Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, scarface5323 είπε

Ρώτησα αν το σταθερό,αφορά και ρεύμα και αέριο και λέει ναι και για τα 2 , επίσης μόνο αν το κάνετε συνδυάστηκα με ρεύμα ,και όταν ρώτησα σε ποιο προγγραμα θα είμαι,λέει στο easy, και μετά λέει στο max και έχανε τα λόγια της 

δεν έχει νόημα να το συζητάμε παραπάνω , κατάλαβες πρι τίνος πρόκειται

τώρα αν προχωρήσεις σε καταγγελία ή όχι εξαρτάται απο σένα

αν προχωρήσεις και υπάρχουν εξελίξεις , ενημέρωσέ μας :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2022 στις 8:48 ΜΜ, ekrepali είπε

2) Ετοιμάζεις το λογαριασμό και τη ταυτότητα σε PDF. Σύνολο κάτω από 3.5 ΜΒ. Κλείνεις adblock. Πάς στο MyRAE... κάνεις νέο αίτημα. Αιτιολογία αμφισβήτηση χρεώσεων. Στο κείμενο θα γράψεις αυτό που θα σου πει ο @korakios.. νομίζω το έχει copy-paste.

 

Υπάρχει κάπου το κείμενο του @korakios ? δεν μπορώ να το βρω κάπου..

Σε κάθε περίπτωση σας ευχαριστώ πάρα πολύ και τους 2 για τις συμβουλές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!

Έρχομαι εδώ από προτροπή φίλου γιατί έχω χαθεί με τα πακέτα και τους παρόχους. 

Σύντομα μετακομίζω και θέλω να βάλω ρεύμα και αέριο, και σκεφτομαι ΖΕΝΙΘ. Αν υπάρχει κάποια συμβουλή, ευπρόσδεκτη. 

Επίσης, επειδή θα έχω το σπίτι σαν εταιρική έδρα, και τα εταιρικά πακέτα με ενδιαφέρουν, αν και με μια πρώτη έρευνα που έκανα, νομίζω δεν συμφέρουν.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, KMavr είπε

Επίσης, επειδή θα έχω το σπίτι σαν εταιρική έδρα, και τα εταιρικά πακέτα με ενδιαφέρουν, αν και με μια πρώτη έρευνα που έκανα, νομίζω δεν συμφέρουν.

δεν συμφέρουν (δε γνωρίζω με επαγγελματικά και αέριο τι παίζει)

13 λεπτά πριν, KMavr είπε

θέλω να βάλω ρεύμα και αέριο, και σκεφτομαι ΖΕΝΙΘ. Αν υπάρχει κάποια συμβουλή, ευπρόσδεκτη. 

όχι double ,σου απαντώ για ρεύμα στο άλλο θέμα (edit έμπλεξα τα τόπικ)
για αέριο κάτι χωρίς δέσμευση , διάβασε τις προηγούμενες σελίδες και βλέπεις απο Σεπτέμβριο

Επεξ/σία από korakios
λάθος τοπικ & λινκ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/6/2022 στις 5:58 ΜΜ, scarface5323 είπε

Με ξαναπήρε η ίδια, το σταθερό είναι αυτό 2311229890 και μου είπε ότι σας λέω είναι σταθερό ναι, και ρώτησα σε ποιο προγγραμα θα είμαι δηλαδή,και λέει στο power home max,αλλά πάλι αρνήθηκε να μου τα στείλει με email

Πριν κάπου 2 εβδομάδες με πήραν και εμένα για αυτή την προσφορά. Την είπα να μου στείλει το email πρώτα για να το διαβάσω πριν υπογράψω. Και όπως λες αρνήθηκε να μου το στείλει επειδή είναι τηλεφωνική προσφορά. Το αναλύσαμε ότι η τιμή θα είναι κλειδωμένη 3 λεπτά το αέριο και τρία λεπτά το ρεύμα. Το πρόγραμμα είναι Easy. ΟΚ λέω στείλτε την ταχυδρομικός θα την διαβάσω και αν μου συμφέρει θα την υπογράψω. Όχι μου λέει, ο courier δεν μπορεί να περιμένει τόση ώρα. Κατάλαβα ότι μου λέει παπαριές. Και τώρα εδώ και μία εβδομάδα ο καημένος κούριερ δεν μπορεί να με βρει. Και μάλλον δεν θα με βρει ποτέ. Και όλα αυτά εξαιτίας του καλού το forum που καθόμαστε. Κάθε μέρα πέφτουν από 3 ,4 τηλέφωνα. Κάποια στιγμή θα το σηκώσω και θα γίνει το έλα να δεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, temis83 είπε

Κάθε μέρα πέφτουν από 3 ,4 τηλέφωνα. Κάποια στιγμή θα το σηκώσω και θα γίνει το έλα να δεις.

