Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Τωρα φτιαχνεις excel ρε μλκ με τα ΤΤF?🙈😝

Τοσο καιρο σου ειχα πει να φτιαξουμε ενα excel και μου ειπες να το κανουμε με τον ekre.

τώρα λέει που έχουν μπει και ρήτρες στο παιχνίδι 😂

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ειχα κιολας ενα ετοιμο σχεδον με τον ekre που μιλουσαμε εδω και 1 χρονο.

δε μου άρεσε το άλλο 😛

δες τώρα πχ το 6ο φύλλο του excel ρεύματος (το έχω κοτσάρει εκεί, "υπο κατασκευή")

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν θελουμε excel τωρα γιατι δεν το αναβουμε ξανα το αεριο.😭

υπερβολές , πρωτοχρονιά θα μπουμπουνίξει για 24 ώρες .... 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

τώρα λέει που έχουν μπει και ρήτρες στο παιχνίδι 😂

Τωρα που θα παρει air θα το ξηλωσει.😝

6 λεπτά πριν, korakios είπε

δες τώρα πχ το 6ο φύλλο του excel ρεύματος (το έχω κοτσάρει εκεί, "υπο κατασκευή")

Δεν κοιταω τιποτα τωρα γιατι θα πιασουμε καμια κουβεντα και θα μας παρει το ξημερωμα.

 

9 λεπτά πριν, korakios είπε

υπερβολές , πρωτοχρονιά θα μπουμπουνίξει για 24 ώρες .... 😂

Κατσε να βγει το καλοκαιρι με το καλο....εφτασες κιολας στην πρωτοχρονια εσυ😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτοιμο και το excel , το κότσαρα στου ρεύματος , 5ο φύλλο

λείπουν τα Ηρών Flex , Φυσικό Αέριο , Watt&Volt μιας και έχουν άγνωστη τιμή προμήθειας 

Μπήκε προειδοποιητικό για αποφυγή της NRG & Protergia μιας και ενώ είναι κυμαινόμενα βάσει TTF βαράνε και ρήτρα αναπροσαρμογής απο πάνω

Αν βρείτε λάθη , πείτε

  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είναι όμως glorious repost. 😛

To κυμαινόμενο το είδες που η προμήθεια/καπέλο είναι διπλάσια από το παλιό του Σεπτεμβρίου? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Είναι όμως glorious repost. 😛

To κυμαινόμενο το είδες που η προμήθεια/καπέλο είναι διπλάσια από το παλιό του Σεπτεμβρίου? 

Xαχα πότε προλάβατε ρε, δε κοιμάστε τα βράδυα... βρυκόλακες. 😆

6 ώρες πριν, HERTHAN είπε

 

Παρηγγειλε τα air condition.

Εννοείται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας 

εγω εκανα αίτηση για αλλαγή παρόχου στις 8 Μαρτίου στην ΔΕΗ αλλά η εδα χθες την ακύρωσε γιατί έγινε λάθος στην ιδιοκτησία.Είμαι ιδιοκτήτρια κ φαινόμουν ως ενοικιαστής κ ειπε θα έρθει το συμβόλαιο με κούριερ.Γιατί χρειάζεσαι νέο συμβόλαιο στην εδα;;;Αεριο έχω πολλά χρόνια..

κ επίσης μετά την υπογραφή του συμβόλαιο της εδα ειπε ξανά νέο συμβόλαιο με όποιον πάροχο θέλω!!Αν δν προχωρήσω σε νεο συμβόλαιο με την ΔΕΗ γαιτι δν με συμφέρει με 0,125 μένω στον παλιό πάροχο;;Η θεωρούμε ότι κάνω πρώτη φορά σύνδεση αεριου κ δν είμαι ούτε στον παλιό πάροχο;;

εχω μπερδευτεί!!!!

δλδ χάνω την αίτηση της ΔΕΗ στις 8 Μαρτίου με χαμηλή τιμη 0.05….

