Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

Δεη benefit έχει κυμαινόμενο με TTF όμως και την δέσμευση 24 μηνών. Γιατί να με συμφέρει αυτό?

Όταν δίνει η ΔΕΠΑ 0.02 επιδότηση, η ΔΕΗ τη βάζει. Ο ΗΡΩΝ όχι, η Ελίν δε ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, citiz είπε

Αίτηση ΔΕΗ 31/3 σήμερα φάνηκε η επιλογή "αέριο" στο ebill

Είχες κάνει τον λογαριασμό Ebill και σήμερα φάνηκε ο αριθμός παροχής σου μέσα στον λογαριασμό ebill?!

γιατί εγώ από 28/3 και ακόμα να φανεί κάτι εκεί.

Επεξ/σία από Drake27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 minutes ago, Drake27 said:

Είχες κάνει τον λογαριασμό Ebill και σήμερα φάνηκε ο αριθμός παροχής σου μέσα στον λογαριασμό ebill?!

γιατί εγώ από 28/3 και ακόμα να φανεί κάτι εκεί.

Έχει ολοκληρωθεί η αλλαγή; Εμφανίζεται στο ebill μετά που θα μετρήσει η ΕΔΑ. Εμένα αίτηση 31/3 εμφανίστηκε την περασμένη Πέμπτη; Παρασκευή; Βέβαια η ΔΕΗ δεν ξέρει αν είμαι πελάτης τους η όχι παρά το ebill 😂Ωστόσο σύμφωνα με τη ΕΔΑ η τελική καταμέτρηση για τον άλλο πάροχο έγινε 4/4

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Drake27 είπε

Είχες κάνει τον λογαριασμό Ebill και σήμερα φάνηκε ο αριθμός παροχής σου μέσα στον λογαριασμό ebill?!

γιατί εγώ από 28/3 και ακόμα να φανεί κάτι εκεί.

Ναι φάνηκε ο αριθμός παροχής. Είχα ηδη e-bill από το ρεύμα.

Με την ΔΕΗ δεν μίλησα για να ξέρω αν και ποτε ακριβώς εχει γίνει η αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την εντύπωση οτι ο προηγούμενος εκκαθαριστικός της ΔΕΗ ήταν με ότι να΄ναι ένδειξη

απο ΕΔΑ πριν λίγες μέρες περάσανε (κλασσικά δεν πήραν μέτρηση λόγω μη πρόσβασης και αφήσαν σημείωμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο λογαριασμούς   myHome GasControl  που λήγουν σήμερα 12/4.  Αν καθυστερήσω  και τους πληρώσω στις 15/4  για να ενταχθώ στο πρόγραμμα επιστροφής (go4more) της ΕΤΕ  θα έχω κάποιο πρόβλημα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 minutes ago, teot said:

Έχω δύο λογαριασμούς   myHome GasControl  που λήγουν σήμερα 12/4.  Αν καθυστερήσω  και τους πληρώσω στις 15/4  για να ενταχθώ στο πρόγραμμα επιστροφής (go4more) της ΕΤΕ  θα έχω κάποιο πρόβλημα ???

Για 2-3 μέρες δε νομίζω θα έχεις θέμα. Ίσως χάσεις όμως τυχόν συνέπεια. Νομίζω οι 0,02 έχουν έκπτωση  συνέπειας

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, marmagia είπε

Για 2-3 μέρες δε νομίζω θα έχεις θέμα. Ίσως χάσεις όμως τυχόν συνέπεια. Νομίζω οι 0,02 έχουν έκπτωση  συνέπειας

Ευχαριστώ

Είμαι στο 0,05  και δεν έχει συνέπεια.... η τουλάχιστον δεν το έχω δει στους όρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tollisth είπε

Μίλησα πριν με Ηρων στο Chat για Μάρτιο η τιμή ΤΤΦα είναι 0,24 απίστευτο αν μπορεί κάποιος που πηρέ λογαριασμό να επιβεβαιώσει  

Λιγο ειναι μπορουν και παραπανω...εχουν περιθωριο.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tollisth είπε

Μίλησα πριν με Ηρων στο Chat για Μάρτιο η τιμή ΤΤΦα είναι 0,24 απίστευτο αν μπορεί κάποιος που πηρέ λογαριασμό να επιβεβαιώσει  

Ο ΗΡΩΝ από την αρχή της όλης ιστορίας , επειδή έχει το πακέτο με το -45% , βάζει σχεδόν διπλάσιες τιμές ττφ για να καλύπτει το κενό.

Δεν ξέρω αν αυτό νομικά στέκει και αν προκύπτει από τους υπολογισμούς που έχει στο συμβόλαιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Δεν ξέρω αν αυτό νομικά στέκει και αν προκύπτει από τους υπολογισμούς που έχει στο συμβόλαιο...

δε στέκει , το ονομάζει τιμή προμήθειας , άρα πρέπει να αποδείξει οτι τόσο αγόρασε

αλλά κλασσικά μόνο ένας έστειλε στη ΡΑΕ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...