Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 minutes ago, korakios said:

για την έξτρα της ΔΕΠΑ λες (απο 2022) ? Μάλλον δε μπαίνει σε σταθερά , αυτό είναι με ρήτρα αναπροσαρμογής

Ναι.. αυτό είναι τυπικά σταθερό και στην πράξη βάζουν αναπροσαρμογή η είναι απευθείας κυμαινόμενο προγραμμα; Με μπέρδεψε λίγο ότι η ΔΕΗ στη σελίδα της (https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-fysiko-aerio/) δεν διαχωρίζει τον τύπο προγράμματος και κλασσικά το θέμα με την έκπτωση της ΔΕΠΑ δεν έχει αποτυπωθεί κάπου γραπτά "επίσημα"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Ναι.. αυτό είναι τυπικά σταθερό και στην πράξη βάζουν αναπροσαρμογή η είναι απευθείας κυμαινόμενο προγραμμα;

μάλλον κυμαινόμενο το θεωρούν (και σωστά για τη γνώμη μου) , πάντως δε νομίζω και αυτή τη φορά να λέει τίποτα το νέο ΦΕΚ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, korakios είπε

μάλλον κυμαινόμενο το θεωρούν (και σωστά για τη γνώμη μου) , πάντως δε νομίζω και αυτή τη φορά να λέει τίποτα το νέο ΦΕΚ

Πίκρα τώρα , δηλαδή ούτε με παράπονο δεν θα μας βάλουν ΔΕΠΑ έκπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, marina8282 είπε

Έχει κάνει κάποιος διαγραφή το e bill στην ΔΕΗ να μου πει τι γίνεται;;;είχα παλιά e bill μονο με το ρεύμα κ τώρα μου είπαν πρέπει να ξανακάνω εγγραφή για να προσθέσω κ το αέριο!Απο χθες δν μου έχουν απαντήσει σε μειλ.πρώτα πρέπει να γίνει διαγραφή 

Eίχα παλιά ebill, μπήκα με τους ίδιους κωδικούς... στην αρχή ήταν κενό. Όταν μέτρησε η ΔΕΠΑ, μετά από 5 μέρες εμφανίστηκε η παροχή του αερίου. Μετά από κάνα μήνα επέστρεψα και στο ρεύμα. Δε χρειάστηκε να φτιάξω νέο ebill.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ekrepali είπε

 

Καλημέρα ekrepali 

σε ευχαριστώ για την απάντηση.Εμένα είπαν για να φανεί και το αέριο μαζί με το ρεύμα πρέπει να κάνω διαγραφή κ μετά ξανά εγγραφή.Έχει 2 μέρες κ ακόμα δν έχω καμμία ενημέρωση 

 

Επεξ/σία από marina8282
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα, μια ερωτηση.
Περιμενω τον courier να φερει να υπογραψω το συμβολαιο για να μπω στο ΔΕΗ Gascontrol.

Εγω που θελω να διαβασω με την ησυχια μου το συμβολαιο πριν υπογραψω , τι θα κανω,
θα πω τον courier 'στακα μαν' , περιμενε 5-10 λεπτα να το φιλοσοφησω ? 

Μιλησα μαζι τους αλλα δεν εβγαλα ακρη , τους λεω το εχετε πουθενα ανηρτημενο να το διαβασω απο πριν τουλαχιστο? οχι..

Τι να πω... υπογραφη να μπει , και γουρουνι στο σακι ?

Πως εγινε σε σας ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/3/2022 στις 9:57 ΠΜ, tsaltinho είπε

Καλημέρα σας,

 

Μου ηρθε σημερα ο λαγαριασμος για μερικες μερες του Ιανουαριου ( 3 μέρες ) και σχεδον ολες του Φεβρουαριου.

Μέσα υπηρχαν 2 μειωσεις και για τους 2 μήνες:

- Ειδικη εκπτωση Φυσικου αερίου : -0,02 λεπτα

- Ειδικό τέλος μετ. : -0,02 λεπτα

 

Στον προηγούμενο λογαριασμό η μόνη μείωση που υπήρχε ήταν - 0,034 λεπτά για τον μήνα Δεκέμβριο και τίποτα για τον Ιανουάριο. 'Οταν τους είχα καλέσει, μου είπαν ότι δεν έχουν λάβει το ΦΕΚ για να περάσουν τις διαφορές.

Φαίνεται όμως ότι ξεχασαν να περάσουν το πιστωτικό... στον επόμενο λογαριασμό.

Μπορεί να μου πει κάποιος :

ποιες ειναι οι εκπτώσεις/επιδοτήσεις που ισχύουν για τους μήνες Δεκέμβριο και Ιανουάριο ?

Πώς θα πρέπει να κινηθώ για να ζητήσω το πιστωτικό?

Είμαι στο φυσικό αέριο Ελλάδος, και ήδη έχω κάνει αίτηση για μετάβαση στην ΔΕΗ

Μια βοήθεια βρε παιδιά!!

1 ώρα πριν, LakisFM1 είπε

Παιδια καλημερα, μια ερωτηση.
Περιμενω τον courier να φερει να υπογραψω το συμβολαιο για να μπω στο ΔΕΗ Gascontrol.

Εγω που θελω να διαβασω με την ησυχια μου το συμβολαιο πριν υπογραψω , τι θα κανω,
θα πω τον courier 'στακα μαν' , περιμενε 5-10 λεπτα να το φιλοσοφησω ? 

