Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, rose from hell είπε

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Από ότι βλέπω τώρα το συμβόλαιο μου στην zenith έληξε το Νοέμβριο αλλά στο λογαριασμό συνεχίζει το ίδιο πρόγραμμα. Άρα κανονικά παίρνω τηλ ΔΕΗ και κάνουν αυτή την μετάβαση; Δεν έχω διακοπή και κόστη κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billyg599 είπε

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Από ότι βλέπω τώρα το συμβόλαιο μου στην zenith έληξε το Νοέμβριο αλλά στο λογαριασμό συνεχίζει το ίδιο πρόγραμμα. Άρα κανονικά παίρνω τηλ ΔΕΗ και κάνουν αυτή την μετάβαση; Δεν έχω διακοπή και κόστη κτλ;

καλυτερα να εκλεινες ραντεβου σε καταστημα της δεη  , ναι η μεταβαση θα γινει απο τον νεο παροχο.

Δεν έχω διακοπή και κόστη κτλ; αυτο δεν το γνωριζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stelakis1914 είπε

Κάνε μια υπεύθυνη δήλωση που να αναφέρει ότι κάνεις χρήση του ακινήτου ως κύρια κατοικία. Το αναγράφουν και στα δικαιολογητικά αντί για Ε9.

Εγώ αυτό έκανα και ολοκληρώθηκε η διαδικασία. 

 

Μπορείς να με βοηθήσεις τι να γράψω στην υπεύθυνη δήλωση?!

Γιατί το έψαχνα μέσα στο gov και δεν βρήκα κάτι σχετικό με αυτό.

Επεξ/σία από Drake27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, billyg599 είπε

Άρα κανονικά παίρνω τηλ ΔΕΗ και κάνουν αυτή την μετάβαση;

Πηγαινε σ'ενα καταστημα(αφου κλεισεις ραντεβου πρωτα) να τελειωνεις γρηγορα και μην μπλεκεις με τηλεφωνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, rose from hell είπε

καλυτερα να εκλεινες ραντεβου σε καταστημα της δεη  , ναι η μεταβαση θα γινει απο τον νεο παροχο.

Δεν έχω διακοπή και κόστη κτλ; αυτο δεν το γνωριζω

Αφού δεν έχω νέο κάνει νέο συμβόλαιο με ζενιθ και έληξε τον Νοέμβριο νομίζω δεν υπαρχουν ρήτρες πλέον.

Επίσης κάτι τεχνικό, το ρεύμα έχουμε ήδη ΔΕΗ στο όνομα της γυναίκας ενώ το αέριο σε μένα. Μπορεί να είναι το αέριο στο όνομά μου ή θα θέλουν η γυναίκα να κάνει την σύνδεση;

Επεξ/σία από billyg599
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, billyg599 είπε

Μπορεί να είναι το αέριο στο όνομά μου ή θα θέλουν η γυναίκα να κάνει την σύνδεση;

μπορεις να το κανεις στο ονομα σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billyg599 είπε

Παιδιά τώρα αρχίζω να μαθαίνω για το αέριο γιατί έχω εδώ και ένα χρόνο. Διαβάζω τις προηγούμενες σελίδες. Όμως μία γρήγορη ερώτηση. Το προγραμμα στο οποίο είμαι είναι το Gas Home Flex της Zenith (αυτό με κυμαινόμενη τιμή που μας έσκισε τώρα Δεκ/Ιαν.). Με πήραν τηλέφωνο και ήθελαν να μου πασάρουν το Gas Home Flex που βλέπω ότι έχει φτηνότερη τιμή στην κιλοβατώρα. Αλλά δεν καταλαβαίνω τις επιλέον χρεώσεις. Είναι κάτι που συμφέρει έτσι χοντρικά αν μπορεί κάποιος να μου πει; Ευχαριστώ.

ΠΡΟΣΟΧΗ

έχει λήξει το συμβόλαιό σου και πάνε να σε δεσμεύσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, georgevr είπε

ΠΡΟΣΟΧΗ

έχει λήξει το συμβόλαιό σου και πάνε να σε δεσμεύσουν.

Ναι αυτό κατάλαβα. Η τύπισα που με κάλεσε με είπε για συμβόλαιο 2 ετών με το gas home easy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, billyg599 είπε

Ναι αυτό κατάλαβα. Η τύπισα που με κάλεσε με είπε για συμβόλαιο 2 ετών με το gas home easy.

gas home easy  ουτε να το σκεφτεσαι  

ΔΕΗ myHome GasControl   μονοδρομος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση,ο φίλος παραπάνω μου ανέφερε ότι μπορώ με υπεύθυνη δήλωση ότι κάνω χρήση του ακινήτου μπορώ να κάνω την αίτηση για το αέριο.

Πήρα τηλ στην ΔΕΗ,μου είπαν ότι θα πρέπει να υπάρχει και κάποια παραχώρηση ή το Ε9 μαζί με την αίτηση και όχι την υπεύθυνη δήλωση μόνη της.

Εγώ δεν μπορώ να το αποδείξω γιατί το ακίνητο είναι μια τριόροφη πολυκατοικία, πρώτο μένω εγώ με την οικογένειά μου,στον δεύτερο μένει η γιαγιά της γυναίκας μου και στον τρίτο μια κοπέλα που νοικιάζει,όλο αυτό ανήκαν στον θείο του πεθερού μου ο οποίος απεβίωσε,ο πεθερός μου έχει την υψηλή κυριότητα αλλά ακόμα δεν έχει κάνει αποδοχή κληρονομιάς.

Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να βγει στο όνομα του πεθερού γιατί είναι μπέρδεμα για μένα.

Μπορείτε λίγο να με βοηθήσετε?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/2/2022 στις 2:08 ΜΜ, Giannis80x είπε

Καλησπέρα σας 

εχω διαβάσει σχεδόν όλες τις συνομιλίες περί ρεύματος κ αεριου.Με βοήθησαν παρά πολύ.

μια ερώτηση αν κάποιος γνωρίζει,χθες εκανα νέες αιτήσεις στην ΔΕΗ για ρεύμα κ φυσικό αέριο.Για το αέριο δηλώνω μονάδες στις 16 του μηνός.Να δηλώσω η όχι;μήπως θα έρθουν να μετρήσουν από τον προηγούμενο πάροχο κ δν χριεαζεται να δώσω εγώ μονάδες;

επίσης ξέρετε σε πόσες μέρες θέλει ώστε να είμαι στην ΔΕΗ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, marina8282 είπε
Στις 26/2/2022 στις 2:08 ΜΜ, Giannis80x είπε

Καλησπέρα σας 

εχω διαβάσει σχεδόν όλες τις συνομιλίες περί ρεύματος κ αεριου.Με βοήθησαν παρά πολύ.

μια ερώτηση αν κάποιος γνωρίζει,χθες εκανα νέες αιτήσεις στην ΔΕΗ για ρεύμα κ φυσικό αέριο.Για το αέριο δηλώνω μονάδες στις 16 του μηνός.Να δηλώσω η όχι;μήπως θα έρθουν να μετρήσουν από τον προηγούμενο πάροχο κ δν χριεαζεται να δώσω εγώ μονάδες;

επίσης ξέρετε σε πόσες μέρες θέλει ώστε να είμαι στην ΔΕΗ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Περνανε και μετρανε απο την εδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...