Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 minutes ago, kosmasgr said:

Μόλις έλαβα email ενεργοποίησης από τη ΔΕΗ. 

Ένα μήνα έκανε για ενεργοποίηση από 25/02 που έκανα την αίτηση σε καταστημα. 

τι εμαιλ; εγω δεν εχω λαβει ποτε κανένα🤕

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πήγα και εγώ σε κατάστημα ΔΕΗ για το gas control,τους έδωσα την υπεύθυνη δήλωση που κάνω χρήση του χώρου,μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά,δεν είπε κάτι,έκανε την καταχώρηση και μου είπε ότι θα περάσει η εδα για μέτρηση και θα ενεργοποιηθω.

Εγω όμως σαν κατανάλωση ξεκινάω με την φωτογραφία που του έδωσα με την μέτρηση ή σύμφωνα με αυτή που θα δώσει η εδα αργότερα?!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Drake27 είπε

σύμφωνα με αυτή που θα δώσει η εδα αργότερα?!

Σύμφωνα με αυτή που θα δώσει η ΕΔΑ αργότερα είναι το κανονικό. Βέβαια εδώ μέσα έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που έλαβαν υπόψη την φωτογραφία, ίσως γιατί η ΕΔΑ να είχε περάσει λίγες μέρες πριν.

 

28 λεπτά πριν, marmagia είπε

τι εμαιλ; εγω δεν εχω λαβει ποτε κανένα

Και εγώ δεν έλαβα ποτέ email. Βέβαια περίπου στις 20 μέρες μετά την αίτηση, υπήρχε η παροχή στο e-bill της ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, marmagia είπε

τι εμαιλ; εγω δεν εχω λαβει ποτε κανένα🤕

Αυτό . Και βλέπω περασαν το ακίνητο στο υπάρχων e-bill που είχα πριν 6 χρόνια 

Screenshot_20220328-163140_Gmail~2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, kosmasgr said:

Αυτό . Και βλέπω περασαν το ακίνητο στο υπάρχων e-bill που είχα πριν 6 χρόνια 

Screenshot_20220328-163140_Gmail~2.png

απαπάααα εμενα ουτε συμβαση δεν έστειλαν! τωρα που το θυμήθηκα ας τους πρήξω λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στείλει απο την προηγούμενη εβδομάδα την αμφισβήτηση λογαριασμού στην Ζενιθ, το θέμα είναι οτι θέλω να πάω στην ΔΕΗ, τι κάνω μπορώ να προχωρήσω άμεσα σε αίτηση η στην ΔΕΗ η καλό είναι να περιμένω να δώ τι θα μου απαντήσει η Ζενιθ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κατόπιν της συνεισφοράς μέσω των απόψεων όλων σας, σήμερα υπέβαλα τηλεφωνικά αίτημα για τη ΔΕΗ από ΗΡΩΝ ( χρυσάφι τον πλήρωσα ) και όπως μου είπε ο εκπρόσωπος τηλεφωνιτής το πρόγραμμα τον 0,05 θα ισχύει και μετά την 31/3 αλλά χωρίς την προωθητική των 30 ευρώ και της μη καταβολής εγγύησης  100ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vali είπε

Σύμφωνα με αυτή που θα δώσει η ΕΔΑ αργότερα είναι το κανονικό. Βέβαια εδώ μέσα έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που έλαβαν υπόψη την φωτογραφία, ίσως γιατί η ΕΔΑ να είχε περάσει λίγες μέρες πριν.

 

Και εγώ δεν έλαβα ποτέ email. Βέβαια περίπου στις 20 μέρες μετά την αίτηση, υπήρχε η παροχή στο e-bill της ΔΕΗ.

Σε εμενα η εδα περα στης 7/3 και πηρε μετρηση,η επομενη ειναι στης 7/5

2 ώρες πριν, achilleg είπε

Καλησπέρα κατόπιν της συνεισφοράς μέσω των απόψεων όλων σας, σήμερα υπέβαλα τηλεφωνικά αίτημα για τη ΔΕΗ από ΗΡΩΝ ( χρυσάφι τον πλήρωσα ) και όπως μου είπε ο εκπρόσωπος τηλεφωνιτής το πρόγραμμα τον 0,05 θα ισχύει και μετά την 31/3 αλλά χωρίς την προωθητική των 30 ευρώ και της μη καταβολής εγγύησης  100ευρω. 

