Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει ποιο ή ποια από τα ποσά που εμφανίζονται είναι πάγια

Scan.pdf

Καλησπέρα,

Το ανεβάζω ως εικόνα.

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει ποιο ή ποια από τα ποσά που εμφανίζονται είναι πάγια

Scan_page-0001.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, fair_play είπε

Εννοώ, αν είχαμε μηδενική κατανάλωση φυσικού αερίου ποια θα ήταν η χρέωση

ακριβώς δεν ξέρω πως βγαίνει , αλλά θα είχες τη χρέωση δυναμικότητας , Τέλος Ασφάλειας Εφοδιασμού (ΤΑΕ) και ειδικό τέλος ΕΦΚ , μετά μπαίνει το ΦΠΑ

 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ. Βλέπω τη δυναμικότητα και τον ΕΦΚ. Το ΤΑΕ δεν το βλέπω. Στο σύνδεσμο που έδωσες γράφει ότι δεν υπάρχει από Μάιο 2021 ; Ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fair_play είπε

Σε ευχαριστώ. Βλέπω τη δυναμικότητα και τον ΕΦΚ. Το ΤΑΕ δεν το βλέπω. Στο σύνδεσμο που έδωσες γράφει ότι δεν υπάρχει από Μάιο 2021 ; Ισχύει;

σωστά , δεν ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2022 στις 10:00 ΜΜ, turbat0s είπε

Μου συνέδεσαν προχτές το αέριο (αίτηση από 15 Μάρτη) καινούρια παροχή σε νέα πολυκατοικία.

Πότε αναμένεται να εμφανιστεί στο ebill της ΔΕΗ?

Ακόμη φαίνεται μόνο το ρεύμα.

Έχω αλλάξει παροχο (από φυσικό αέριο αττικής σε ΔΕΗ) πριν από 2,5 μήνες.Χθες τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν έχει εκδοθεί ακόμα λογαριασμός.Η τελευταία μέτρηση της δεπα ηταν στις 4 Μάιου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Βαγγ3λης said:

Έχω αλλάξει παροχο (από φυσικό αέριο αττικής σε ΔΕΗ) πριν από 2,5 μήνες.Χθες τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν έχει εκδοθεί ακόμα λογαριασμός.Η τελευταία μέτρηση της δεπα ηταν στις 4 Μάιου. 

4 Ιουνίου και βλέπεις τότε 😒

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2022 στις 10:00 ΜΜ, turbat0s είπε

Μου συνέδεσαν προχτές το αέριο (αίτηση από 15 Μάρτη) καινούρια παροχή σε νέα πολυκατοικία.

Πότε αναμένεται να εμφανιστεί στο ebill της ΔΕΗ?

Ακόμη φαίνεται μόνο το ρεύμα.

Απαντώ στον εαυτό μου...

Σήμερα τελικά εμφανίστηκε και η καρτέλα "αέριο" στο ebill.

Για να δούμε τώρα πότε θα σκάσει και ο πρώτος λογαριασμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Buongiorno

Την περαμένη Τρίτη λοιπόν τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών της dei gas και έθεσα το ερώτημα:
Είμαι δικαιούχος επιδόματος θέρμανσης, το σύστημα δέχεται λογαριασμούς με ημερομηνία έκδοσης ΕΩΣ ΚΑΙ 16η/5/2022 και μέχρι σήμερα 10/5 δεν έχετε εκδόσει λογαριασμό για την μέτρηση που έγινε στις 16/4
Μπορείτε να μου πείτε ποιος θα μου πληρώσει το επίδομα που μου αναλογεί για το δίμηνο Φεβρουαρίου-Απριλίου που προφανώς θα χάσω?

Και μου λέει η φωνούλα από την πέρα όχθη:  Να κάνετε αίτημα παραπόνου κτλ κτλ και εντός 2 εργάσιμων θα σας απαντήσουμε, άλλωστε η 16η δεν έχει έρθει ακόμη ΚΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ γνωρίζατε ότι οι λογαριασμοί βγαίνουν μετά από 30-40 ημέρες ΚΑΙ φταίνε όλοι οι άλλοι εκτός από εμάς, διότι είμαστε ο μόνος πάροχος που χρειαζόμαστε 30-40 ημέρες να εκδόσουμε ένα λογαριασμό

Αλήθεια υπάρχει άλλος πάροχος με τέτοια καθυστέρηση ?

Και τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση ? πως ενεργούμε ?

