέες ενημερώσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω μια παροχη στο σταθερο της ΔΕΗ που ληγει Σεπτ, απο ποτε μπορουμε να κανουμε ανανεωση?

Επισης σε δευτερη παροχη που εγινε τωρα, εβαλα ηρων προσωρινα αλλα ηδη σκεφτομαι να παω στα 0,125 της ΔΕΗ.. Τι να πω.. Ελπιζω να υπαρξει καποια παρεμβαση γρηγορα και να ξεκαθαρισει το τοπιο να ξερουμε τι σκατανα κανουμε... 

 

Η ΔΕΗ παντως εβγαλε TTF Ιουλιου 22 στα 0,106

Επεξ/σία από VirusX2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως καταλήγω στο να κλείσω το 0,125 της ΔΕΗ. Έχει ρήτρα 80€ πριν το 6μηνο. αν βρεθεί κάτι καλύτερο στο μεταξύ το σπάω και αλλάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vins είπε

Εγώ πάντως καταλήγω στο να κλείσω το 0,125 της ΔΕΗ. Έχει ρήτρα 80€ πριν το 6μηνο. αν βρεθεί κάτι καλύτερο στο μεταξύ το σπάω και αλλάζω.

Σε αυτο ελπιζουμε, μηπως το κανει καμια προσφορα κοντα στο 10λεπτο και μαζι με κανενα 0,02 της ΔΕΠΑ παει σταθερα στα 0,08... αλλα ολα ειναι τελειως ρευστα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το κακό είναι ότι δεν βλέπω να ανακοινώνουν μέτρα για πετρέλαιο θέρμανσης και ΦΑ πριν τον Νοέμβριο, με αποτέλεσμα να πρέπει να αποφασίσουμε νωρίτερα εμείς που δεν μένουμε σε ζεστές περιοχές.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...