Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχουν περασει 14 μερες απο τοτε που πηρα πρωτοκολλο καταγγελιας στην Ζενιθ και ακομα δεν εχουν απαντησει καν οι απατεωνες,ειτε θετικα η αρνητικα

Προχωραω στην ΡΑΕ και ΣτΚ χωρις εγγραφη απαντηση πλεον ? Η να περιμενω λιγο ακομα λετε ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Εχουν περασει 14 μερες απο τοτε που πηρα πρωτοκολλο καταγγελιας στην Ζενιθ και ακομα δεν εχουν απαντησει καν οι απατεωνες,ειτε θετικα η αρνητικα

Προχωραω στην ΡΑΕ και ΣτΚ χωρις εγγραφη απαντηση πλεον ? Η να περιμενω λιγο ακομα λετε ?

αν πέρασαν 10 εργάσιμες ναι προχωράς τονίζοντας και την αδιαφορία της εταιρίας

αλλά είτε ΣτΚ είτε ΡΑΕ , όχι και στα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Giannis Vs said:

Ναι αλλά πως αλλιώς να γίνει. Αφού ο πατέρας μου δεν εχει email

ασ μιλήσει ο πατέρας να επιβεβαιώσει οτι την θέλει και ασ δώσει το μειλ το δικό σου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, The_Judas said:

μήπως με εξουσιοδότηση μέσω gov?

παιδιά ασ μην πνιγόμαστε σε μια κουταλιά νερό. Ένα τηλέφωνο είναι που ήθελαν απλά να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία και σε ποιο μειλ να το στείλουν. Δεν ζητάει δα και καμια υπογραφή πληρεξουσίου. Είμαι ο τάδε και θέλω να σταλεί στο δείνα μειλ, ουτε αυτοί νοιάζονται να το ψάξουν παραπάνω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2022 στις 2:30 ΜΜ, tsaltinho είπε

Μόλις έστειλα e-mail στο costume care. Το πολύ πολύ να μην πληρώσω τον τελευταίο εκαθαριστικό που θα βγει μέχρι τη στιγμή που άλλαξα πάροχο.

Πέρασαν 11 εργάσιμες μέρες και ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Σύμφωνα με την ΔΕΗ, έχω συνδεθεί στο δίκτύο τους από 21/3. Στον λογαριασμό μου στο φυσικό αέριο, έχει μπει μία μέτρηση στις 15/3, οπότε φαντάζομαι ότι απο 15/3 είμαι ουσιαστικά στην ΔΕΗ.

Παρότι η τελευταία μέτρηση έχει μπει στις 15/3, το φυσικό αέριο δεν έχει φιλοτιμηθεί να βγάλει νέο λογαριασμο.

Σύμφωνα με το πιστωτικό που έχω ζητήσει, την ρήτρα πρόωρης αποχώρησης και την επιστροφή της εγγύησης, περιμένω ένα χρεωστικό κοντά στα 90 ευρώ.

Να τους ξαναενοχλήσω, ή να περιμένω να επανέλθουν με τον εκκαθαριστικό...? Γιατί προβλέπω μάχη λόγω της πρόωρης αποχώρησής μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, tsaltinho said:

Πέρασαν 11 εργάσιμες μέρες και ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Σύμφωνα με την ΔΕΗ, έχω συνδεθεί στο δίκτύο τους από 21/3. Στον λογαριασμό μου στο φυσικό αέριο, έχει μπει μία μέτρηση στις 15/3, οπότε φαντάζομαι ότι απο 15/3 είμαι ουσιαστικά στην ΔΕΗ.

Παρότι η τελευταία μέτρηση έχει μπει στις 15/3, το φυσικό αέριο δεν έχει φιλοτιμηθεί να βγάλει νέο λογαριασμο.

Σύμφωνα με το πιστωτικό που έχω ζητήσει, την ρήτρα πρόωρης αποχώρησης και την επιστροφή της εγγύησης, περιμένω ένα χρεωστικό κοντά στα 90 ευρώ.

Να τους ξαναενοχλήσω, ή να περιμένω να επανέλθουν με τον εκκαθαριστικό...? Γιατί προβλέπω μάχη λόγω της πρόωρης αποχώρησής μου!!

Καλά από φεβρουαριο περιμένω να μου δώσουν από το φυσικό αεριο πιστώτικο 8,5€ από κάτι επιδοτήσεις από όταν ήμουν πελάτης τους. Να μην μιλήσω για το ποσό καιρό έκαναν να μου βγάλουν λογαριασμό αερίου (7 μήνες). Μετά από λίγο απαντάνε και γίνεται δουλειά μέσω myrae. Άνοιξε εκεί αίτημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ τώρα μπήκα στο παιχνίδι του τι συμβόλαιο να κάνω και απελπίστηκα με τα τελευταία δεδομένα. Κρίνοντας με βάση το excel να φανταστώ συμφέρουν τα προγράμματα της ΔΕΗ. Ποιό απο τα δύο θα κάνατε όμως? Το ΔΕΗ myHome GasBenefit έχει 30% έκπτωση στη χρέωση προμήθειας για αιτήσεις έως 30.04.2022. Αξίζει να κάνω αίτηση σε αυτό? Προτείνετε κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2022 στις 6:30 ΜΜ, korakios είπε

αν πέρασαν 10 εργάσιμες ναι προχωράς τονίζοντας και την αδιαφορία της εταιρίας

αλλά είτε ΣτΚ είτε ΡΑΕ , όχι και στα 2

Μου φαινεται θα παω ΡαΕ γιατι ΣτΕ πιανει ολο το φασμα προιοντων.  

Εχει κανεις εμπειρια απο χρονο ανταποκρισης ΡαΕ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Εχει κανεις εμπειρια απο χρονο ανταποκρισης ΡαΕ ?

πάνω απο 6 μήνες σίγουρα

Πρότεινα και ΣτΚ , μόνο και μόνο επειδή στο ρεύμα δεχόταν συμβιβασμό ή και επιστροφή ρήτρας σε 2 περιπτώσεις που θυμάμαι , αλλά αν δε δεχτεί τότε ο ΣτΚ δε μπορεί να κάνει κάτι άλλο (και ο ΣτΚ μπορεί να αργήσει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είμαι κι εγώ σε διαδικασία εύρεσης παρόχου για Φυσικό Αέριο και σκέφτομαι σοβαρά το myHomeGasControl της ΔΕΗ.

Το 0,125 €/kWh φαίνεται πολύ, αλλά το TTF μόνο έχει φτάσει 0,130102 €/kWh για τον Απρίλη σύμφωνα με το ιστορικό της ΔΕΗ, και όπως πάνε τα πράγματα με τη Ρωσία μάλλον θα ανέβει κι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Konstantinos5096 είπε

Παιδιά είμαι κι εγώ σε διαδικασία εύρεσης παρόχου για Φυσικό Αέριο και σκέφτομαι σοβαρά το myHomeGasControl της ΔΕΗ.

Το 0,125 €/kWh φαίνεται πολύ, αλλά το TTF μόνο έχει φτάσει 0,130102 €/kWh για τον Απρίλη σύμφωνα με το ιστορικό της ΔΕΗ, και όπως πάνε τα πράγματα με τη Ρωσία μάλλον θα ανέβει κι άλλο.

ο καθένας κάνει τις επιλογές του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...