Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, stazzy1978 said:

Έχεις ρωτήσει επί τούτου στο customer care της ΔΕΗ γιατί δεν εμφανίζεται η εκπτωση ΔΕΠΑ στον λογαριασμό Ιαν-Φεβ 2022; Πάντως ο Γενάρης 2022 λείπει από την επεξήγηση παραπάνω.... Χμμμμ...

 

36 minutes ago, tomtsir said:

Κάποιος είχε στείλει γραπτή απάντηση ότι η έκπτωση ΔΕΠΑ θα μπει ... γενικά όλα κλίνουν στο γεγονός πως ΔΕΠΑ έκπτωση δικαιούνται ΟΛΟΙ , μένει να το δούμε και στους λογαριασμούς.
*Έχω στείλει στο customer service , ακόμα δεν έχω απάντηση.

Δεν έχει Μπει ακόμα πουθενά η έκπτωση ΔΕΠΑ για Ιανουάριο. Ούτε ΔΕΗ, ούτε προτεργια ούτε ο ηρωνας που ήμουν παλιά μου επέστρεψε κάτι για Ιανουάριο. Έχω στείλει αμφισβήτηση λογαριασμου στη ΔΕΗ ζητώντας την έκπτωση ΔΕΠΑ και περιμένω. Στη σελίδα μάλλον απλά ξεχάστηκαν δε νομίζω ότι δεν θα βάλουν την επιδότηση για Ιανουάριο. 
στο μεταξύ τους είχα ρωτήσει επι συγκεκριμένου εάν το gas control δέχεται έκπτωση ΔΕΠΑ περαν από ταμείο ενεργειακής μετάβασης και πήρα αυτή την απάντηση 

74F54152-311C-4A4A-989A-DDE5967E2FE1.jpeg

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

καλημέρα. οι τιμές που βγαίνουν ανά έτος είναι με ΦΠΑ μέσα? 

ναι

7 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

για ΤΤF βάζεις μια τιμή 100 βλέπω. χαμηλή δεν είναι?

άγνωστο πόση θα είναι

7 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

αυτό το χειμώνα που κυμάνθηκε κατα μέσον όρο?

σχεδόν κάθε πάροχος έχει ιστορικό πχ δες εδώ

6 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

για θέρμανση δεν καίγομαι, αλλά επειδή έχει βάλει ερμάριο η ΕΔΑ και πρέπει αρχές καλοκαιριού να έχω τελειώσει την εγκατάσταση θα πρέπει να κάνω και σύμβαση σε πάροχο αναγκαστικά.

βάλε της Elin χωρίς πάγιο και δέσμευση και βλέπεις

4 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Εδινε η ΔΕΗ απο ΔΕΠΑ?

Δεν θυμαμαι καθολου γι'αυτο ρωταω.

ναι , κανονικά μέχρι 12/2021

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, marmagia είπε

Δεν έχει Μπει ακόμα πουθενά η έκπτωση ΔΕΠΑ για Ιανουάριο.

Στην Ζενιθ εχει μπει κανονικα σε λογαριασμο που ειδα με καταναλωση απο 18/01 εως 16/03.

Αυτοπου δεν θυμαμαι ειναι αν ηταν για 2 μηνες η για 3 μηνες.Δεν θυμαμαι καθολου και δυστυχως τωρα δεν μπορω να το τσεκαρω.Παντως υπηρχε σιγουρα εκπτωση ΔΕΠΑ μεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, HERTHAN said:

Στην Ζενιθ εχει μπει κανονικα σε λογαριασμο που ειδα με καταναλωση απο 18/01 εως 16/03.

Αυτοπου δεν θυμαμαι ειναι αν ηταν για 2 μηνες η για 3 μηνες.Δεν θυμαμαι καθολου και δυστυχως τωρα δεν μπορω να το τσεκαρω.Παντως υπηρχε σιγουρα εκπτωση ΔΕΠΑ μεσα.

Το βρήκα!,

εδω το είχαμε δει 

 

οαντως τώρα τσέκαρα και φυσικό αεριο Ελλαδος εκεί έχει μπει 

9AA32A63-AA2C-45AD-A607-10D4FDEBEBC8.jpeg

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tzitzikas2 είπε

60 ημέρες είναι η προθεσμία σύνδεσης απο την ημερομηνία τοποθέτησης του ερμαρίου μετρητή, όχι 9 μήνες (για ΕΔΑ ΘΕΣΣ). Μπορείς να πάρεις παράταση 1-2 μήνες το πολύ μετά τις 60 ημέρες. Μετά πρέπει να συνδεθείς. Μόλις καταθέσεις μελέτη εσωτερικής εγκατάστασης φυσικού αερίου γενικά παγώνει το πρόστιμο χρέωσης των τελών σύνδεσης (είναι δωρεάν αλλιώς). Αλλά δεν μπορείς να μην προχωρήσεις για μεγάλο χρονικό διάστημα. 