Και φυσικά την ίδια στιγμή έστειλα το σχετικό έντυπο με email αλλά οι 2 εργάσιμες έχουν άλλη διάρκεια για την deigas

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, itmaster99 είπε

Buongiorno

Την περαμένη Τρίτη λοιπόν τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών της dei gas και έθεσα το ερώτημα:
Είμαι δικαιούχος επιδόματος θέρμανσης, το σύστημα δέχεται λογαριασμούς με ημερομηνία έκδοσης ΕΩΣ ΚΑΙ 16η/5/2022 και μέχρι σήμερα 10/5 δεν έχετε εκδόσει λογαριασμό για την μέτρηση που έγινε στις 16/4
Μπορείτε να μου πείτε ποιος θα μου πληρώσει το επίδομα που μου αναλογεί για το δίμηνο Φεβρουαρίου-Απριλίου που προφανώς θα χάσω?

Και μου λέει η φωνούλα από την πέρα όχθη:  Να κάνετε αίτημα παραπόνου κτλ κτλ και εντός 2 εργάσιμων θα σας απαντήσουμε, άλλωστε η 16η δεν έχει έρθει ακόμη ΚΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ γνωρίζατε ότι οι λογαριασμοί βγαίνουν μετά από 30-40 ημέρες ΚΑΙ φταίνε όλοι οι άλλοι εκτός από εμάς, διότι είμαστε ο μόνος πάροχος που χρειαζόμαστε 30-40 ημέρες να εκδόσουμε ένα λογαριασμό

Αλήθεια υπάρχει άλλος πάροχος με τέτοια καθυστέρηση ?

Και τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση ? πως ενεργούμε ?

Και φυσικά την ίδια στιγμή έστειλα το σχετικό έντυπο με email αλλά οι 2 εργάσιμες έχουν άλλη διάρκεια για την deigas

Απο 27/4  δεν εχω πάρει ακόμη απάντηση μεσω της φόρμας επικοινωνίας για αίτηση που εκανα στις 10/3,αλλά μου λένε τηλεφωνικά αλλά στο κατάστημα που πήγα δεύτερη φορα να δω τι γίνεται κοινός μπάχαλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, itmaster99 είπε

Buongiorno

Την περαμένη Τρίτη λοιπόν τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών της dei gas και έθεσα το ερώτημα:
Είμαι δικαιούχος επιδόματος θέρμανσης, το σύστημα δέχεται λογαριασμούς με ημερομηνία έκδοσης ΕΩΣ ΚΑΙ 16η/5/2022 και μέχρι σήμερα 10/5 δεν έχετε εκδόσει λογαριασμό για την μέτρηση που έγινε στις 16/4
Μπορείτε να μου πείτε ποιος θα μου πληρώσει το επίδομα που μου αναλογεί για το δίμηνο Φεβρουαρίου-Απριλίου που προφανώς θα χάσω?

Και μου λέει η φωνούλα από την πέρα όχθη:  Να κάνετε αίτημα παραπόνου κτλ κτλ και εντός 2 εργάσιμων θα σας απαντήσουμε, άλλωστε η 16η δεν έχει έρθει ακόμη ΚΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ γνωρίζατε ότι οι λογαριασμοί βγαίνουν μετά από 30-40 ημέρες ΚΑΙ φταίνε όλοι οι άλλοι εκτός από εμάς, διότι είμαστε ο μόνος πάροχος που χρειαζόμαστε 30-40 ημέρες να εκδόσουμε ένα λογαριασμό

Αλήθεια υπάρχει άλλος πάροχος με τέτοια καθυστέρηση ?

Και τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση ? πως ενεργούμε ?

Και φυσικά την ίδια στιγμή έστειλα το σχετικό έντυπο με email αλλά οι 2 εργάσιμες έχουν άλλη διάρκεια για την deigas

Λογαριασμοί μετά από 40 μέρες, επικοινωνία 0, τις επιδοτήσεις του κράτους δεν τις έβαλαν σε αυτούς που πήραν λογαριασμό τον Μαρτιο και είπαν θα τις βάλουν αργότερα. Μιλαμε για χάος, πληρώνουμε τις χαμηλές που βγάλαμε τον χειμώνα σε ταλαιπωρία. Αν πάω τον επόμενο χειμώνα σε κυμαινόμενο θα αλλάξω παροχο δεν παλεύονται. Αλλά και στην εδα που έχω επικοινωνήσει πολλές φορές πέρα βρέχει. 

Επεξ/σία από Manolo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...