Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλάω με Ηρων τώρα, προτείνουν το GAS HOME FLEX που δεν έχει ρήτρα λένε. Το το GAS HOME FLEX γιατι δεν το έχεις Κοράκιε στο excel? ευχαριστώ.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιες καφέ και ξαναδιάβασε ότι έγραψα , τα υπόλοιπα τα έσβησα , δεν έχει νόημα η συζήτηση.....

καλή συνέχεια

ΥΓ. Διάβασε και τελευταίες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

πιες καφέ και ξαναδιάβασε ότι έγραψα , τα υπόλοιπα τα έσβησα , δεν έχει νόημα η συζήτηση.....

καλή συνέχεια

ΥΓ. Διάβασε και τελευταίες σελίδες

έχω πιει φίλος ήδη 2. Στο τηλέφωνο ο ηρων λεει οτι το Ηρών GAS HOME/FX έχει ρήτρα αναπροσαρμογής. Και το GAS HOME FLEX δεν έχει μου λένε, αλλά δεν διευκρινίζουν την τιμή πως υπολογίζεται. 

Για το GAS HOME FLEX γράφει:

Χρέωση Φυσικού Αερίου με δώρο το 35% της μηνιαίας κατανάλωσης (€/kWh)    Χρέωση Φυσικού Αερίου χωρίς τον υπολογισμό της δωρεάν μηνιαίας κατανάλωσης (€/kWh)    Πάγιο για 9 από 12 μήνες (€/ μήνα)
(Τρέχουσα Τιμή Φυσικού Αερίου +0,006)*0,65

Τρέχουσα=90/1000=0,09€/kWh. Δεν βγαίνει άκρη γιατί τελική τιμή προκύπτει (0,09+0,006)*0,65=0,0624 €/kWh. Χαμηλό περιέργως φαίνεται. Κάτι παίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

έχω πιει φίλος ήδη 2

δε φτάνουν 😛 :

22 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Στο τηλέφωνο ο ηρων λεει οτι το Ηρών GAS HOME/FX έχει ρήτρα αναπροσαρμογής.

το ίδιο και το excel όπως ήδη σου έγραψα

22 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

. Και το GAS HOME FLEX δεν έχει μου λένε, αλλά δεν διευκρινίζουν την τιμή πως υπολογίζεται. 

όπως και ήδη σου ανέφερα και θα δεις και σε προηγούμενες σελίδες τι παίζει

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tzitzikas2 είπε

έχω πιει φίλος ήδη 2. Στο τηλέφωνο ο ηρων λεει οτι το Ηρών GAS HOME/FX έχει ρήτρα αναπροσαρμογής. Και το GAS HOME FLEX δεν έχει μου λένε, αλλά δεν διευκρινίζουν την τιμή πως υπολογίζεται. 

Για το GAS HOME FLEX γράφει:

Χρέωση Φυσικού Αερίου με δώρο το 35% της μηνιαίας κατανάλωσης (€/kWh)    Χρέωση Φυσικού Αερίου χωρίς τον υπολογισμό της δωρεάν μηνιαίας κατανάλωσης (€/kWh)    Πάγιο για 9 από 12 μήνες (€/ μήνα)
(Τρέχουσα Τιμή Φυσικού Αερίου +0,006)*0,65

Τρέχουσα=90/1000=0,09€/kWh. Δεν βγαίνει άκρη γιατί τελική τιμή προκύπτει (0,09+0,006)*0,65=0,0624 €/kWh. Χαμηλό περιέργως φαίνεται. Κάτι παίζει. 

Δεν συμφέρει χρεωνουν πολύ παραπάνω από το tff,ειχαμε αρκετοί και φυγαμε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 ε τότε τέλως πάντως αν εσείς επιλέγατε σήμερα ποιο πρόγραμμα θα επιλέγατε απο αυτά χωρίς δέσμευση και ρήτρα αποχώρησης? 😃

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. 

Εμείς που πηγάμε δεη σταθερό με 0.5 από μέσα Δεκεμβρίου και το συμβόλαιο λήγει στον Δεκέμβριο του 22 τι κάνουμε? 

Παραμένουμε η υπάρχουν άλλες προτάσεις? 

Έχω καιρό να παρακολουθήσω το γκρουπ. 

