Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, turbat0s είπε

Μου συνέδεσαν προχτές το αέριο (αίτηση από 15 Μάρτη) καινούρια παροχή σε νέα πολυκατοικία.

Πότε αναμένεται να εμφανιστεί στο ebill της ΔΕΗ?

Ακόμη φαίνεται μόνο το ρεύμα.

μπορεί αύριο μπορεί σε 4 μήνες , άγνωστο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, turbat0s είπε

Α μάλιστα.

Γνωρίζεις μήπως κάθε πότε θα λαμβάνω λογαριασμό?

όποτε κάνει καταμέτρηση η ΕΔΑ , λογικά ανα τετράμηνο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, korakios είπε

ή γράφει ο λογαριασμός σου , ή και να μην είναι η περίοδος μετρήσεων θα σου βγάλει μήνυμα λάθους η ΕΔΑ, δοκίμασε και δες

κράτα και το αποδεικτικό καταμέτρησης που θα βγάλει (αν σε αφήσει να δώσεις μέτρηση)

Spoiler

IMG_20220511_221852.jpg.65c89d4d163e661237c8e59dfe0b499b.jpg

Ατύχησα, αύριο θα τους πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ekrepali said:

Γι'αυτό έχεις εκκαθαριστικό κάθε μηνα

Μα αυτό λέω, δεν έχουν βγάλει λογαριασμό παρά μόνο με την μέτρηση του Φεβρουαρίου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

17.3 Σε περίπτωση που Πελάτης ο οποίος χρεώνεται με βάση ένα εκ περισσοτέρων προβλεπομένων τιμολογίων επιθυμεί, μετά από έγγραφη αίτησή του, να χρεώνεται με κάποιο από τα υπόλοιπα προβλεπόμενα τιμολόγια, ο Προμηθευτής χρεώνει στο εξής τους εκδιδόμενους Λογαριασμούς με το νέο αιτηθέν τιμολόγιο, με την επιφύλαξη του άρθρου 13 της Σύμβασης (δηλαδή μετά την παρέλευση τουλάχιστον 30 ημερών από την αίτηση αλλαγής τιμολογίου), από την άμεσα προσεχή προγραμματισμένη ημερομηνία λήψεως των ενδείξεων από τον Διαχειριστή. Ο Πελάτης ο οποίος προβαίνει σε τέτοια αλλαγή του τιμολογίου χρέωσης της κατανάλωσής του, δε δικαιούται άλλης μεταβολής τιμολογίου για το χρονικό διάστημα μέχρι την επόμενη καταμέτρηση από τον αρμόδιο Διαχειριστή και κατ’ ελάχιστον ένα (1) μήνα

Koιτώντας τη σύμβαση της ΔΕΗ βρήκα κάτι άλλο ενδιαφέρον...

Εμένα η σύμβαση λήγει 27/9... αν κάνω αίτηση να πάω στο Benefit θα πρέπει να περιμένω μέχρι να μετρήσει η ΕΔΑ στις 1-15 Νοεμβρίου και μέχρι τότε θα χρεώνομαι με βασικό τιμοκατάλογο.

Θα πάρω όταν βρω ευκαιρία να μάθως τι είναι διάολο είναι αυτός ο βασικός τιμοκατάλογος... η τρέχουσα σταθερή τιμή, ή κυμαινόμενο χωρίς έκπτωση;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Koιτώντας τη σύμβαση της ΔΕΗ βρήκα κάτι άλλο ενδιαφέρον...

Εμένα η σύμβαση λήγει 27/9... αν κάνω αίτηση να πάω στο Benefit θα πρέπει να περιμένω μέχρι να μετρήσει η ΕΔΑ στις 1-15 Νοεμβρίου και μέχρι τότε θα χρεώνομαι με βασικό τιμοκατάλογο.

