Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, gponiris είπε

ή εχω τιποτα εξτρα να πληρωσω για διακοπη-επαναφορα?

άλλο δεν το χρησιμοποιώ και άλλο διακοπή , θα πληρώσεις επανασύνδεση (δε θυμάμαι πόσο)

επίσης τώρα πρόσεξα οτι αναφέρεσαι στο

59 λεπτά πριν, gponiris είπε

Gas 4U - 15%

στο site έχουν 30% , ίιιισως να είναι άλλο πρόγραμμα αυτό που έχεις (και με ρήτρες αποχώρησης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gponiris είπε

και η ερωτηση κρισεως...επειδη βλεπω να αργει η αλλαγη παροχου(διαβασα κανα 15ημερο) και μιας και θα αρχισουν οι ζεστες...να περιμενω να κλεισει ο μηνας και να κλεισω το αεριο μενωντας στο air contidion? και να το κοιταζα προς σεπτεμβριο το νεο συμβολαιο?ή εχω τιποτα εξτρα να πληρωσω για διακοπη-επαναφορα?

 

αυτο δεν μπορει να σου το απαντησει κανεις, δεν ξερουμε μεχρι τον Σεπτεμβριο πως θα πανε τα πραγματα και τι προγραμματα θα υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Εγώ που πήγα στις 8 του μηνός έδωσα 

φωτοτυπία ταυτότητα

φωτοτυπια τελευταίου λογαριασμό αεριου 

φωτοτυπια ένδειξη μετρητή 

φωροτυπια απόδειξης πληρωμής 

ε9 για να φαίνεται η κατοικία 

ηκασπ δν ζητήθηκε 

Τον ελεγε ο λογαριασμος,γι αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, korakios είπε

άλλο δεν το χρησιμοποιώ και άλλο διακοπή , θα πληρώσεις επανασύνδεση (δε θυμάμαι πόσο)

επίσης τώρα πρόσεξα οτι αναφέρεσαι στο

στο site έχουν 30% , ίιιισως να είναι άλλο πρόγραμμα αυτό που έχεις (και με ρήτρες αποχώρησης)

Μολις βρηκα τον 1ο λογαριασμο που εκδοθηκε στις αρχες δεκ 2019.

Οποτε εληξε το συμβολαιο απο αρχες δεκεμβριου 21(μιας και ειναι 2ετες) και δεν με εχουν ενημερωσει καν για ανανεωση,συνεχιζοντας το προγραμμα απο μονοι τους.

Νομικο πατημα εχω σε αυτη την περιπτωση για αρνηση πληρωμης λογαριασμου -αλλαγη παροχου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κ μιλάμε για αποχώρηση δλδ σπάσιμο συμβολαίου πριν λήξει,εμένα η nrg με είχε ενημερώσει ότι πλέον η ρήτρα αποχώρησης είναι παράνομη κ χρεώνουν 2,5€ τον μηνα για τους υπολειπόμενους.Ισχύει όντως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Μια κ μιλάμε για αποχώρηση δλδ σπάσιμο συμβολαίου πριν λήξει,εμένα η nrg με είχε ενημερώσει ότι πλέον η ρήτρα αποχώρησης είναι παράνομη κ χρεώνουν 2,5€ τον μηνα για τους υπολειπόμενους.Ισχύει όντως;

Θα σου πω τι θα με χρεωσει εμενα η φυσικο αεριο για ρητρα.

Η συμβαση που ειχα κανει με βαση τους μηνες λεει τωρα 70ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Giannis80x είπε

Θα σου πω τι θα με χρεωσει εμενα η φυσικο αεριο για ρητρα.

Η συμβαση που ειχα κανει με βαση τους μηνες λεει τωρα 70ευρω

Μάλιστα κ είναι νόμιμο;;;🤔🤔🤔 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Μάλιστα κ είναι νόμιμο;;;🤔🤔🤔 

Τι να σου πω;

Δεν ξερω.

Η συμβαση που εχω υπογραψει λεει αυτα.

Μακαρι να ισχυει αυτο που σου ειπαν και να δωσω 32,50 για τους υπολοιπους 13 μηνες.

Επεξ/σία από Giannis80x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Giannis80x είπε

Τι να σου πω;

Δεν ξερω.

Η συμβαση που εχει υπογραψει λεει αυτα.

Μακαρι να ισχυει αυτο που σου ειπαν και να δωσω 32,50 για τους υπολοιπους 13 μηνες.