Τα ιδια μου ειπαν και μενα,για αυτο και ετρεξα σημερα μιας και μου εκδοθηκε ο εκκαθαριστικος λογαριασμος και το πληρωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, λίγη βοήθεια σας παρακαλώ διότι θα τρελαθώ.

Αυτός ειναι ο λογαριασμός της κοπέλας μου, του σπιτιού της, για το 2μηνο. Τον ένα από τους 2 μήνες (από 10/01/2022 έως 31/01/2022) έμενα στο σπίτι μου. Η χρέωση που δείχνει είναι 170 ευρώ. ΠΩΣ; Ειλικρινά πως; Και μέσα στο Φλεβάρη επίσης αρκετές φορές έμενα στο σπίτι μου. ΟΚ, έχει απώλειες το σπίτι της κλπ.

Αλλά : Πάμε στο σημαντικό τώρα.

Έχω από ΖΕΝΙΘ πάλι, λογαριασμό φίλου με ακριβώς την ίδια κατανάλωση, μένει Λάρισα, σε ίδια περίοδο (10.01.2022 έως 10.03.2022) -> του βγήκε σύνολο 150 Ευρώ. Ξαναλέω με ίδιες κιλοβατώρες κατανάλωση.

Η Ζενίθ στα τηλέφωνα είναι απαράδεκτη, ειλικρινά τραβάω τα μαλλιά μου.

Προσπαθώ να βγάλω νόημα παρόλα αυτά. Αν μπορείτε λίγο κάπως να με διαφωτίσετε. Τι γίνεται;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Zenith ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ copy.jpg

Zenith ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ copyασδ.jpg

Επεξ/σία από eselor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι στον παραπάνω λογαριασμό έχουν επιμερήσει τη χρέωση για Ιανουάριο 22*50,9 kwh ανά ημέρα

Φεβρουάριο  28*42,8 kwh ανά ημέρα 

Μάρτιο 11* 37,6 kwh ανά ημέρα.

Γνωρίζει κανείς με πιο τρόπο γίνεται ο παραπάνω επιμερισμός;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, eselor είπε

Προσπαθώ να βγάλω νόημα παρόλα αυτά. Αν μπορείτε λίγο κάπως να με διαφωτίσετε. Τι γίνεται;

άλλη περιοχή (άλλες ρυθμιζόμενες) , άλλο ίσως πρόγραμμα και άλλη περίοδο , μην ασχολείσαι

Το σημαντικό είναι να διαβάσεις προηγούμενες σελίδες για την αναπροσαρμογή TTF ,

μετά όταν φτιάξεις ένα κείμενο για αμφισβήτηση του λογαριασμού κάνε tag

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εκπτωση συνεπειας σε Protergia σε ποιο σημειο φαινεται στο παραστατικο, αν εχει εφαρμοστει

Επειδη δεν ηξερα πως η παγια εντολη εκτελειται απο το δευτερο λογαριασμο που εκδιδεται, ειχα αφησει το λογαριασμο ανεξοφλητο να δω αν θα τραβηξει, και το πληρωσα την αμεσως επομενη απο την ληξη. Ειχε προθεσμια μεχρι 21/3 και το εξοφλησα 22/3 και μου ειπαν απο την εξυπηρετηση πως λογικα θα εφαρμοστει η εκπτωση συνεπειας

Σημερα εκδοθηκε ο επομενος και ειναι και εκκαθαριστικος, αλλα δε βλεπω καπου για καποια εκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, achilleg είπε

μου είπε ο εκπρόσωπος τηλεφωνιτής το πρόγραμμα τον 0,05 θα ισχύει και μετά την 31/3 αλλά χωρίς την προωθητική των 30 ευρώ και της μη καταβολής εγγύησης  100ευρω. 

Το καλύτερο νέο που άκουσα σήμερα, μακάρι να το κρατήσουν για όλο το 2022.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.0b325fffbd42452555305db4d41da973.png1ος λογαριασμός ΔΕΗ myHomeGasControl , όλα καλά μέχρι στιγμής , την έξτρα έκπτωση ΔΕΠΑ δεν βλέπω πουθενά , θα στείλω βέβαια e-mail ώστε να λάβω γραπτή απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...