Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από Ιούνιο 21 ,ο επόμενος εκκαθαριστικός εκδοθηκε τέλη Ιανουαρίου 22. Ούτε καν Νοέμβριο. Για να έρθουν μαζεμένα και να μην φύγουμε τρέχοντας πιο νωρίς . Στους έναντι εννοείται δεν χρεωνανε την Δαφα όπως την ονομάζουν. 

Επεξ/σία από Makaron1984
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην αναφέρεις την υποσημείωση αλλαγής ονόματος , είναι σε υποσημείωση και δεν την πρόσεξες , μόνο αν τυχών το αναφέρουν 

55 λεπτά πριν, Makaron1984 είπε

Από Ιούνιο 21 ,ο επόμενος εκκαθαριστικός εκδοθηκε τέλη Ιανουαρίου 22. Ούτε καν Νοέμβριο. Για να έρθουν μαζεμένα και να μην φύγουμε τρέχοντας πιο νωρίς . Στους έναντι εννοείται δεν χρεωνανε την Δαφα όπως την ονομάζουν. 

Εννοείται δεν ήταν τυχαίο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Μην αναφέρεις την υποσημείωση αλλαγής ονόματος , είναι σε υποσημείωση και δεν την πρόσεξες , μόνο αν τυχών το αναφέρουν 

Εννοείται δεν ήταν τυχαίο 

Δεν υπήρξε υποσημειωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, korakios είπε

Το κωμικοτραγικό είναι ότι συμφέρει το συγκεκριμένο προς το παρών 

Ίσως η Φυσικό Αεριο να έχει νορμαλ χρεώσεις , δεν ξέρω αν έχει δέσμευση 

Tελικές τιμές για το Φυσικο Αέριο Extra (με την έκπτωση 20%):

Μάρτιος 2022: 0,08545, Απρίλιος: 0,13549

2 χρόνια δέσμευση

*Πολιτική ορθής χρήσης θεωρείται η έκπτωση έως 6€/MWh (καινούργιο αυτό) και η κατανάλωση έως 13MWh ανά 12μηνο (αυτό υπήρχε από παλιά). Για τις επιπλέον KWh κατανάλωσης στην χρέωση δεν υπολογίζεται έκπτωση.

Δηλαδή μετά τις 13000 πληρώνεις στην αρχική τιμή... ενώ μέχρι τις 13000kw δικαιούσαι έκπτωση 20% αλλά μέχρι 78 ευρώ. 😄

Πρώτη φορά βλέπω τέτοια έμμεση ρήτρα αναπροσαρμογής, πραγματικά πανέξυπνο.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε και σε μένα ο λογαριασμός ΔΕΗ για το διάστημα 02-03-2022 έως 10-05-2022.

Ποσό -5,94€ με κατανάλωση 4.354 kWh καθώς περιέχει και αναδρομικές μειώσεις ΔΕΠΑ. Η τιμή που έχω είναι 0,05 € /kWh.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έλαβα τον 1ο λογαριασμο απο ΔΕΗ. Από 2/3 έως 20/4. Με την έκπτωση των 30 ευρώ, τελικό ποσό πληρωμής 36 ευρώ. Αν είχα μείνει Ήρων θα είχε και ένα 0 από πισω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Makaron1984 είπε

Κι εγώ έλαβα τον 1ο λογαριασμο απο ΔΕΗ. Από 2/3 έως 20/4. Με την έκπτωση των 30 ευρώ, τελικό ποσό πληρωμής 36 ευρώ. Αν είχα μείνει Ήρων θα είχε και ένα 0 από πισω

Εντάξει, και εμένα ο πρώτος ηταν 2 ευρώ. Το κάνουν για καλωσόρισμα. Ο δεύτερος ηταν ενας ωραίος έναντι 240 ευρώ. Στο χάλασα τώρα ε 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, fragma είπε

Εντάξει, και εμένα ο πρώτος ηταν 2 ευρώ. Το κάνουν για καλωσόρισμα. Ο δεύτερος ηταν ενας ωραίος έναντι 240 ευρώ. Στο χάλασα τώρα ε 😂

Που 0,05 , που 0.15 

Επεξ/σία από Makaron1984
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είναι να κάνω σύνδεση με αέριο στη Θεσσαλονίκη, ρεύμα έχω ΔΕΗ.

