Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμείς που είμαστε στο 0,020 ΔΕΗ (βγαλαμε τζαμπα το χειμωνα) και το συμβόλαιο λήγει πχ Οκτ.22 παίζει να το αλλάξουμε σε 0,05 ΔΕΗ για να βγάλουμε σχετικά καλά και τον επόμενο χειμώνα ή να περιμένουμε 

γινεται ? θα το δεχτεί η ΔΕΗ 

μια σκέψη έκανα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, moon1821 είπε

εμείς που είμαστε στο 0,020 ΔΕΗ (βγαλαμε τζαμπα το χειμωνα) και το συμβόλαιο λήγει πχ Οκτ.22 παίζει να το αλλάξουμε σε 0,05 ΔΕΗ για να βγάλουμε σχετικά καλά και τον επόμενο χειμώνα ή να περιμένουμε 

γινεται ? θα το δεχτεί η ΔΕΗ 

μια σκέψη έκανα 

το πιο πιθανό είναι να μας βάλουν στο 6μηνο στα 0,05 😁

σωστή η σκέψη σου πάντως και λογική

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

το πιο πιθανό είναι να μας βάλουν στο 6μηνο στα 0,05 😁

 

με ετησιο συμβολαιο από την ημερομηνία αλλαγής φανταζομαι ή μεχρι το τελος του αρχικου συμβολαιου 

μαλλον το πρώτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, moon1821 είπε

με ετησιο συμβολαιο από την ημερομηνία αλλαγής φανταζομαι ή μεχρι το τελος του αρχικου συμβολαιου 

μαλλον το πρώτο 

πρώτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, korakios είπε

σωστή η σκέψη σου πάντως και λογική

Ναι δεν ειναι κακη ιδεα γιατι αργα η γρηγορα αν συνεχιστει η κατασταση αυτη θα καταργηθει σιγουρα το 0,05 και θα το πανε κοντα στο σταθερο της Ζενιθ.Αν γινει θα το πανε εκει στα 0,079.

Οτι κι αν αποφασισει κανεις ρισκο ειναι μιας και δεν ξερουμε πως θα εξελιχθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

γιατί τι περίμενες να σου πούνε , συγνώμη ?

αναφέρεις οτι η ενημέρωση δεν έγινε με ρεαλιστικό κατανοητό παράδειγμα , ακόμα και σήμερα η ιστοσελίδα δεν αναφέρει τελικές τιμές και δεν παρέχει ιστορικό τελικών τιμών

Αιτήσαι (ξανά) για επιστροφή των χρεώσεων και να φύγεις αζημίως

ζητάς απο ΡΑΕ που παρακολουθεί το θέμα να επέμβει (υπολόγισε 6+ μήνες)

επίσης ζητάς απο ΡΑΕ να γίνει έλεγχος στο κόστος προμήθειας της εταιρίας και αν δικαιολογείται η ρήτρα αναπροσαρμογής σε ήδη κυμαινόμενο πρόγραμμα ή είναι έμμεσος τρόπος αύξησης του κέρδους

θα εφαρμόζει πάντα

Κάτσε δεν το πολύ έπιασα αυτο,πάντως μου είπαν ότι μπορώ να φύγω αζημιως και υπάρχει καταγεγραμμένη η συνομιλία της προτεργια με εμένα στο myrae.

Το θέμα είναι ότι δεν μου εδιναν ξεκάθαρη απάντηση γιατί οταν τους ρωτούσα πως βγαίνει η αναπροσαρμογή απλά ήταν σαν να μου έκαναν copy paste αυτά που έλεγαν στο site με τους υπολογισμούς.

Εγώ έχω έκπτωση 40%,με την τιμή αναπροσαρμογής χρεωθηκα και +1 λεπτό από την κανονική χρέωση της κιλοβατώρας χωρίς την έκπτωση,εκεί μου σφύριζε κλεφτηκα και ξανά σαν να έκαναν copy paste ένα κείμενο που το έχουν έτοιμο για όλους.

Άντε να φύγω αλλά να πάω που?!Ακομα και η ΔΕΗ στα σταθερά προγράμματα έβαλε τιμή αναπροσαρμογής,εδώ όταν μίλησα με ΔΕΗ για το αέριο μου είπαν ότι μετά το 6μηνο δεν μπορούν να μου υποσχεθούν τίποτα άμα αλλάξει η τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Drake27 είπε

Ακομα και η ΔΕΗ στα σταθερά προγράμματα έβαλε τιμή αναπροσαρμογής

δεν ξέρω που το άκουσες , υπόψιν κυκλοφορεί άρθρο ραδιορβύλα , δεν έχει ρήτρα

17 λεπτά πριν, Drake27 είπε

Κάτσε δεν το πολύ έπιασα αυτο,πάντως μου είπαν ότι μπορώ να φύγω αζημιως και υπάρχει καταγεγραμμένη η συνομιλία της προτεργια με εμένα στο myrae.

Το θέμα είναι ότι δεν μου εδιναν ξεκάθαρη απάντηση γιατί οταν τους ρωτούσα πως βγαίνει η αναπροσαρμογή απλά ήταν σαν να μου έκαναν copy paste αυτά που έλεγαν στο site με τους υπολογισμούς.