Αν για την ΕΔΑ ΘΕΣΣ ειναι διαφορετικη η προθεσμία, παω πάσο. Στην Αττική παντως είναι 9 μήνες από την τοποθέτηση του μετρητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o ήρωνας έχει πιστώσει σε κανέναν έκπτωση ΔΕΠΑ για Ιανουάριο και φεβρουάριο; Στον τελικό λογαριασμό μου πίστωσαν μονο Δεκέμβριο και μου είπαν οταν εισπράξουν τα λεφτά απο το κράτος θα βγάλουν έκτακτο πιστωτικό. Ακόμα τίποτα όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

o ήρωνας έχει πιστώσει σε κανέναν έκπτωση ΔΕΠΑ για Ιανουάριο και φεβρουάριο; Στον τελικό λογαριασμό μου πίστωσαν μονο Δεκέμβριο και μου είπαν οταν εισπράξουν τα λεφτά απο το κράτος θα βγάλουν έκτακτο πιστωτικό. Ακόμα τίποτα όμως

άνοιξε αίτημα στο myrae να υπάρχει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, marmagia είπε

αυτό είχα κατά νου μόλις τώρα 😛

 

Έχω προσέξει ότι στα σταθερά από γεναρη βάζουν μόνο το ΤΕΜ. 

Στα κυμαινόμενα βάζουν και της ΔΕΠΑ. 

Στο fix της ζενίθ που είμαι γεναρης-φεβρουαρης μπήκε μόνο το ΤΕΜ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, marmagia είπε

o ήρωνας έχει πιστώσει σε κανέναν έκπτωση ΔΕΠΑ για Ιανουάριο και φεβρουάριο; Στον τελικό λογαριασμό μου πίστωσαν μονο Δεκέμβριο και μου είπαν οταν εισπράξουν τα λεφτά απο το κράτος θα βγάλουν έκτακτο πιστωτικό. Ακόμα τίποτα όμως

Εμενα στον Τελικο Εκκαθαριστικο ειχε τα παρακατω:

330801413_.PNG.b9d1ecaf0cac5050e9882fe5c421512a.PNG

Αφου εφυγα και ειπα οτι ξεμπλεψα μετα απο καποιο διαστημα(20-30 μερες νομιζω) χωρις να το περιμενω μου βγαζουν εναν πιστωτικο(εκκαθαριστικος εγραφε) με τα παρακατω:

1.PNG.c7d64dbf65dfadaea5dcf438ca7395a3.PNG

Δεν ξερω τι ειναι ουτε ασχοληθηκα να σου πω την αληθεια.Μονο μια επικοινωνια ειχα για να μου τα πιστωσουν.Τα πιστωσαν κι ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, HERTHAN said:

Εμενα στον Τελικο Εκκαθαριστικο ειχε τα παρακατω:

330801413_.PNG.b9d1ecaf0cac5050e9882fe5c421512a.PNG

Αφου εφυγα και ειπα οτι ξεμπλεψα μετα απο καποιο διαστημα(20-30 μερες νομιζω) χωρις να το περιμενω μου βγαζουν εναν πιστωτικο(εκκαθαριστικος εγραφε) με τα παρακατω:

1.PNG.c7d64dbf65dfadaea5dcf438ca7395a3.PNG

Δεν ξερω τι ειναι ουτε ασχοληθηκα να σου πω την αληθεια.Μονο μια επικοινωνια ειχα για να μου τα πιστωσουν.Τα πιστωσαν κι ολα καλα.

τους έστειλα ένα μειλ και παράλληλα άνοιξα αίτημα στο myrae που τους ζήτησα να πιστώσουν την έκπτωση δεπα αλλα διαολε ξεχασα να γράψω οτι δεν έβαλαν  και ταμείο ενεργειακής μετάβασης για 15 μέρες τον δεκεμβριο.. Ελπίζω απλά να ξανα εξετάσουν τις πιστώσεις αυτές και αν ειναι θα επανέλθω και για αυτό..

με νευριάζει όταν κανω απροσεξίες όπως αυτή αλλά ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι τι να σου κάνει :( 401873951_Screenshot2022-04-05at23_06_03.png.b1f2b912bf7a13fadcef272bd975f783.png

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

τους έστειλα ένα μειλ και παράλληλα άνοιξα αίτημα στο myrae που τους ζήτησα να πιστώσουν την έκπτωση δεπα αλλα διαολε ξεχασα να γράψω οτι δεν έβαλαν  και ταμείο ενεργειακής μετάβασης για 15 μέρες τον δεκεμβριο.. Ελπίζω απλά να ξανα εξετάσουν τις πιστώσεις αυτές και αν ειναι θα επανέλθω και για αυτό..

με νευριάζει όταν κανω απροσεξίες όπως αυτή αλλά ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι τι να σου κάνει :( 

κλείσε το αίτημα και άνοιξε νέο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 minutes ago, korakios said:

κλείσε το αίτημα και άνοιξε νέο ?

Δε με αφήνει.. από που γίνεται αυτό;

πατάω πάνω εκεί που έχει το ματάκι και λέει ενέργειες, μου δείχνει το αίτημα αλλά δεν έχω επιλογή να το κλείσω. Το μόνο που μπορώ να πατήσω είναι το κουτάκι τρέχον βήμα αιτήματος που και εκεί δεν έχει πουθενά επιλογή για κλείσιμο 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...