Ποιος μπορεί να με διαφωτίσει;;

ευχαριστώ 

Επεξ/σία από marina8282
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το ζήτημα πρέπει να μιλήσεις με την ΔΕΗ να δεις αν μπορούν να δρομολογήσουν κάτι σύμφωνα με την παλιά σου αίτηση και το πρωτόκολλο που είχες πάρει. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Σε αυτό το ζήτημα πρέπει να μιλήσεις με την ΔΕΗ να δεις αν μπορούν να δρομολογήσουν κάτι σύμφωνα με την παλιά σου αίτηση και το πρωτόκολλο που είχες πάρει. 

 

 

Μάλιστα κατάλαβα μου είπαν από την ΔΕΗ ότι έστειλαν αίτημα εκπροσώπησης στην εδα δλδ με την ήδη αίτηση που είχα κάνει.Είδωμεν!

ευχαριστω πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, korakios είπε

Έτοιμο και το excel , το κότσαρα στου ρεύματος , 5ο φύλλο

λείπουν τα Ηρών Flex , Φυσικό Αέριο , Watt&Volt μιας και έχουν άγνωστη τιμή προμήθειας 

Μπήκε προειδοποιητικό για αποφυγή της NRG & Protergia μιας και ενώ είναι κυμαινόμενα βάσει TTF βαράνε και ρήτρα αναπροσαρμογής απο πάνω

Αν βρείτε λάθη , πείτε

Ευχαριστούμε για το εξέλ και ας με πιάσε απελπισία που το διάβασα 😂

Και εγώ στο 0.02 είμαι και αν μπούμε στο χειμώνα με αυτές τις τιμές δεν αξίζει για κανένα λόγο το σταθερό μιας και με τέτοια τιμή λογικά θα αυξηθεί και η επιδότηση. Ασε που αν γινει κάτι και πάει τπτ 0.15-0.2 πριν το χειμώνα το σταθερό πλέον εκεί δεν το ανάβεις το αέριο, παμε για θερμαντικά σώματα κ κουβέρτες 😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση! Αν θέλω να μην χρησιμοποιώ το αέριο για θέρμανση παρά μόνο για ζεστό νερό. 
Οποτε η κατανάλωση θα είναι μικρή. 
Πως αποφεύγω την ρήτρα αναπροσαρμογής που η τιμή είναι υψηλή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, NikosRocknRolla said:

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση! Αν θέλω να μην χρησιμοποιώ το αέριο για θέρμανση παρά μόνο για ζεστό νερό. 
Οποτε η κατανάλωση θα είναι μικρή. 
Πως αποφεύγω την ρήτρα αναπροσαρμογής που η τιμή είναι υψηλή;

Επιλέγεις εταιρία χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. Εάν το προγραμμα που έχεις επιλέξει την προβλέπει απλά δεν την γλιτώνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.  Ειχα  προλάβει και εκανα αίτηση για  το gas control τον 9/2021 με τιμή  0,02750. Βλεποντας την σημερινή τιμή του νεου myHome GasControl  μήπως επρεπε να  ειχαμε κανει  στο εξαμηνο καινουργιο συμβολαιο με την προηγουμενη τιμή 0,050 εως 31/3/2022😄; Βλεπω του χρόνου να καιγεται  η γουνα μας με αυτες τις τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Καλημέρα.  Ειχα  προλάβει και εκανα αίτηση για  το gas control τον 9/2021 με τιμή  0,02750. Βλεποντας την σημερινή τιμή του νεου myHome GasControl  μήπως επρεπε να  ειχαμε κανει  στο εξαμηνο καινουργιο συμβολαιο με την προηγουμενη τιμή 0,050 εως 31/3/2022😄; Βλεπω του χρόνου να καιγεται  η γουνα μας με αυτες τις τιμές.

Δν νομίζω ότι μπορείς στο 6μηνο μέσα να αλλάξεις το συμβόλαιο σου!μονο αν έφευγες με ρήτρα αποχώρησης φυσικά κ ξανά έκανες νέο συμβόλαιο αλλά δν νομίζω ότι θα ήταν έξυπνη κίνηση…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, marmagia είπε

Επιλέγεις εταιρία χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. Εάν το προγραμμα που έχεις επιλέξει την προβλέπει απλά δεν την γλιτώνεις 

Άρα πρέπει να ψάξω από εταιρία σε εταιρία ποιανής πρόγραμμα δεν έχει ρήτρα. Αν δεν σου είναι κόπος γνωρίζεις κάποια να μου πεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...