Υπάλληλος της εταιρίας μου το είπε μάλιστα είπε από πέρσι δν ισχύει!Μακαρι γιατι αλλιώς κ εγώ δν το γλυτωνω το 100ρικο!! Α επίσης αν κάποιος γνωρίζει στο ρεύμα έχω ανοιχτό συμβόλαιο δλδ έληξε πέρσι (φυσικά δν με ενημέρωσαν) κ το έμαθα πριν 1 μήνα.Σε αποχώρηση για άλλον πάροχο δν πιστεύω να έχω ρήτρα;!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marina8282 είπε

Υπάλληλος της εταιρίας μου το είπε μάλιστα είπε από πέρσι δν ισχύει!Μακαρι γιατι αλλιώς κ εγώ δν το γλυτωνω το 100ρικο!! Α επίσης αν κάποιος γνωρίζει στο ρεύμα έχω ανοιχτό συμβόλαιο δλδ έληξε πέρσι (φυσικά δν με ενημέρωσαν) κ το έμαθα πριν 1 μήνα.Σε αποχώρηση για άλλον πάροχο δν πιστεύω να έχω ρήτρα;!!

Οχι δεν εχει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Giannis80x είπε

Οχι δεν εχει 

Ουφ πάλι καλά γιατί αν ήταν να πλήρωνα κ άλλο 100ρικο…Διαβάζω πολλά κ ακούω σε αυτήν την φάση που διανύουμε μονόδρομος τα σταθερά προγράμματα!Που πλέον μονο η ΔΕΗ βλέπω ότι έχει….Ας ελπίσουμε να γυρίσουμε στα φυσιολογικά γιατί προβλέπω δύσκολα χρόνια….

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Ουφ πάλι καλά γιατί αν ήταν να πλήρωνα κ άλλο 100ρικο…Διαβάζω πολλά κ ακούω σε αυτήν την φάση που διανύουμε μονόδρομος τα σταθερά προγράμματα!Που πλέον μονο η ΔΕΗ βλέπω ότι έχει….Ας ελπίσουμε να γυρίσουμε στα φυσιολογικά γιατί προβλέπω δύσκολα χρόνια….

Η δεη στο σταθερο του ρευματος στο εξαμηνο ενημερωσε για αλλαγη στην τιμη ,ρητρες κλπ...

Αν googlαρεις θα το βρεις(γιατι βγαινουμε και εκτος θεματος και θα μας βαλουν χερι)

Επεξ/σία από Giannis80x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Giannis80x said:

Η δεη στο σταθερο του ρευματος στο εξαμηνο ενημερωσε για αλλαγη στην τιμη ,ρητρες κλπ...

Αν googlαρεις θα το βρεις(γιατι βγαινουμε και εκτος θεματος και θα μας βαλουν χερι)

Δεν ισχύει. 

ας μην βγαίνουμε ωστόσο εκτός θέματος όντως. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gponiris είπε

Οποτε εληξε το συμβολαιο απο αρχες δεκεμβριου 21(μιας και ειναι 2ετες) και δεν με εχουν ενημερωσει καν για ανανεωση,συνεχιζοντας το προγραμμα απο μονοι τους.

καταρχάς μάλλον τζάμπα συζητάμε μιας και δεν έχεις πάρει καν λογαριασμό με ρήτρα αναπροσαρμογής TTF απο ότι κατάλαβα,

για την ανανέωση , θα δεις σε υποσημείωση στους τελευταίους λογαριασμούς αν το αναφέρει  μετά θα διαβάσεις τι προβλέπει το συμβόλαιό σου  , επίσης βλέπεις και το αν υπάρχει και κάποια ειδοποίηση για αλλαγή όρων

μετά όταν λες έχω "ζητήσει το συμβόλαιο " ποιο συμβόλαιο ακριβώς ζήτησες απο τη στιγμή που λες οτι έληξε και δεν έγινε ανανέωση

Πριν ξεκινάς να ποστάρεις πανικόβλητος βάλτα σε μια σειρά πρώτα

κάνε tag όταν έρθει λογαριασμός και υπάρχει πρόβλημα και διάβασε απ σ277 πρώτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, marina8282 είπε

Όταν λες ξεκινησες άμεσα να πάρεις την επιστροφή τι έκανες δλδ;;;

Email στο [email protected] για την διαδικασία και η απάντηση που πήρα

  1. Όνομα πιστωτικού ιδρύματος (Τράπεζα):

     

  2. Δικαιούχοι λογαριασμού:

     

  3. ΙΒΑΝ (International Bank Account Number):

     

  4. Κωδικό Πελάτη:

     

  5. Τηλ. Επικοινωνίας:

     

 

6 ώρες πριν, korakios είπε

ΙΒΑΝ , ταυτότητα

ή απο κατάστημα

Δεν το ηξερα οτι μπορει να γίνει και απο καταστημα

6 ώρες πριν, korakios είπε

εννοείται οτι δικαιούσαι και οποιαδήποτε έκπτωση συνέπειας του τελικού με έκδοση έκτακτου πιστωτικού

Μάλλον δεν έχουν όλα έκπτωση συνέπειας  γιατι εγώ στο απλό Τ2  δεν είχα ποτέ αν και πάντα οι λογαριασμοί  πληρώνονταν εμπρόθεσμα 

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...