Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, marmagia είπε

Εντωμεταξυ μόλις είδα ότι σου έχει ημερομηνία έκδοσης 27/5. Εμάς που μας είπαν και γραπτά και τηλεφωνικά 16/5 τι παίζει; Άφαντοι λογαριασμοί κλασικά εικονογραφημενα 

Μίλησα τηλεφωνικά χθες μου είπαν επικοινωνήστε αύριο στις 12:00..... ( εδώ κι αν γελάμε, έδωσαν και ακριβή ώρα να τους καλέσουμε ) θα έχουν εκδοθεί κι αν δεν έχουν ανεβεί στο ebill θα σας δώσουμε στοιχεία.....
 

Κάλεσα σήμερα στις 16:00..... μου λένε θα εκδοθούν το απόγευμα και αν θέλετε δώστε μας και e-mail να σας τα στείλουμε άμεσα μετά την έκδοση μήπως και αργήσει το ebill......
Ούτε email ούτε ebill.....

Μάλλον φταίει που δεν τους κάλεσα στις 12:00

Μωρέ θα φάνε καταγγελία που θα πάει σύννεφο μέχρι να μου πληρώσουν το επίδομα που αντιστοιχεί στο λογαριασμό!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω στην δεη ειμαι απο 15 δεκεμβριου 21 και μεχρι στιγμης μου εχει ερθει μονο ενας λογαριασμος στις 22 μαρτιου....

Τι ρολο βαρανε πραγματικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nermain είπε

Ας δωσουν παραταση στο mythermansi τουλαχιστον (ακομα τιποτα) και εγω απο νοεμβριο μονο εναν λογαριασμο 

Για πλάκα το είπα χτες, αλλά πρέπει να το κάνουμε πράξη μπας και δούμε προκοπή. Aν στείλουμε όλοι email στο Υπουργείο Οικονομικών [email protected] ίσως γίνει κάτι. Ζητήστε να δωθεί παράταση καθώς επίσης να γίνει σύσταση στους παρόχους να εκδώσουν άμεσα τους λογαριασμούς που περιλαμβάνουν κατανάλωση πριν τον Απρίλιο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Για πλάκα το είπα χτες, αλλά πρέπει να το κάνουμε πράξη μπας και δούμε προκοπή. Aν στείλουμε όλοι email στο Υπουργείο Οικονομικών [email protected] ίσως γίνει κάτι. Ζητήστε να δωθεί παράταση καθώς επίσης να γίνει σύσταση στους παρόχους να εκδώσουν άμεσα τους λογαριασμούς που περιλαμβάνουν κατανάλωση πριν τον Απρίλιο.

Μολις εστειλα email 

  • Like 1
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εμφανίστηκε επιτέλους σήμερα ο λογαριασμός (καταμέτρηση 19/4), με ημερομηνία 27/5.

Επόμενη καταμέτρηση 16/6

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια , πληρώθηκα 125€ , μακακία , έπρεπε να καίω μέχρι σήμερα να έπαιρνα μηνιάτικο 😛

επιβεβαιώνω οτι μπήκαν αναδρομικά οι εκπτώσεις ΔΕΠΑ (οι ΤΕΜ κανονικά)

Επίσης πήραν τη μέτρηση που έδωσα μέσω ΕΔΑ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, korakios είπε

Τέλεια , πληρώθηκα 125€ , μακακία , έπρεπε να καίω μέχρι σήμερα να έπαιρνα μηνιάτικο 😛

επιβεβαιώνω οτι μπήκαν αναδρομικά οι εκπτώσεις ΔΕΠΑ (οι ΤΕΜ κανονικά)

Λίγα πήρες... 🤣

43.jpg.c3b1c72038aad840a459d38a2b8a97d5.jpg

Αυτά εννοείται δεν τα καταχωρούμε στο επίδομα θέρμανσης αν δωθεί παράταση, δε μας συμφέρει...

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν χρωστάμε όμως σε δόσεις κάποια χρήματα για μεταφορά/διανομή ΦΑ λόγω αναστολής χρέωσης ή έχουν πληρωθεί  και δεν το πήρα χαμπάρι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Δεν χρωστάμε όμως σε δόσεις κάποια χρήματα για μεταφορά/διανομή ΦΑ ή έχουν πληρωθεί αυτά και δεν το πήραμε χαμπάρι? 

Δε θυμάμαι πόσες δόσεις είναι, πάντως είναι μικρά τα ποσά.

4343.jpg.1933019bd945a9ded7df83a445190c8d.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, ekrepali said:

Δε θυμάμαι πόσες δόσεις είναι, πάντως είναι μικρά τα ποσά.

Δεν υπάρχει ένδειξη για δόσεις στην ανάλυση του τελευταίου λογαριασμού μου.

Από τους 2 προηγούμενους λογαριασμούς το συνολικό ποσό της αναστολής χρέωσης είναι περίπου 124 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά σήμερα ήρθε λογαριασμός ενώ είδα στο ebill εκδόθηκε στις 27 Μαΐου. 

Για το επίδομα θέρμανσης μέχρι πότε ήταν η διορία? 

Επεξ/σία από johnnyman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω με μειον εκλεισα με το 0.02, μια χαρα βγηκε για φετος, μαλλον επρεπε να εμφιαλωσουμε αεριο για του χρονου που θα το πληρωσουμε χρυσο. Μια ερωτηση, στα σταθερα μας εδωσαν κατα σειρα απο 1/1 επιδοτηση 0.02 0.02 0.02 0.04, στα κυμαινομενα εδωσαν παραπανω?για να χουμε μπουσουλα για το νεο χειμωνα. Πιστευω σταθερο μονο αν παιξει κοντα στα 0.08 να αξιζει και με τυχον επιδοτησεις να κλεισει κοντα στο 0.05, αλλιως αν πανε σε μοντελο ρευματος που επαιρναν επιδοτηση μονο τα κυμαινομενα την κατσαμε. Με το επιδομα θερμανσης γελαω ουτε τον σεπτεμβρη δεν θα καλυψει σε ενα σπιτι 100-120 τμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...