Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

Σε γνωστό μου ήρθε ο παρακάτω λογαριασμός,

θα ήθελα να ρωτήσω αν τον βλέπετε φυσιολογικό, δεν γνωρίζω οι εξτρά χρεώσεις τί είναι, απο ότι είδα μάλλον δεν υπάρχει καμία έκπτωση δεπα,κράτους,

επίσης για αυτή την κατανάλωση τον συμφέρει να πάω σε gas control? γνωρίζεται αν έχει ρήτρα αποχώρησης?

σας ευχαριστώ

https://ibb.co/cC0NLYL
https://ibb.co/xSzV7Bn

Είναι κανονικά οι εκπτώσεις από το κράτος 

Δεν εχει ρήτρα αποχωρησης

Υπάρχει μέσα η αναπροσαρμογή λογού ρήτρας 

Με το gas control θα πλήρωνε τα μισά περίπου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει να υπάρχει άλλος πελάτης που να έχει χρεωθεί τη χρέωση προμήθειας 0,17€/kWh όπως μου τη φορέσαν εμένα μαζί με τη χρέωση αναπροσαρμογής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

120 τ.μ σπιτι αναμενο συνεχεια στους 18 βαθμους. Χωρις να μετρησουνε μου βαλανε αυτο. λεω κι εγω εναντι ειναι, βαλανε και παραπανω...Να ομως που πηρα  ενδειξη απο τον μετρητη σημερα και ηταν ΚΑΙ παραπανω ηταν κατα 200 μοναδες. Σκισιμο κανονικα.Λογικα αν εξοφλουσα σημερα συμφωνα με τις ενδειξεις, θα εφτανα το 1500αρι.!!!

οποιος ειχε gas home stαρ τον ηπιε!

Τι να πληρωσεις?? Πληρωνεται αυτο? Υπερβολικο δεν ειναι?

Αντιστοιχα αλλος με καταναλωση  ( 600) μοναδες του ηρθε 480 ευρω.με περασαν για Ρωσο ολιγαρχη εμενα? 😳

Ετσι φαινεται!

GasInvoice_2022-03-03(1)-1.jpg

GasInvoice_2022-03-03(1)-2.jpg

Επεξ/σία από XARHS ALEXIOU
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, XARHS ALEXIOU είπε

120 τ.μ σπιτι αναμενο συνεχεια στους 18 βαθμους. Χωρις να μετρησουνε μου βαλανε αυτο. λεω κι εγω εναντι ειναι, βαλανε και παραπανω...Να ομως που πηρα  ενδειξη απο τον μετρητη σημερα και ηταν ΚΑΙ παραπανω ηταν κατα 200 μοναδες. Σκισιμο κανονικα.Λογικα αν εξοφλουσα σημερα συμφωνα με τις ενδειξεις, θα εφτανα το 1500αρι.!!!

οποιος ειχε gas home stαρ τον ηπιε!

Τι να πληρωσεις?? Πληρωνεται αυτο? Υπερβολικο δεν ειναι?

Αντιστοιχα αλλος με καταναλωση  ( 600) μοναδες του ηρθε 480 ευρω.με περασαν για Ρωσο ολιγαρχη εμενα? 😳

Ετσι φαινεται!

GasInvoice_2022-03-03(1)-1.jpg

GasInvoice_2022-03-03(1)-2.jpg

Εχεις καψει σχεδον 800 κυβικα φιλε.

Αυτο το ειδες;

Ειναι σιγουρα σωστες οι μετρησεις;

Εχεις 6 ημερες Νοεμβριου και Δεκεμβρη με τελος Γεναρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, XARHS ALEXIOU είπε

120 τ.μ σπιτι αναμενο συνεχεια στους 18 βαθμους.

GasInvoice_2022-03-03(1)-1.jpg

Παιδιά τσεκάρετε τις εγκαταστάσεις θέρμανσης στις κατοικίες σας. Είναι τεράστιες οι καταναλώσεις που έχετε για τις ανάγκες σας. 

Λεφτά για πέταμα δεν υπάρχουν για να σκορπίζετε θερμίδες. Επενδύστε στην υδραυλική εγκατάσταση και στην μόνωση απωλειών. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stelakis1914 είπε

Παιδιά τσεκάρετε τις εγκαταστάσεις θέρμανσης στις κατοικίες σας. Είναι τεράστιες οι καταναλώσεις που έχετε για τις ανάγκες σας. 

