Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, korakios είπε

Τέλεια , πληρώθηκα 125€ , μακακία , έπρεπε να καίω μέχρι σήμερα να έπαιρνα μηνιάτικο 😛

επιβεβαιώνω οτι μπήκαν αναδρομικά οι εκπτώσεις ΔΕΠΑ (οι ΤΕΜ κανονικά)

Επίσης πήραν τη μέτρηση που έδωσα μέσω ΕΔΑ

Πραγματικά, όσοι είχαμε σταθερό στη ΔΕΗ με τα 0,0275, έτσι και το καίγαμε συνέχεια θα βγάζαμε και κέρδος λέμε. Αφού η επιδότηση είναι μεγαλύτερη της χρέωσης! Δεν ξέραμε να κάνουμε mining με το καλοριφέρ! ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

49 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά σήμερα ήρθε λογαριασμός ενώ είδα στο ebill εκδόθηκε στις 27 Μαΐου. 

Για το επίδομα θέρμανσης μέχρι πότε ήταν η διορία? 

Aν είναι πιστωτικός, δεν ασχολείσαι... δε σε συμφέρει να καταχωρώσεις αρνητικό ποσό στο επίδομα θέρμανσης.

Αν είναι χρεωστικός... έχει περάσει η διορία καταχώρησης. Έχω γράψει πάνω το mail του Yπουργείου Οικονομικών, ζήτα να δωθεί παράταση λόγω καθυστέρησης αποστολής λογαριασμών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

και εγω με μειον εκλεισα με το 0.02, μια χαρα βγηκε για φετος, μαλλον επρεπε να εμφιαλωσουμε αεριο για του χρονου που θα το πληρωσουμε χρυσο. Μια ερωτηση, στα σταθερα μας εδωσαν κατα σειρα απο 1/1 επιδοτηση 0.02 0.02 0.02 0.04, στα κυμαινομενα εδωσαν παραπανω?για να χουμε μπουσουλα για το νεο χειμωνα. Πιστευω σταθερο μονο αν παιξει κοντα στα 0.08 να αξιζει και με τυχον επιδοτησεις να κλεισει κοντα στο 0.05, αλλιως αν πανε σε μοντελο ρευματος που επαιρναν επιδοτηση μονο τα κυμαινομενα την κατσαμε. Με το επιδομα θερμανσης γελαω ουτε τον σεπτεμβρη δεν θα καλυψει σε ενα σπιτι 100-120 τμ.

όχι , ίδιες επιδοτήσεις δώσανε και στα κυμαινόμενα (μπανανία αυτό που έγινε με αποκορύφωμα την ρήτρα πάνω σε ήδη κυμαινόμενο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και εμένα μαζί με ολες τις εκπτώσεις κανονικα,στον λογαριασμό  όμως γραφεί οτι είναι απο 1/4 εως 30 (αίτηση είχα κανει 10/3) το θέμα είναι ότι μέχρι και μέσα Μάϊου μου έλεγαν ότι δεν είμαι σε αυτούς τηλεφωνικά και στο κατάστημα που πήγα ότι να ναι    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ρχεται και μενα πρωτος λογαριασμος μετα τη συνδεση και βλεπω συνολο 88 ευρω με 100 ευρω εγγυηση μεσα και να προσπαθω να καταλαβω τι εχει γινει.

Με τοσες πιστωσεις μου πληρωσαν την εγγυηση ουσιαστικα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Δε θυμάμαι πόσες δόσεις είναι, πάντως είναι μικρά τα ποσά.

4343.jpg.1933019bd945a9ded7df83a445190c8d.jpg

Βλέπω αναδρομικές εκπτώσεις ΔΕΠΑ. Τους χρωστάω τον προηγούμενο λογαριασμό (ένα 200άρι), οπότε υπολογίζω να μου έρθει σχεδόν μια η άλλη. Μπράβο μου, όχι μπράβο μου (με 0,05)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση: 

σε εμας (οσοι το κανανε) που φυγαμε απο π.χ. Ζενιθ πριν κανα 2μηνο και ειμαστε σε αλλο παροχο ,αυτες τις επιστροφες ,τις χανουμε ??? δεν θα επρεπε η Ζενιθ να μας τα πιστωσει σε καποιο λογαριασμο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, fotisbasm είπε

ερωτηση: 

σε εμας (οσοι το κανανε) που φυγαμε απο π.χ. Ζενιθ πριν κανα 2μηνο και ειμαστε σε αλλο παροχο ,αυτες τις επιστροφες ,τις χανουμε ??? δεν θα επρεπε η Ζενιθ να μας τα πιστωσει σε καποιο λογαριασμο? 

