Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από ΔΕΗ πως οι επιδοτήσεις ΔΕΠΑ για Ιανουάριο , Φεβρουάριο , Μάρτιο θα εφαρμοστούν αναδρομικά καθώς τους ήρθε η απόφαση 24/03/22.

Εν ολίγοις , γίναμε 😄😄

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους! Καινούριος στην παρέα. Λοιπόν, έληγε σε μια βδομάδα το Fix συμβόλαιό μου της Ζενίθ (0,035-σώθηκα φέτος) κι έκανα σήμερα αυτό της Ηρών GAS HOME/FX Double (0,0165 + TTF) χωρίς χρονική δέσμευση, μέχρι να βγει κάτι καλό το φθινόπωρο. Δυστυχώς, δεν πήρα χαμπάρι το Gas Home Control της ΔΕΗ που ήταν 0,05 ως 31/3. Καλά έκανα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 minutes ago, billever said:

Γεια σε όλους! Καινούριος στην παρέα. Λοιπόν, έληγε σε μια βδομάδα το Fix συμβόλαιό μου της Ζενίθ (0,035-σώθηκα φέτος) κι έκανα σήμερα αυτό της Ηρών GAS HOME/FX Double (0,0165 + TTF) χωρίς χρονική δέσμευση, μέχρι να βγει κάτι καλό το φθινόπωρο. Δυστυχώς, δεν πήρα χαμπάρι το Gas Home Control της ΔΕΗ που ήταν 0,05 ως 31/3. Καλά έκανα;

Πιστεύω δεν ήταν η βέλτιστη επιλογή. Αν έχεις ttf+ 0,0165 βγαίνει τον προηγούμενο μήνα 0,1466. Στο κυμαινόμενο πχ της ΔΕΗ θα πλήρωνες 0,119. Με μια μέση κατανάλωση 1500-2000 κιλοβατώρες το μήνα αυτό θα σου έκανε διαφορά 41€ - 55€ το μήνα. 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

Πιστεύω δεν ήταν η βέλτιστη επιλογή. Αν έχεις ttf+ 0,0165 βγαίνει τον προηγούμενο μήνα 0,1466. Στο κυμαινόμενο πχ της ΔΕΗ θα πλήρωνες 0,119. Με μια μέση κατανάλωση 1500-2000 κιλοβατώρες το μήνα αυτό θα σου έκανε διαφορά 41€ - 55€ διαφορά το μήνα. 

Αφού περάσω ήρεμο καλοκαίρι (έχω ηλιακό + τα δωρεάν πάγια του συμβολαίου), περιμένω να χτυπήσω κάποια καλύτερη προσφορά από φθινόπωρο. Τι λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, billever said:

Αφού περάσω ήρεμο καλοκαίρι (έχω ηλιακό + τα δωρεάν πάγια του συμβολαίου), περιμένω να χτυπήσω κάποια καλύτερη προσφορά από φθινόπωρο. Τι λες;

Εγώ το έλεγα και πριν αυτό ακριβώς θα έκανα. Θα πήγαινα όπως εσυ σε κάποιο προγραμμα χωρίς ρήτρα πρόωρης αποχώρησης η ακόμα καλύτερα χωρίς στάνταρ διάρκεια και θα περίμενα κάτι καλό από φθινόπωρο 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους μια και καινούργιος στην παρέα.

Μόλις έληξε το πακέτο μου Double 35% στην protergia και ψάχνομαι μετά τον τελευταίο λογαριασμό.

Διαβάζοντας καμιά 20αριά σελίδες πιο πίσω, προτείνετε για σταθερό αέριο και ρεύμα στη ΔΕΗ ή μήπως κατάλαβα λάθος;

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίτηση σε κατάστημα για gascontrol από 15 Μάρτη (για πρώτη φορά σύνδεση).

Έκτοτε... σιγή ασυρμάτου.

Έχει κανείς ενεργοποιηθεί με μεταγενέστερη αίτηση?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, mihailbs είπε

Διαβάζοντας καμιά 20αριά σελίδες πιο πίσω, προτείνετε για σταθερό αέριο και ρεύμα στη ΔΕΗ ή μήπως κατάλαβα λάθος;

άργησες , πλέον είναι διπλάσια+ , τώρα κλείσε κάπου χωρίς δέσμευση μέχρι απο Φθινόπωρο να παίξει κάτι καλύτερο , κατέβασε το excel της υπογραφής μου και πήγαινε στην καρτέλα με φυσικό αέριο

αν είχες ρήτρα αναπροσαρμογής TTF (άλλο το TTF ,άλλο ρήτρα αναπροσαρμογής TTF) μπορείς να κάνεις καταγγελία , διάβασε προηγούμενες σελίδες

Spoiler

για ρεύμα δες το άλλο θέμα online/enter

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, turbat0s said:

Αίτηση σε κατάστημα για gascontrol από 15 Μάρτη (για πρώτη φορά σύνδεση).

Έκτοτε... σιγή ασυρμάτου.

Έχει κανείς ενεργοποιηθεί με μεταγενέστερη αίτηση?

ναι. αίτηση 31/3 ενεργοποιήθηκε (μαλλον) χθες εμφανιστηκε ebill σημερα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, marmagia είπε

αίτηση 31/3 ενεργοποιήθηκε (μαλλον) χθες

8 μέρες μια χαρά.

Σου έστειλαν κάποιο mail ή τηλ. επικοινωνία αυτές τις μέρες? (όπως αναφέρει η αίτηση που υπογράψαμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, turbat0s said:

8 μέρες μια χαρά.

Σου έστειλαν κάποιο mail ή τηλ. επικοινωνία αυτές τις μέρες? (όπως αναφέρει η αίτηση που υπογράψαμε)

Τίποτα. Σήμερα είδα στο ebill το αεριο. Τους παίρνω τηλ λέω ολοκληρώθηκε η αλλαγή; Μου λέει δε βλέπω τίποτα δε ξέρω. Εμπειρικά στο ebill εμφανίζεται μια μέρα μετά την αλλαγή προμηθευτή όποτε λογικά πρέπει να έχει γίνει η αλλαγή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, turbat0s είπε

Αίτηση σε κατάστημα για gascontrol από 15 Μάρτη (για πρώτη φορά σύνδεση).

Έκτοτε... σιγή ασυρμάτου.

Έχει κανείς ενεργοποιηθεί με μεταγενέστερη αίτηση?

Επίσης αίτηση σε κατάστημα 10/3 ακόμη τίποτα,αναμνενουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεταφορά από Φυσικό Αέριο Αττικης σε ΔΕΗ gas control, απέστειλα υπογεγραμμένα τα συμβόλαια online 30/03, μέχρι σήμερα τπτ.

Επεξ/σία από Gataros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει κανει καποιος πληρωμη μεσω ebill?

Δεν μου ολοκληρωνει την συναλλαγη.

Μετα τα στοιχεια της καρτας λεει προσπαθηστε αργοτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, johnnyman said:

Παιδια εχει κανει καποιος πληρωμη μεσω ebill?

Δεν μου ολοκληρωνει την συναλλαγη.

Μετα τα στοιχεια της καρτας λεει προσπαθηστε αργοτερα...

Εγώ έκανα κανονικά πληρωμή προχθές. Δοκίμασε αργότερα η αύριο μήπως κάτι έχει φάει κόλλημα πάλι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...