Λεφτά για πέταμα δεν υπάρχουν για να σκορπίζετε θερμίδες. Επενδύστε στην υδραυλική εγκατάσταση και στην μόνωση απωλειών. 

Τεραστιες δεν ξερω αν ειναι.γιατι και τον Γεναρη εγω εκαψα στην Αθηνα με τον χιονια κλπ 260 κυβικα,συνεχεια αναμμενο στους 21.

Σιγουρα του ηρθε μια καταναλωση παραπανω απο εναν μηνα και στον σκισανε στις ρητρες.

Ειναι και Λαρισα και 120 τμ σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Giannis80x είπε

Εχεις καψει σχεδον 800 κυβικα φιλε.

Αυτο το ειδες;

Ειναι σιγουρα σωστες οι μετρησεις;

Εχεις 6 ημερες Νοεμβριου και Δεκεμβρη με τελος Γεναρη.

τα 800 κυβικα ειναι πολλα εννοεις? Ναι ειναι σωστες οι μετησεις. Σημερα τις τσεκαρα.Ειμαι 20 οροφο, πλακα απο πανω και γυρω μου κανενας.Εχει διπλα τζαμια, αλλα παντα στο 17 το εχω.Ποτε δεν το εβαλα παραπανω.

Επεξ/σία από XARHS ALEXIOU
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

Ανοίξτε νέο θέμα

δεν αφορά το παρών

@Giannis80x

Να ρωτησω;

Για να μαθω αν προχωρησε η αιτηση στην δεη υπαρχει καποιο email;καποιο τηλ;

Με ενημερωνουν αυτοι με κανα μηνυμα;

Γνωριζει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, XARHS ALEXIOU είπε

Τι να πληρωσεις?? Πληρωνεται αυτο? Υπερβολικο δεν ειναι?

Αντιστοιχα αλλος με καταναλωση  ( 600) μοναδες του ηρθε 480 ευρω.με περασαν για Ρωσο ολιγαρχη εμενα? 😳

Ετσι φαινεται!

1 ώρα πριν, ghortman είπε

Ξέρω έναν μεγαλύτερο ολιγάρχη από εσένα: EMENA! :P
Δες για 6000 θερμίδες τι μου ζητάνε

Αυτα ειναι ψιλα.....φιλος ολιγαρχης χτυπησε ενα 1500αρι για πλακα σε 2 μηνες.Τον επομενο διμηνο παει για δυο χιλιαρικα.

Αν ολος ο κοσμος δεν παει σε σταθερο προγραμμα και ειδικα της ΔΕΗ με την τιμη να ειναι στο 0,05 δεν θα μπορει να πληρωσει κανενα λογαριασμο στην πορεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Giannis80x said:

Να ρωτησω;

Για να μαθω αν προχωρησε η αιτηση στην δεη υπαρχει καποιο email;καποιο τηλ;

Με ενημερωνουν αυτοι με κανα μηνυμα;

Γνωριζει κανεις;

Δεν στέλνουν καμία ενημέρωση. Μπορείς να τους πάρεις τηλ στο 8009001000 η μειλ στο [email protected]

καλυτερα παρε τηλέφωνο. Εναλλακτικα αν έχει δοθεί εντολή στην ΕΔΑ για έκτακτη καταμέτρηση πάρε τηλ την ΕΔΑ να σου πουν αν την έκαναν η αν μπορούν να πουν για ποτέ την έχουν προγραμματίσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

Δεν στέλνουν καμία ενημέρωση. Μπορείς να τους πάρεις τηλ στο 8009001000 η μειλ στο [email protected]

καλυτερα παρε τηλέφωνο. Εναλλακτικα αν έχει δοθεί εντολή στην ΕΔΑ για έκτακτη καταμέτρηση πάρε τηλ την ΕΔΑ να σου πουν αν την έκαναν η αν μπορούν να πουν για ποτέ την έχουν προγραμματίσει 

Λογικα εντολη δεν θα δοθηκε στην εδα;

Στην ενδειξη που τους εδωσα εγω αποκλειεται να εμειναν.

Ευχαριστω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...