ότι χρωστούμενο δεν έχεις πάρει θα το πάρεις με την έκδοση έκτακτου πιστωτικού λογαριασμού

να υποθέσω δε βάλανε κάποιες επιδοτήσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογω μετακόμισης θα πρεπει να κανω αμμεσα νεο συμβολαιο αεριου.

Σκέφτομαι να παω σε ηρων, χωρις δεσμευση χρόνου μεχρι να βγει κατι σταθερο λιγο καλυτερο απο τα 0.125 της ΔΕΗ.

παω flex η fx?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, desiro είπε

Καλησπέρα!!

Έληξε σε κανεναν το προγραμμα με το 0,02 της ΔΕΗ? Να μας πει αν ειχε καμια ειδοποιηση για μεταβαση σε αλλο προγραμμα!!!

απο Σεπτέμβρη/Οκτώβρη δε νομίζω να μπήκε κανένας νωρίτερα

εννοείται σε άλλες τιμές θα μπούμε , λογικά σε ότι έχει με σταθερή τιμή εκείνη την περίοδο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

απο Σεπτέμβρη/Οκτώβρη δε νομίζω να μπήκε κανένας νωρίτερα

εννοείται σε άλλες τιμές θα μπούμε , λογικά σε ότι έχει με σταθερή τιμή εκείνη την περίοδο

Εγω εχω και μια ελπιδα οτι απλα θα χασουμε το 25% της εκπτωσης και θα συνεχισουμε με την τιμη 0,0275

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, korakios είπε

απο Σεπτέμβρη/Οκτώβρη δε νομίζω να μπήκε κανένας νωρίτερα

εννοείται σε άλλες τιμές θα μπούμε , λογικά σε ότι έχει με σταθερή τιμή εκείνη την περίοδο

30 σεπτεβρη ηταν η τελευταια μερα για το 0.02 της δεη. το ξερω γιατι τοτε το εκανα 😅

39 λεπτά πριν, desiro είπε

Καλησπέρα!!

Έληξε σε κανεναν το προγραμμα με το 0,02 της ΔΕΗ? Να μας πει αν ειχε καμια ειδοποιηση για μεταβαση σε αλλο προγραμμα!!!

συμφωνα με τους ορους θα μας ειδοποιησουν ενα μηνα πριν την ληξη της συμβασης και απο τοτε εχουμε την δυνατοτητα να αλλαξουμε παροχο αζημιως.

 

30 λεπτά πριν, desiro είπε

Εγω εχω και μια ελπιδα οτι απλα θα χασουμε το 25% της εκπτωσης και θα συνεχισουμε με την τιμη 0,0275

παλι συμφωνα με τους ορους μετα τη ληξη μπαινουμε στο αντιστοιχο προγραμμα με τις τοτε τιμες, δηλαδη αν εληγε σημερα θα μπαιναμε με το 0.125 η μηπως θα μπαιναμε στο κυμαινομενο μιας και αναφερει ''βασικο τιμολογιο''?δεν ξερω 

 

5.3 Ο Προμηθευτής οφείλει να ενημερώσει με ατομική ειδοποίηση, έγγραφη ή ηλεκτρονική τον Πελάτη για την επικείμενη ημερομηνίας λήξης της σύμβασης 30 ημέρες πριν από τη λήξη της καθώς και για το δικαίωμα του Πελάτη για αλλαγή Προμηθευτή. Αν ο Πελάτης δεν δηλώσει διαφορετικά εγγράφως, η σύμβαση ανανεώνεται αυτόματα σε ετήσια βάση σύμφωνα με το εκάστοτε ισχύον βασικό τιμολόγιο του προμηθευτή της κατηγορίας του Πελάτη.

 

Το πιο λογικο παντως ειναι να ζητησουμε να μπουμε στο κυμαινομενο που λογικα δεν θα χει ρητρα αποχωρησης και να περιμενουμε καμια προσφορα απο δεη η απο αλλο παροχο. 0.125 δεν. Καποια προωθητικη ενεργεια σιγουρα θα παιξει και απο δεη, ειτε ειναι εκπτωση 25% που βγαζει νοημα γιατι θα πεσουμε στα 9.5 σεντς, ειτε μηδενικη εγγυηση που δεν μας νοιαζει γιατι ειμαστε ηδη με εγγυηση, η κανα 30ρι δωρο.

Επεξ/σία από Manolo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...