σου έγραψα τι να γράψεις,

edit ζητάς και την ηχογράφηση της παρουσίασης του προγράμματος (αν έγινε τηλεφωνικά) ωστε να φανεί οτι εκτός της ειδοποίησης που δεν έγινε κάποιο ρεαλιστικό κατανοητό παράδειγμα, τότε (στην προώθηση-παρουσίαση) δεν αναφέρθηκε καν

και τα παραπάνω που έγραψα

17 λεπτά πριν, Drake27 είπε

εδώ όταν μίλησα με ΔΕΗ για το αέριο μου είπαν ότι μετά το 6μηνο δεν μπορούν να μου υποσχεθούν τίποτα άμα αλλάξει η τιμή.

εννοείται αυτό

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν ξέρω που το άκουσες , υπόψιν κυκλοφορεί άρθρο ραδιορβύλα , δεν έχει ρήτρα

σου έγραψα τι να γράψεις,

edit ζητάς και την ηχογράφηση της παρουσίασης του προγράμματος (αν έγινε τηλεφωνικά) ωστε να φανεί οτι εκτός της ειδοποίησης που δεν έγινε κάποιο ρεαλιστικό κατανοητό παράδειγμα, τότε (στην προώθηση-παρουσίαση) δεν αναφέρθηκε καν

και τα παραπάνω που έγραψα

εννοείται αυτό

Η υπογραφή του συμβολαίου και η ενημέρωση έγινε σε κατάστημα τον Ιούλιο,δεν ήταν τηλεφωνική προσφορά,οπότε δεν υπάρχει και ηχογράφηση.

Στο προφορικό θυμάμαι ότι μου είχαν αναφέρει ότι η έκπτωση θα είναι σύμφωνα με την τιμή κιλοβατώρας του εκάστοτε μήνα,δεν θυμάμαι αν είχε εξηγηθεί το θέμα αναπροσαρμογής και εγώ απλά το πέρασα στο ντουκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Drake27 είπε

Η υπογραφή του συμβολαίου και η ενημέρωση έγινε σε κατάστημα τον Ιούλιο,δεν ήταν τηλεφωνική προσφορά,οπότε δεν υπάρχει και ηχογράφηση.

οκ ,δεν πειράζει αναφέρεις οτι στο κατάστημα δε σε ενημέρωσαν και άσε την Προτέργια να λέει οτι ήταν στο συμβόλαιο (άλλα προβλέπει η νομοθεσία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

οκ ,δεν πειράζει αναφέρεις οτι στο κατάστημα δε σε ενημέρωσαν και άσε την Προτέργια να λέει οτι ήταν στο συμβόλαιο (άλλα προβλέπει η νομοθεσία)

Οποτε ξανακανω αιτηση στο myrae και τους αναγραφω οτι στο καταστημα που εκανα την αιτηση δεν υπηρχε καμια ενημερωση σχετικα με χρεωση αναπροσαρμογης?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Drake27 είπε

Οποτε ξανακανω αιτηση στο myrae και τους αναγραφω οτι στο καταστημα που εκανα την αιτηση δεν υπηρχε καμια ενημερωση σχετικα με χρεωση αναπροσαρμογης?!

κάνεις απόρριψη απάντησης στο αίτημα που έκανες και αναφέρεις όλα τα παραπάνω

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί η ΔΕΗ να αλλάξει το πρόγραμμα από κάποιον που εχει υπογράψει με 0,05 πριν την λήξη του ενός ετους,υπαρχει αυτό στους ορους του συμβολαίου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, tollisth είπε

Μπορεί η ΔΕΗ να αλλάξει το πρόγραμμα από κάποιον που εχει υπογράψει με 0,05 πριν την λήξη του ενός ετους,υπαρχει αυτό στους ορους του συμβολαίου?

 

3 λεπτά πριν, tollisth είπε

Μπορεί

 

58 λεπτά πριν, Drake27 είπε

μετά το 6μηνο

 

1 ώρα πριν, korakios είπε

το πιο πιθανό είναι να μας βάλουν στο 6μηνο στα 0,05 😁

 

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tollisth είπε

Μπορεί η ΔΕΗ να αλλάξει το πρόγραμμα από κάποιον που εχει υπογράψει με 0,05 πριν την λήξη του ενός ετους,υπαρχει αυτό στους ορους του συμβολαίου?

Ναι υπαρχει,το διαβασα μεσα στους ορους

 

9 λεπτά πριν, korakios είπε

κάνεις απόρριψη απάντησης στο αίτημα που έκανες και αναφέρεις όλα τα παραπάνω

Δυστηχως το εκανα αποδοχη και το τελειωσα πριν απο λιγες μερες,αμα ηξερα θα το αφηνα σε αναμονη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι εχουν μπει.στο 0.02 της ΔΕΗ απο τον Αύγουστο ή αρχές Σεπτεμβρίο. Είδαν κάποια ειδοποίηση για αλλαγή του προγράμματος τουε; Δεν θα έπρεπε να τους στείλουν κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...