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παραμένουμε η υπάρχουν άλλες προτάσεις? 

άπειρες προτάσεις , χαμός γίνεται !

3 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Έχω καιρό να παρακολουθήσω το γκρουπ. 

χάνεις , μπαίνει αβέρτα αναπροσαρμογή στο αναπροσαρμοζόμενο TTF , για άνω των 18 είναι πλέον η φάση

κατέβασε το excel έχω και για φυσικό αέριο πλέον , βάλε τιμή TTF και στο "πρόγραμμά σας" 0,05 και δες τελικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

 ε τότε τέλως πάντως αν εσείς επιλέγατε σήμερα ποιο πρόγραμμα θα επιλέγατε απο αυτά χωρίς δέσμευση και ρήτρα αποχώρησης? 😃

Περίμενε από Σεπτέμβριο να δεις τι θα γίνει αν δεν το χρειάζεσαι άμεσα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, myst77 είπε

μου ηρθε και εμενα το email απο τη Ζενιθ οτι απο 1/7 θα αλλαξει η τιμη της σταθερης χρεωσης.

Μπορούν να αλλαξουν ορους συμβολαιου μονομερώς; ειχε μικρα γραμματακια που το ελεγε;
 

Κώδικας Προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας (νόμος του κράτους). Μετά το αρχικό 6μηνο της σύμβασης δικαιούνται να κάνουν τροποποιήσεις.

2 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

το Ηρών GAS HOME/FX  είναι σταθερό πρόγραμμα σωστά?

https://www.heron.gr/media/4ahd0nyw/ειδικοί-όροι-εμπορικού-προγράμματος-gas-home-fx-open.pdf

εδώ δεν αναφέρει κάτι. Κάπως θα πρέπει να το σιγουρέψουμε

Σταθερή χρέωση συν ρήτρα αναπροσαρμογής, δες το excel του κοράκιου... διάβασε παραπάνω ή διάβασε τη 1η-2η σελίδα... έχει γραφτεί από πέρυσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Καλησπέρα παιδιά. 

Εμείς που πηγάμε δεη σταθερό με 0.5 από μέσα Δεκεμβρίου και το συμβόλαιο λήγει στον Δεκέμβριο του 22 τι κάνουμε? 

Παραμένουμε η υπάρχουν άλλες προτάσεις? 

Έχω καιρό να παρακολουθήσω το γκρουπ. 

Ευχαριστώ. 

Εγώ έχω μια πρόταση. Κλείνεις εντελώς το φ.α. από Δεκέμβρη και ζεσταίνεσαι αποκλειστικά με ac με το 0,10/0,09 πόσο έχεις σταθερό από ΔΕΗ. Σημειωτέον ότι από Δεκέμβρη εγώ δεν θα έχω ούτε αυτό... κλαψ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, kirileman είπε

Εγώ έχω μια πρόταση. Κλείνεις εντελώς το φ.α. από Δεκέμβρη και ζεσταίνεσαι αποκλειστικά με ac με το 0,10/0,09 πόσο έχεις σταθερό από ΔΕΗ.

Αυτο.

23 λεπτά πριν, kirileman είπε

Σημειωτέον ότι από Δεκέμβρη εγώ δεν θα έχω ούτε αυτό... κλαψ.

Γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Γιατι?

Συμπληρώνω 2ετία (αλλά θα παίξει σύνδεση με την εγκατάσταση της πεθεράς μου είναι είναι δίπλα και θα έχει το enter για 1 ακόμα χρόνο)

Επεξ/σία από kirileman
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα την απάντηση κονσέρβα κι εγώ από Ήρων μέσω ραε. Εννοείται απόρριψη. Επικαλούνται ότι έχουν αναρτηθεί στο σάιτ τους οι ανακοινώσεις για τις αλλαγές. .. ξεπεράσαμε την υποσημειωμα σε λογαριασμο...μου έχουν χρεώσει μέχρι και ρήτρα αποχωρησης .. μετά από άπειρα τηλ και μέιλ, τηλ μου είπαν πως δεν χρειάζεται να το πλήρωση και α θα εκδώσουν νέο λογαριασμό, αλλά εδώ και πόσο τπτ ακομη.

Για μένα μακράν οι χειροτεροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...