Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, therock είπε

Τι να αναπροσαρμοσουνε,  φετος συνδεθηκα. Φλεβαρη βγηκε ενας εναντι και τωρα ο εκκαθαριστικος. Λες να μου χρεουσουνε τιμες αναπροσαρμογης και απο οταν δεν ειχα αεριο

απο 17/1

3 λεπτά πριν, therock είπε

Ξερουμε ποση ειναι εκπτωση και τι θα ειχα γλιτωσει?

ότι λέει % το πρόγραμμα που έχεις στη χρέωση προμήθειας

Spoiler

873555000_.png.6fbbf14a5bdec083b6b41c18bc0abf94.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46 minutes ago, HERTHAN said:

Ναι κι εμενα 16/11 γραφει.

Σε ολους λογικα θα γραφει το ιδιο.

Εμένα γράφει την σωστή 31/3

ειστε και οι δυο ΕΔΑ θεσς; Μήπως είναι κάποιος θέμα με την τοπική ΕΔΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Εμένα γράφει την σωστή 31/3

ειστε και οι δυο ΕΔΑ θεσς; Μήπως είναι κάποιος θέμα με την τοπική ΕΔΑ 

Και εμένα 1/4 , παίζει επειδή η προηγούμενη μέτρηση ήταν 8/2 οπότε θα πάρουν και αυτή τον Απρίλιο και μετά το καλοκαίρι πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά , 

θα ήθελα αν γίνεται να με βοηθήσετε στην κατάσταση μου , 

έχω ως πάροχο αερίου το φυσικό αέριο αττικής και διαπίστωσα πως έχει λήξει το συμβόλαιο μου πριν τον χειμώνα και δυστυχώς δεν έκανα κάτι γ αυτό .

τώρα μου ήρθε φουσκωμένος ο λογαριασμός όπως σε όλους με χρεώσεις περίπου 0,12.

Τι μου προτείνεται να κάνω ? συμφέρει να πάει κάποιος τώρα στην ΔΕΗ και να έχει το καλοκαίρι σταθερή τιμή 0,05 που νομίζω γενικά είναι χαμηλότερη τους καλοκαιρινούς μήνες?

οποιαδήποτε γνώμη ευπρόσδεκτη εντωμεταξύ  πάω να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες μήπως βγάλω άκρη . 

 

Βάζω και τον λογαριασμό που μου ήρθε σήμερα 302 ευρώ.

 

 

332233144_.png.81535995112443badb881e335b49c374.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, sakismrs said:

Καλησπέρα παιδιά , 

θα ήθελα αν γίνεται να με βοηθήσετε στην κατάσταση μου , 

έχω ως πάροχο αερίου το φυσικό αέριο αττικής και διαπίστωσα πως έχει λήξει το συμβόλαιο μου πριν τον χειμώνα και δυστυχώς δεν έκανα κάτι γ αυτό .

τώρα μου ήρθε φουσκωμένος ο λογαριασμός όπως σε όλους με χρεώσεις περίπου 0,12.

Τι μου προτείνεται να κάνω ? συμφέρει να πάει κάποιος τώρα στην ΔΕΗ και να έχει το καλοκαίρι σταθερή τιμή 0,05 που νομίζω γενικά είναι χαμηλότερη τους καλοκαιρινούς μήνες?

οποιαδήποτε γνώμη ευπρόσδεκτη εντωμεταξύ  πάω να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες μήπως βγάλω άκρη . 

 

Βάζω και τον λογαριασμό που μου ήρθε σήμερα 302 ευρώ.

 

 

332233144_.png.81535995112443badb881e335b49c374.png

Εγώ θα σου έλεγα φύγε όσο προλαβαίνεις γιατί κάπου ακούστηκε ότι από 1/4 θα καταργήσουν την μηδενική εγγύηση και τα 30€. Ασε που αν τελικά δεν αναπροσαρμόσει το τιμολόγιο η ΔΕΗ θα σε βγάλει και για του χρόνου το χειμώνα.
για να φτάσει να σε συμφέρει το κυμαινόμενο πρέπει να πέσει 0,07 λεπτά που όπως πάνε τα πράγματα δεν το βλέπω και πολύ πιθανό.

την ίδια κουβέντα είχα τώρα με τη Θεια μου που ακόμα εδώ που φτάσαμε σκεφτόταν αν την συμφέρει να πληρώσει τα 80€ και να φύγει από την προτεργια και μόλις της ήρθε λογαριασμός μου έκανε εξουσιοδότηση να πάω να της το αλλάξω  

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανένας με γνώσεις να με βοηθήσει σε σύνταξη καταγγελίας σε ΡΑΕ ή ΣΤΚ για πάροχο φυσικού αερίου?

Η εν λόγω εταιρεία δεν ενημέρωσε για τη λήξη του συμβολαίου που ήταν απο το Δεκέμβριο,δεν αποστέλει το συμβόλαιο μετα απο 3μήνες προσπάθειας επικοινωνίας στο email ,επέβαλε χρέωση αναπροσαρμογής ενω δεν ειχε ενημερώσει κατα την σύναψη του συμβολαίου για την ύπαρξη της και προφανώς ανανέωσε το συμβόλαιο χωρίς να εχουμε επίγνωση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά κοίταξε στους λογαριασμούς των τελευταίων μηνών, είναι πιθανό να υπάρχουν ψιλά γράμματα σχετικά με το συμβόλαιό σου και με τις αναπροσαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, ekrepali said:

Κάτω απ'τη πίστωση ΤΕΜ

Μόνο για τον Δεκέμβριο για 17 ημέρες. Για τις υπόλοιπες δεν πήρες και συ τιποτα άρα μάλλον ακόμα δεν τις έχουν πιστώσει σε κανέναν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα παιδια!!

Επιτελους βγηκε ο πρωτος λογαριασμος αεριου

Πως τα βλεπετε?

Βλεπω η εκπτωση δεπα μπηκε μονο για δεκεμβριο

Γιατι ετσι?

Screenshot 2022-03-30 123550.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...