Φυσικό Αέριο Ελλάδας ή ΖΕΝΙΘ να προτιμήσω και ποιο πρόγραμμά τους. Σημείωση, πάγια τραπεζική εντολή πληρωμής δεν θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, akisakisakis είπε

Καλησπέρα, είναι να κάνω σύνδεση με αέριο στη Θεσσαλονίκη, ρεύμα έχω ΔΕΗ.

Φυσικό Αέριο Ελλάδας ή ΖΕΝΙΘ να προτιμήσω και ποιο πρόγραμμά τους. Σημείωση, πάγια τραπεζική εντολή πληρωμής δεν θέλω.

καμία απο τις 2 όχι Ζενίθ μιας και είναι με δέσμευση , το ίδιο και η Φυσικό Αέριο η οποία έχει και άλλα κόλπα αν είχες διαβάσεις στην ίδια σελίδα που πόσταρες

Ηρών FX με ρήτρα αναπροσαρμογής προς το παρών η φθηνότερη χωρίς δέσμευση , απο Σεπτέμβριο βλέπεις

Υπόψιν , online αίτηση με 50€ δώρο καθυστερούν ,όπως και στην έκδοση εκκαθαριστικού λογαριασμού (για να κρύβουν τη ρήτρα , χρέωση ΔΑΦΑ τη βάπτισαν)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Korakios σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Απλά δεν έχω σκοπό να αλλάζω εταιρεία κάθε 6 μήνες, θα βάλω κάπου αέριο, όπως έβαλα ρεύμα ΔΕΗ, και θα μείνει εκεί όσο θα διαμένω στο σπίτι.

Προφανώς δεν υπάρχει η τέλεια επιλογή έτσι όπως έχουν γίνει τα ενεργειακά θέματα παγκοσμίως και στην χώρα μας ειδικά.

Γι'αυτό και ρωτάω, μεταξύ των ΖΕΝΙΘ και Φυσικό Αέριο, τι να προτιμήσω κ ποιο πρόγραμμά τους.

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, akisakisakis είπε

Γι'αυτό και ρωτάω, μεταξύ των ΖΕΝΙΘ και Φυσικό Αέριο, τι να προτιμήσω κ ποιο πρόγραμμά τους.

Ευχαριστώ 

επειδή προσωπικά δε θα επέλεγα κανένα πρόγραμμα απο τις 2 εταιρίες που ανέφερες δεν έχω άποψη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτός ο σταθμός παράγει το 17% του αερίου των Αμερικών.

Επίσης από αυτόν τον σταθμό φεύγει το 20% Αμερικανικού LNG για εξαγωγές, όπου το περισσότερο κατέληγε Ευρώπη.

Θα μπει ξανά σε λειτουργία σε 3 βδομάδες...

 

Edit

Screenshot_2022-06-09-10-56-22-102_com.android.chrome.jpg.25d41ed0d1696b9a364a3a8d527e1705.jpg

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, akisakisakis είπε

 

Απλά δεν έχω σκοπό να αλλάζω εταιρεία κάθε 6 μήνες, θα βάλω κάπου αέριο, όπως έβαλα ρεύμα ΔΕΗ, και θα μείνει εκεί όσο θα διαμένω στο σπίτι.

Γι'αυτό και ρωτάω, μεταξύ των ΖΕΝΙΘ και Φυσικό Αέριο, τι να προτιμήσω κ ποιο πρόγραμμά τους.

Ο καλυτερος τυπος πελατη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...