Μιλησα μαζι τους αλλα δεν εβγαλα ακρη , τους λεω το εχετε πουθενα ανηρτημενο να το διαβασω απο πριν τουλαχιστο? οχι..

Τι να πω... υπογραφη να μπει , και γουρουνι στο σακι ?

Πως εγινε σε σας ?


 

Ακριβώς το ίδιο, αλλα το συμβόλαιο δεν αναφέρει τίποτα το ιδιαίτερο σε όρους. Μπορείς να διαβάσεις τους όρους μέσα από το site της ΔΕΗ. Κοίτα μόνο να επιβεβαιώσεις ότι υπογράφεις για το gas control.

Βγαλε και φώτο αυτά που υπέγραψες γιατι δεν σου αφήνει κάποιο αντίγραφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μπει να δηλώσω στην εδα αττικής την ένδειξη του μετρητή. Λέει ότι πρέπει να έχει μήκος τουλάχιστον 6 χαρακτήρες. Αλλά ο μετρητής μου έχει μόνο 5. Φαντάζομαι ότι πρόσθετο έναν ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tsaltinho είπε

Μια βοήθεια βρε παιδιά!!

Ακριβώς το ίδιο, αλλα το συμβόλαιο δεν αναφέρει τίποτα το ιδιαίτερο σε όρους. Μπορείς να διαβάσεις τους όρους μέσα από το site της ΔΕΗ. Κοίτα μόνο να επιβεβαιώσεις ότι υπογράφεις για το gas control.

Βγαλε και φώτο αυτά που υπέγραψες γιατι δεν σου αφήνει κάποιο αντίγραφο.

Ειπαν οτι θα μου τα στειλουν μετα , αλλα ναι, το καλητερο ειναι σκαναρισμα εκεινη τη στιγμη.

4 λεπτά πριν, kamenos1_1 είπε

Έχω μπει να δηλώσω στην εδα αττικής την ένδειξη του μετρητή. Λέει ότι πρέπει να έχει μήκος τουλάχιστον 6 χαρακτήρες. Αλλά ο μετρητής μου έχει μόνο 5. Φαντάζομαι ότι πρόσθετο έναν ε?

βαζεις και τα μηδενικα που προηγουνται (leading zeroes που λενε οι προγραμματιστες) (τουλαχιστον εδω θεσσαλονικη)

4 λεπτά πριν, kamenos1_1 είπε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LakisFM1 είπε

Παιδια καλημερα, μια ερωτηση.
Περιμενω τον courier να φερει να υπογραψω το συμβολαιο για να μπω στο ΔΕΗ Gascontrol.

Εγω που θελω να διαβασω με την ησυχια μου το συμβολαιο πριν υπογραψω , τι θα κανω,
θα πω τον courier 'στακα μαν' , περιμενε 5-10 λεπτα να το φιλοσοφησω ? 

Μιλησα μαζι τους αλλα δεν εβγαλα ακρη , τους λεω το εχετε πουθενα ανηρτημενο να το διαβασω απο πριν τουλαχιστο? οχι..

Τι να πω... υπογραφη να μπει , και γουρουνι στο σακι ?

Πως εγινε σε σας ?

 

Καλυτερα να εκλεινες ενα ραντεβου σε καταστημα και να τελειωνες σε 5 λεπτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LakisFM1 είπε

Παιδια καλημερα, μια ερωτηση.
Περιμενω τον courier να φερει να υπογραψω το συμβολαιο για να μπω στο ΔΕΗ Gascontrol.

Εγω που θελω να διαβασω με την ησυχια μου το συμβολαιο πριν υπογραψω , τι θα κανω,
θα πω τον courier 'στακα μαν' , περιμενε 5-10 λεπτα να το φιλοσοφησω ? 

Μιλησα μαζι τους αλλα δεν εβγαλα ακρη , τους λεω το εχετε πουθενα ανηρτημενο να το διαβασω απο πριν τουλαχιστο? οχι..

Τι να πω... υπογραφη να μπει , και γουρουνι στο σακι ?

Πως εγινε σε σας ?

 

ενημερωνεις τον courier να το παει στο καταστημα του, και πας απο εκει για να το διαβασεις χωρις να σε περιμένει κάποιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παλαιότερα σε συμβόλαιο ρεύματος ζήτησα τον κούριερ να μου το αφήσει να το διαβάσω και μου το άφησε. Αν και προσφέρθηκα να το πάω έγω στα γραφεία τους, πέρασε αργότερα και το παρέλαβε.

Επεξ/σία από vali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, marina8282 said:

 

 

Καλημέρα ekrepali 

σε ευχαριστώ για την απάντηση.Εμένα είπαν για να φανεί και το αέριο μαζί με το ρεύμα πρέπει να κάνω διαγραφή κ μετά ξανά εγγραφή.Έχει 2 μέρες κ ακόμα δν έχω καμμία ενημέρωση 

 

Εγώ είχα το ρεύμα πριν πάω ΔΕΗ το αεριο και σε 1-2 μέρες εμφανίστηκε μόνο του χωρίς να κάνω τίποτα. Είναι ίδιο ΑΦΜ και στοιχεία ταυτότητας προφανώς έτσι; 

1 hour ago, kamenos1_1 said:

Έχω μπει να δηλώσω στην εδα αττικής την ένδειξη του μετρητή. Λέει ότι πρέπει να έχει μήκος τουλάχιστον 6 χαρακτήρες. Αλλά ο μετρητής μου έχει μόνο 5. Φαντάζομαι ότι πρόσθετο έναν ε?

0 μπροστά λογικά 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...