  

Στις 24/6/2022 στις 6:05 ΜΜ, korakios είπε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, korakios είπε

  

 

Με λίγα λόγια θα γράψω ότι με επιβεβαίωσε ,ότι η τιμή θα είναι σταθερή και κλειδωμένη, και από την άλλη δεν ανέφερε καν γεια την ρήτρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, temis83 είπε

Με λίγα λόγια θα γράψω ότι με επιβεβαίωσε ,ότι η τιμή θα είναι σταθερή και κλειδωμένη, και από την άλλη δεν ανέφερε καν γεια την ρήτρα;

ναι και οτι δε σου στέλναν τη σύμβαση . (παραπλανητικές τακτικές, μη διαφάνεια κτλ)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Έχω myHomeOnline με 0.17 λεπτά (τον Φεβρουάριο) και πρόλαβα στο τσακ gasControl στα 0.05 (τον Μάρτιο-Απρίλιο). To πρώτο πρόβλημα είναι με το gasControl.. δεν έγινε ακόμη η μετάβαση από πάροχο zenith σε ΔΕΗ. Είναι ακόμη σε αναμονή.. υπήρχε κόλλημα με τα δικαιολογητικά. Τώρα που ξεκόλλησε και είναι να ολοκληρωθεί η μεταφορά, προέκυψε δεύτερο πρόβλημα... με τον σπιτονοικύρη! Οπότε και μετακομίζουμε. Βρήκαμε σπίτι. Μίλησα στο τηλ. με ΔΕΗ και μου λέει πως ούτε το το ρεύμα ούτε το αέριο μεταφέρονται. (εννοώ τα προγράμματα με τις συγκεκριμένες καλές τιμές που έκλεισα). Πρέπει να κάνω νέες αιτήσεις και εννοείται με νέες τιμές. Αν έχετε κάποια συμβουλή, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, sotoir92 είπε

Καλημέρα. Έχω myHomeOnline με 0.17 λεπτά (τον Φεβρουάριο) και πρόλαβα στο τσακ gasControl στα 0.05 (τον Μάρτιο-Απρίλιο). To πρώτο πρόβλημα είναι με το gasControl.. δεν έγινε ακόμη η μετάβαση από πάροχο zenith σε ΔΕΗ. Είναι ακόμη σε αναμονή.. υπήρχε κόλλημα με τα δικαιολογητικά. Τώρα που ξεκόλλησε και είναι να ολοκληρωθεί η μεταφορά, προέκυψε δεύτερο πρόβλημα... με τον σπιτονοικύρη! Οπότε και μετακομίζουμε. Βρήκαμε σπίτι. Μίλησα στο τηλ. με ΔΕΗ και μου λέει πως ούτε το το ρεύμα ούτε το αέριο μεταφέρονται. (εννοώ τα προγράμματα με τις συγκεκριμένες καλές τιμές που έκλεισα). Πρέπει να κάνω νέες αιτήσεις και εννοείται με νέες τιμές. Αν έχετε κάποια συμβουλή, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Σωστά σου είπαν ότι δεν μεταφέρονται. Κρίμα γιατί με 0.05 στο αέριο θα την περνούσες λουκούμι το χειμώνα που μας έρχεται. Τώρα πας σε κυμαινόμενα και σε ρεύμα και σε αέριο, σε ρεύμα μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τη ρήτρα και σε αέριο σε κυμαινόμενο χωρίς ρήτρα πρόωρης αποχώρησης μήπως προκύψει κάτι καλύτερο μέχρι Σεπτέμβρη Οκτώβρη,οπως ελπίζουμε και εμείς δηλαδή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες,

οπως καταλαβαινω η φαση ειναι κυμαινομενο στο αεριο μεχρι να δουμε τι παιζει απο αρχες φθινοπωρου. Μια γρηγορη ερωτηση,αυτη την στιγμη ποιο ειναι το οικονομικοτερο κυμαινομενο πακετο χωρις ρητρα αποχωρησης ?  

Επισης,εχω την δυνατοτητα να παω σε αλλη εταιρεια φυσικου αεριου χωρις να πληρωσω τους τελευταιους λογαριασμους τους οποιους αμφισβητω με την Ζενιθ ?  (τρεχει ηδη σε πολλαπλα μετωπα αυτο,οπως ραε αλλα και με εξωδικη επιστολη μεσω δικ. επιμελητη και περιμενω να δω που θα καταληξει )

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Μια γρηγορη ερωτηση,αυτη την στιγμη ποιο ειναι το οικονομικοτερο κυμαινομενο πακετο χωρις ρητρα αποχωρησης ?  

Ηρών FX , κατέβασε το excel της υπογραφής μου και παίξε με τιμές TTF

20 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Επισης,εχω την δυνατοτητα να παω σε αλλη εταιρεια φυσικου αεριου χωρις να πληρωσω τους τελευταιους λογαριασμους τους οποιους αμφισβητω με την Ζενιθ ?  (τρεχει ηδη σε πολλαπλα μετωπα αυτο,οπως ραε αλλα και με εξωδικη επιστολη μεσω δικ. επιμελητη και περιμενω να δω που θα καταληξει )

εδώ χλωμό , σίγουρα θα σου ζητήσουν πρόσφατο πληρωμένο λογαριασμό αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα αν τρέχει αμφισβήτηση στη ΡΑΕ (ή ΣτΚ)  , πχ να πλήρωνες το μέρος του ποσού χωρίς τη ρήτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες καλησπέρα. Ήρθε ο πρώτος λογαριασμός αερίου από τη ΔΕΗ. Ρίξτε μια ματιά. Σας φαίνονται όλα οκ; 

Επίσης τι κάνουμε τώρα που καταργούνται οι ρήτρες αναπροσαρμογής. Παραμένουμε ΔΕΗ ή αλλάζουμε;

CamScanner 06-27-2022 22.38_2.jpg

Επεξ/σία από Giannis Vs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Giannis Vs είπε

Επίσης τι κάνουμε τώρα που καταργούνται οι ρήτρες αναπροσαρμογής

1. αφορά ρεύμα και όχι αέριο

2. δεν καταργείται καμία ρήτρα , συνέχεια απο εκεί και μετά για να καταλάβεις τι θα παίξει 

(αγνόησε κάτι συζητήσεις με τον rus) και καλό διάβασμα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...