Θα πάρω όταν βρω ευκαιρία να μάθως τι είναι διάολο είναι αυτός ο βασικός τιμοκατάλογος... η τρέχουσα σταθερή τιμή, ή κυμαινόμενο χωρίς έκπτωση;

Σου εύχομαι...καλή τύχη! :) και ευχαριστώ για την επισήμανση... Λίγο αργότερα τελειώνει και εμένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει λήξει σε κανέναν το myhomegas control? Μετά μπαίνουμε στο κυμαινόμενο η ανανεώνεται στο αντίστοιχο πρόγραμμα δηλαδή στο 0.125(μακρια από μας)? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, turbat0s είπε

Α μάλιστα.

Γνωρίζεις μήπως κάθε πότε θα λαμβάνω λογαριασμό?

Και εγώ αίτηση Μάρτιο και αλλαγή έγινε τέλος Απρίλη. Άρα καλό χειμώνα με τον λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2022 στις 2:08 ΜΜ, ekrepali είπε

Ποια επιδότηση εννοείς;

Αν τους πήρες τηλέφωνο πριν τις 9/5 14:40, θα απαιτήσεις να σου στείλουν τους παλιούς γενικούς όρους χωρίς τη ρήτρα αναπροσαρμογής.

το αμέσως επόμενο φτηνότερο είναι το FX του ΗΡΩΝ (0.02 + ρήτρα αναπροσαρμογής) αορίστου χρόνου. Τελική τιμή βγαίνει περίπου ίδια. Έχει και 50 ευρώ bonus αν κάνεις την αίτηση απ'το econtract αλλά μπορεί να καθυστερήσουν να σε καλέσουν.

Μαλλον το εγραψα λαθος, προκειται για την επιχορηγηση για την αντικατασταση των συστηματων θερμανσης πετρελαιου με φυσικου αεριου στα 2538,9 ευρω.
Τηλεφωνο πηρα μια μερα πριν, δηλαδη στις 8/5, θα δοκιμασω αυριο να μιλησω μαζι τους, οπως με συμβουλεψες, να δουμε τι θα μου πουν.
Κατι μου λεει πως στο τελος θα καταληξω στην ΗΡΩΝ, που ειναι αυτη που δεν ηθελα με τιποτα εξ΄αρχης!
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου, καλη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2022 στις 2:08 ΜΜ, ekrepali είπε

Αν δε βγάλεις άκρη με την Ελίν, το αμέσως επόμενο φτηνότερο είναι το FX του ΗΡΩΝ (0.02 + ρήτρα αναπροσαρμογής) αορίστου χρόνου. Τελική τιμή βγαίνει περίπου ίδια. Έχει και 50 ευρώ bonus αν κάνεις την αίτηση απ'το econtract αλλά μπορεί να καθυστερήσουν να σε καλέσουν.

μήπως μπορεί κάποιος να μας πληροφορήσει πόση είναι η ρήτρα αναπροσαρμογής στο ΗΡΩΝ FX τους τελευταίους μήνες; Ας ανεβάσει κάποιον λογαριασμό αν έχει αυτό το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, G.E.O. είπε


Κατι μου λεει πως στο τελος θα καταληξω στην ΗΡΩΝ, που ειναι αυτη που δεν ηθελα με τιποτα εξ΄αρχης!
 

Μην τρελαίνεσαι πάντως... Και γω έκανα σύμβαση με ΗΡΩΝ και το Σεπτέμβρη "λογικά" θα αλλάξω...

Ό,τι συμβαση και αν κάνεις , σίγουρα να κάνεις χωρίς ρήτρα αποχώρησης.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tempo είπε

μήπως μπορεί κάποιος να μας πληροφορήσει πόση είναι η ρήτρα αναπροσαρμογής στο ΗΡΩΝ FX τους τελευταίους μήνες; Ας ανεβάσει κάποιον λογαριασμό αν έχει αυτό το πρόγραμμα.

οι λίγοι που ήταν στο πρόγραμμα αυτό φύγανε γιατί νομίζανε οτι ήταν σταθερό , δε νομίζω να βρεις πρόσφατο λογαριασμό. Γενικά απο τη στιγμή που βγαίνει με τύπο υπολογισμού (δες το excel) , πάντα να περιμένεις όλη τη ρήτρα και όχι τυχών απορρόφησή της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...