Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, tomtsir είπε

image.png.0b325fffbd42452555305db4d41da973.png1ος λογαριασμός ΔΕΗ myHomeGasControl , όλα καλά μέχρι στιγμής , την έξτρα έκπτωση ΔΕΠΑ δεν βλέπω πουθενά , θα στείλω βέβαια e-mail ώστε να λάβω γραπτή απάντηση!

Όντως πολύ καλά,εγώ για 662 m3 πλήρωσα 386 ευρώ στην fisikoaerioellados.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, tomtsir said:

image.png.0b325fffbd42452555305db4d41da973.png1ος λογαριασμός ΔΕΗ myHomeGasControl , όλα καλά μέχρι στιγμής , την έξτρα έκπτωση ΔΕΠΑ δεν βλέπω πουθενά , θα στείλω βέβαια e-mail ώστε να λάβω γραπτή απάντηση!

Δες πάνω στο πεδίο προμήθεια φυσικού αερίου λέει  πίστωση ταμείου ενεργειακής μετάβασης και από κάτω ΔΕΠΑ. Λείπει όμως η αντίστοιχη πίστωση για τον Ιανουάριο. Εμένα δεν μου έβαλαν καθόλου ΔΕΠΑ παρότι έχω γραπτή απάντηση ότι μπαίνει κανονικά στο gashome control 

061449AB-8E87-4FAA-A164-332A34DA8CBC.jpeg

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα, μου ήρθε επιτέλους ο πρώτος λογαριασμός φυσικού αερίου από την ΔΕΗ .

Για το επίδομα θέρμανσης στα παραστατικά στο πεδίο αφμ εκδότη ποιο αφμ βάζω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, marmagia είπε

Δες πάνω στο πεδίο προμήθεια φυσικού αερίου λέει  πίστωση ταμείου ενεργειακής μετάβασης και από κάτω ΔΕΠΑ. Λείπει όμως η αντίστοιχη πίστωση για τον Ιανουάριο. Εμένα δεν μου έβαλαν καθόλου ΔΕΠΑ παρότι έχω γραπτή απάντηση ότι μπαίνει κανονικά στο gashome control 

061449AB-8E87-4FAA-A164-332A34DA8CBC.jpeg

Αφορά την έκπτωση ΔΕΠΑ του Δεκεμβρίου. 

Για τον Ιανουάριο Φεβρουάριο , έχω έναν ενδιασμό... Έστειλα αίτημα στην ΔΕΗ και περιμένω και εγώ γραπτή απάντηση. Βέβαια στην ιστοσελίδα τους , γράφουν πως η έκτπωση ΔΕΠΑ αφορά όλους τους οικιακούς καταναλωτές φυσικού αερίου και μάλιστα έχουν ενημερωμένο μέχρι και τον Φεβρουάριο , οπότε τυπικά δεν βρίσκω λόγο να μην μας το βάλουν.

Η μόνη μου ένσταση είναι μην παίξουν το παιχνιδάκι με τους σταθερούς λογαριασμούς , όπως στο ρεύμα πχ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, tomtsir said:

Αφορά την έκπτωση ΔΕΠΑ του Δεκεμβρίου. 

Για τον Ιανουάριο Φεβρουάριο , έχω έναν ενδιασμό... Έστειλα αίτημα στην ΔΕΗ και περιμένω και εγώ γραπτή απάντηση. Βέβαια στην ιστοσελίδα τους , γράφουν πως η έκτπωση ΔΕΠΑ αφορά όλους τους οικιακούς καταναλωτές φυσικού αερίου και μάλιστα έχουν ενημερωμένο μέχρι και τον Φεβρουάριο , οπότε τυπικά δεν βρίσκω λόγο να μην μας το βάλουν.

Η μόνη μου ένσταση είναι μην παίξουν το παιχνιδάκι με τους σταθερούς λογαριασμούς , όπως στο ρεύμα πχ... 

όχι εγώ τους ρώτησα επι συγκεκριμένου και μου απάντησαν αυτό: 

αλλωστε αν δεν δικαιουσουν δεν θα το έβαζαν ούτε τον Δεκέμβριο υποθέτω 

εδω άλλωστε δεν κάνει διαχωρισμό σταθερού και κυμαινόμενουhttps://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-fysiko-aerio/

5C22A752-5AAB-4B1D-B98C-08FDD94B82E2.jpeg

B40AA0E0-BA29-4256-84D1-DAF28E6490A3.png

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

όχι εγώ τους ρώτησα επι συγκεκριμένου και μου απάντησαν αυτό: 

αλλωστε αν δεν δικαιουσουν δεν θα το έβαζαν ούτε τον Δεκέμβριο υποθέτω 

εδω άλλωστε δεν κάνει διαχωρισμό σταθερού και κυμαινόμενουhttps://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-fysiko-aerio/

5C22A752-5AAB-4B1D-B98C-08FDD94B82E2.jpeg

B40AA0E0-BA29-4256-84D1-DAF28E6490A3.png

Αυτό ακριβώς λέω και εγώ... 
Αναμένουμε λοιπόν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα την αμφισβήτηση ήδη και περιμένω. Έχει βρει κανείς σε τι αναφέρεται το μήνυμα  "Ο τρόπος τιµολόγησης για το προϊόν σας άλλαξε από 01/02/21.Ενηµερωθείτε αναλυτικά στο fysikoaerio.dei.gr";   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλώς τα δεχθήκαμε! :)

Spoiler

 

image.png.daa3cdd99cf1c8fba92356b2c26c9693.png

 

Αν είχε πέσει και η ΔΕΠΑ τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο ακόμα καλύτερα...

Μέτρηση: Web ΕΔΑ... Δε θυμάμαι να είχα καταχωρήσει ένδειξη μετρητή το Φεβορυάριο στο site της ΕΔΑ, εκτός και αν ειναι κάτι άλλο.

 

 

1 ώρα πριν, marmagia είπε

"Ο τρόπος τιµολόγησης για το προϊόν σας άλλαξε από 01/02/21.Ενηµερωθείτε αναλυτικά στο fysikoaerio.dei.gr";   

Ωχ... που του λέει αυτό... πάω να ξαναδιαβάσω το λογαρισμό μου...

Edit: Εμένα δεν αναφέρει κάτι σχετικό πάντως

Επεξ/σία από stazzy1978
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, stazzy1978 said:

Καλώς τα δεχθήκαμε! :)

  Reveal hidden contents

 

image.png.daa3cdd99cf1c8fba92356b2c26c9693.png

 

Αν είχε πέσει και η ΔΕΠΑ τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο ακόμα καλύτερα...

Μέτρηση: Web ΕΔΑ... Δε θυμάμαι να είχα καταχωρήσει ένδειξη μετρητή το Φεβορυάριο στο site της ΕΔΑ, εκτός και αν ειναι κάτι άλλο.

 

 

Ωχ... που του λέει αυτό... πάω να ξαναδιαβάσω το λογαρισμό μου...

Edit: Εμένα δεν αναφέρει κάτι σχετικό πάντως

Είναι ο πρώτος λογαριασμός που εκδόθηκε εμένα, δεν μπορεί να πρόλαβαν να κάνουν αλλαγές, δεν επιτρέπεται ακόμα και νομικά νομίζω. Είναι στην πρώτη σελίδα αριστερά 

AF0B8946-B3F8-457B-B8C5-9DC60D9F8313.png

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...