Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, korakios είπε

τη ρήτρα αν δε γνωρίζεις οτι εφαρμόζει , να ζητήσεις ενημέρωση σε τυχών αλλαγές όρων αποκλειστικά μέσω email/sms και όχι μέσω του site (!) , αν φύγεις νωρίς ζητάνε τα 50€ δώρο πίσω και

 

τη ρήτρα αν δε γνωρίζεις οτι εφαρμόζει <,------ δεν κατάλαβα αυτή την φράση σου, μηπως έχει κάποιο συντακτικό λάθος? Εφαρμόζει ρήτρα στο Ήρων fx ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
35 λεπτά πριν, libertini είπε

θα ήθελα μια βοήθεια στο excel σας παρακαλώ, διότι μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες όσον αφορά τους υπολογισμούς. Είμαι στο ΚΟΤ -Β

λάθος νήμα , είπα σε mod να το μεταφέρει σου απάντησα εκεί

 

12 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

τη ρήτρα αν δε γνωρίζεις οτι εφαρμόζει <,------ δεν κατάλαβα αυτή την φράση σου, μηπως έχει κάποιο συντακτικό λάθος? Εφαρμόζει ρήτρα στο Ήρων fx ή όχι?

εφαρμόζει ρήτρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

λάθος νήμα , είπα σε mod να το μεταφέρει σου απάντησα εκεί

όντως μου ξέφυγε! με συγχωρείτε κι ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, korakios είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

λάθος νήμα , είπα σε mod να το μεταφέρει σου απάντησα εκεί

 

εφαρμόζει ρήτρα

υπάρχει τέλος πάντων κάποιο πρόγραμμα χωρίς ρήτρα? Που να ξέρεις οτι θα πληρώσεις το σταθερό τιμολόγιο ή το κυμαινόμενο TTF και μόνον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, marmagia είπε

Το έκανα ήδη και επιμένω και για την πίστωση ΔΕΠΑ Ιανουαρίου και Φεβρουαρίου. Εκείνοι θα διαφωνήσουν, εγώ θα διαφωνήσω και απλά θα κυλήσει έτσι η ζωή γιατί αυτή τη περίοδο τρώω ξύλο από παντού και δεν έχω μεγάλες αντοχές για τσακωμούς και γκρίνιες 

Η έκπτωση ΔΕΠΑ δεν υπήρχε και τους προηγούμενους μήνες; Νοεμβριο, Δεκεμβριο 21? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

υπάρχει τέλος πάντων κάποιο πρόγραμμα χωρίς ρήτρα? Που να ξέρεις οτι θα πληρώσεις το σταθερό τιμολόγιο ή το κυμαινόμενο TTF και μόνον.

ναι κατέβασε το excel της υπογραφής μου , απο τη σειρά 13 και μετά είναι τα προγράμματα βάσει TTF και σταθερό , βάλε κιλοβατώρες που καις ,μάντεψε το TTF του χειμώνα και δες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι κατέβασε το excel της υπογραφής μου , απο τη σειρά 13 και μετά είναι τα προγράμματα βάσει TTF και σταθερό , βάλε κιλοβατώρες που καις ,μάντεψε το TTF του χειμώνα και δες

δηλαδή όποιο πρόγραμμα είναι με ΤΤF κυμαινόμενο (σειρές 13 εώς και 18 στο excel σου), δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής? Για το Volton Gas Home Free τι γνώμη έχετε? χωρίς δέσμευση αλλά έχει μόνο 5% έκπτωση. ευχαριστω

edit: διαβάζω και αυτά https://www.google.com/search?client=opera&q=ΚΕΝ+Α.Ε.&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

και είμαι επιφυλλακτικός  

EDIT 2: άρα δεν μένει άλλη επιλογή απο Ηρων gas home FX χωρίς χρονική δέσμευση και βλέπουμε....

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

δηλαδή όποιο πρόγραμμα είναι με ΤΤF κυμαινόμενο (σειρές 13 εώς και 18 στο excel σου), δεν έχει ρήτρα αναπροσαρμογής?

όχι , αλλά έτσι ήταν και της Ελίν και άλλαξε και το είδα τυχαία  , δηλαδή να δεις τους όρους στο site και φυσικά να διαβάσεις το συμβόλαιο πριν υπογράψεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Makaron1984 said:

Η έκπτωση ΔΕΠΑ δεν υπήρχε και τους προηγούμενους μήνες; Νοεμβριο, Δεκεμβριο 21? 

Το ονομάζανε ως μετακύλιση κόστους Φ.α. Η κάπως έτσι. Αυτό μου το έδωσαν κανονικά για Δεκέμβριο δε μου έδωσαν τίποτα (μόνο ταμείο ενεργειακής μετάβασης) για Ιανουάριο φεβρουαριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

με βλέπω να ρωτάω αν το σταθερό της Ζενίθ είναι όντως σταθερό και να πηγαίνω προς τα εκεί πριν αυξηθεί  😂

Tζάμπα θα σου βγει το αέριο 0.093 με dual (βάλε εκείνο το καλό το πρόγραμμα στο ρεύμα με το 1cent ).  🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

με βλέπω να ρωτάω αν το σταθερό της Ζενίθ είναι όντως σταθερό και να πηγαίνω προς τα εκεί πριν αυξηθεί  😂

Το Gas Home Fix της ζενιθ ειναι σταθερο. Το εχω 3 χρονια. Το θεμα ειναι η σταθερη τιμη αν συμφερει σε βαθος ετους απο την τιμη με TTF. Ποιος μπορει να δωσει απαντηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sdaoulas είπε

Το Gas Home Fix της ζενιθ ειναι σταθερο. Το εχω 3 χρονια.

άλλα έλεγε το site πριν κάποιες μέρες ,δηλαδή οτι εφαρμόζεται ρήτρα και τώρα απλά δε λέει κάτι και στους γενικούς όρους οτι εφαρμόζεται

Μέχρι να το διορθώσουν το site  ή να ασχοληθώ και να στείλω email ,το θεωρώ με ρήτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η σταθερη τιμη Χρεωσης (το οποιο το εχω 3 χρονια και το επιβεβαιώνω) το θερειται με ρητρα. Δε μπορω να πω τιποτα.

Παιδες η ουσια ειναι αλλου. Αν η σταθερη τιμη (που πλεον ειναι αρκετα μεγαλη) συμφερει μακροπροθεσμα (1 ετος τουλαχιστον) απο την τιμη με TTF. Αυτο πρεπει να δουμε. 

image.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...