Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, citiz said:

Πρέπει να ισχύει ότι ειχε θέμα σήμερα το σύστημα της ΔΕΗ στο φυσικό αέριο

Μπα εγώ πηγα με εξουσιοδότηση σήμερα σε κατάστημα για να το αλλάξω στην Θεια μου και το σύστημα ήταν μια χαρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι ,

επίσης το τι είπαν το αφήνεις στην άκρη , μπορεί να ισχύει μπορεί και να βαριόταν ο υπάλληλος

Είπε ότι θα μας καλέσουν αν αποκατασταθεί το πρόβλημα αυτοί. Δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει, σαν να μην θέλουν να το δώσουν σήμερα 😌

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Uberalles_gr είπε

Και να τους πω τι;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου

τώρα που το ξαναδιαβάζω, με μπέρδεψε το υπογραμμισμένο

Αναφορά σε κείμενο

ξιότιμε κύριε XXXXX, Σε συνέχεια της απάντησής σας και καθώς ο προμηθευτής ενέργειας είναι αρμόδιος για την απάντηση στο αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στις 14/3 σας έχει αποσταλεί η σχετική απάντηση αναφορικά με τη χρέωση της ρήτρας αναπροσαρμογής και τον τρόπο ενημέρωσης σας από πλευράς μας. Με εκτίμηση.

απλά πες οτι η απάντηση που δώσανε δε σε καλύπτει και περιμένεις απο τη ΡΑΕ να πάρει θέση βάσει όσων έχουν αναφερθεί

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

τώρα που το ξαναδιαβάζω

απλά με μπέρδεψε το υπογραμμισμένο ,

απλά πες οτι η απάντηση που δώσανε δε σε καλύπτει και περιμένεις απο τη ΡΑΕ να πάρει θέση βάσει όσων έχουν αναφερθεί

Μου ήρθε ο λογαριασμός για Φεβρουάριο και θα έρθει και ο Μάρτιος σε μερικές εβδομάδες. Τους πληρώνω ή όχι;
Δεν χρωστάω τώρα κάποιον παλαιότερο λογαριασμό.

Ευχαριστώ,
Βασίλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Uberalles_gr είπε

Μου ήρθε ο λογαριασμός για Φεβρουάριο και θα έρθει και ο Μάρτιος σε μερικές εβδομάδες. Τους πληρώνω ή όχι;
Δεν χρωστάω τώρα κάποιον παλαιότερο λογαριασμό.

Ευχαριστώ,
Βασίλης.

γιαυτό πάρε γραπτή απάντηση απο ΡΑΕ αν μπλοκάρει διαδικασία εντολής διακοπής όσο τρέχει η αμφισβήτηση

όλοι το ίδιο ρωτάτε για ρεύμα και αέριο , δικό σας ρίσκο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

γιαυτό πάρε γραπτή απάντηση απο ΡΑΕ αν μπλοκάρει διαδικασία εντολής διακοπής όσο τρέχει η αμφισβήτηση

όλοι το ίδιο ρωτάτε για ρεύμα και αέριο , δικό σας ρίσκο 😁

Δηλαδή; Στην καταγγελία που έχω κάνει, να ρωτήσω την ΡΑΕ, εάν θα πρέπει να πληρώσω ή όχι τους λογαριασμούς που θα εκκρεμούν μέχρι να έχω μια τελική απόφαση/απάντηση από την ΡΑΕ;;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mitsakos2 είπε

Η μάνα μου πήγε έκανε διακανονισμό

Διακανονισμός = αποδοχή οφειλής.

Πλέον δε μπορείτε να αμφισβητήσετε τίποτα... πχ να υποστηρίξετε ότι δεν ενημερωθήκατε για τη ρήτρα αναπροσαρμογής.

edit: Yπόψιν ότι έχετε ήδη καταναλώσει επιπλέον 300 - 350 ευρώ για τον Μάρτιο.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα τους πηγα τον λογαριασμό της προτεργιας που πληρώνεται με πάγια εντολή στις 18/4. Εκεί φαινόταν ότι δεν υπάρχουν ληξιπρόθεσμες οφειλές. Με έβαλαν να υπογράψω δυνάμει της εξουσιοδότησης που είχα ότι θα πληρωθεί ο τελευταίος λογαριασμός με την πάγια εντολή. Η υπάλληλος μου είπε υπάρχει το ενδεχόμενο να μπλοκάρει την αλλαγή προμηθευτή η ΕΔΑ. Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο; Αν είναι να το πληρώσει πρόωρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εννοείς έχουμε καταναλώσει επιπλέον 300-350 για τον μαρτιο? 

27 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Διακανονισμός = αποδοχή οφειλής.

Πλέον δε μπορείτε να αμφισβητήσετε τίποτα... πχ να υποστηρίξετε ότι δεν ενημερωθήκατε για τη ρήτρα αναπροσαρμογής.

edit: Yπόψιν ότι έχετε ήδη καταναλώσει επιπλέον 300 - 350 ευρώ για τον Μάρτιο.

 

Επεξ/σία από mitsakos2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, mitsakos2 είπε

Τι εννοείς έχουμε καταναλώσει επιπλέον 300-350 για τον μαρτιο? 

 

Η κατανάλωση του λογαριασμού είναι μέχρι 22/2. Από τότε μέχρι τώρα δε κάψατε καθόλου καλοριφέρ;

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Η κατανάλωση του λογαριασμού είναι μέχρι 22/2. Από τότε μέχρι τώρα δε κάψατε καθόλου καλοριφέρ;

Κάψαμε..απλά είχα ξαναψαξει μεσα στην σελίδα και δεν έβγαλα κάποια άκρη και επειδή είχα κάποια θέματα υγείας δεν ασχολήθηκα λέγοντας στην μάνα μ ασ'το θα το δω και πήγε και έκανε διακανονισμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

Αν τελικά ισχύσει το 0.125 που είπε ο φίλος πιο πάνω ποιο είναι το φθηνότερο σταθερό στην αγορά? Η δεν παιζει σταθερό κάτω από τα 0.125?

Aν ισχύει αυτό (τη γ#μ1σαμε), το φτηνότερα μετά είναι το gas benefit της ΔΕΗ (κυμαινόμενο).

Τιμή TTF* +0,015 -30%

Με σημερινά δεδομένα που το ttf είναι 0.125...

0.14 - 30% = 0.098

Βέβαια αύριο μετά τις εξελίξεις με τα ρούβλια μπορεί να πάει στο Θεό το κυμαινόμενο, και το 0.125 να φαντάζει φτηνό. 😄

2 λεπτά πριν, mitsakos2 είπε

Κάψαμε..

Εφόσον κάψατε 715ευρώ το δίμηνο 22/12 - 22/2... φαντάσου στο περίπου πόσο έχετε κάψει από 22/2 ως τώρα (40 μέρες).

Ή μπορείς να κοιτάξεις στον μετρητή την ένδειξη σε κυβικά μέτρα (Νm3) και να αφαιρέσεις τη τελευταία ένδειξη που αναγράφεται στο λογαριασμό (4732).

Πχ για 605 κυβικά μέτρα πλήρωσες 715 ευρώ. Αν έχεις κάψει επιπλέον 300 κυβικά μέτρα, ο επόμενος λογαριασμός ήδη βρίσκεται στα 350 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...